moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Międzynarodowa konferencja naukowa w Starogardzie Gdańskim

24 maja 2025 r. w siedzibie Pomorskiej Szkoły Wyższej w Starogardzie Gdańskim odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo współczesnego państwa”. W tym roku temat konferencji to: „Siły zbrojne i administracja w zapewnieniu bezpieczeństwa państwa”.

W konferencji wygłoszono 25 referatów, w tym 8 wystąpień zagranicznych naukowców z Indii, Bułgarii i Ukrainy. Była to już druga konferencja zorganizowana w murach starogardzkiej Uczelni. W ubiegłym roku konferencja dotyczyła zapewnienia przez Siły Zbrojne i administrację bezpieczeństwa lokalnego i wzięli w niej udział naukowcy z Ukrainy, Bułgarii, Indii, Kamerunu, Słowacji oraz Francji.

Tegoroczna konferencja zgromadziła liczne grono studentów oraz osoby z zewnątrz, zainteresowane bezpieczeństwem państwa. Dzięki patronatowi medialnemu Radia Starogard oraz Radia Tczew aula Uczelni wypełniona została niemal do ostatniego miejsca. Jednak największy wpływ na ten stan rzeczy miały osoby Prelegentów. Swoje wystąpienia wygłosili m.in. gen. bryg. (s.) prof. dr hab. Tadeusz Szczurek, kmdr (s.) prof. dr hab. Jerzy Będźmirowski, prof. Elitsa Petrova (National Military University Vieliko Tyrnovo, BUŁGARIA), prof. Dhananjan Tripati (South Asia University Delhi, INDIE), prof. Vasil Pasychnyk (Lvyw Politechnik National University, UKRAINA) oraz wielu innych znamienitych uczonych. Niebawem ukaże się publikacja pokonferencyjna, w której znajdzie się większość artykułów z konferencji.

Nadmienić należy, iż od początku Konferencji jej współorganizatorem jest Narodowy Uniwersytet Wojskowy w Vielikom Tyrnowie w Bułgarii, a władze Uniwersytetu nawiązały z Pomorską Szkoła Wyższą w Starogardzie Gdańskim znakomite relacje naukowe.

Zainteresowanych zapraszamy za rok.

Link do konferencji https://konferencje.twojestudia.pl.

red. PZ

autor zdjęć: mat. organizatora

dodaj komentarz

komentarze


Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Kosiniak-Kamysz u marynarzy z 8 Flotylli
Marsz prawdę ci powie
Szef MON-u o wzmożonych działaniach dezinformacyjnych
Żandarmi wojskowi świętowali w Lublinie
Hegseth odznaczył polskiego generała
Litwini z polskimi Gromami
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Polski wkład w operację „Overlord”
Kraków zaprosił weteranów
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Studia z obrony granic
Wojskowy ratunek dla cywilnego szpitala
Zagraniczni kadeci na szkoleniu w Karkonoszach
F-35 – nowa jakość, która ciągle się rozwija
„LibertyCity 2026”, czyli gotowi do walki
Sołtysi uczą się działań antykryzysowych
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
Marokańczyk podejrzany o zabójstwo sierż. Sitka
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Wielka gra na ukraińskim froncie
Terytorialsi i gwardziści z USA odpierają atak
Polsko-tureckie rozmowy o przemyśle zbrojeniowym
Strzeleckie pożegnanie z Goździkami
SGWP: jest plan zakupu kolejnych F-35
ASzWoj – uczelnia wielu pokoleń
Wyjątkowy przelot polskich F-35
Europejski myśliwiec przyszłości w rozsypce
Drugi dom efów
Jego ofiara – nasza pamięć
Husarze dla mieszkańców Polski
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Pierwszy raz! Polskie Apache’e otwierają ogień
MON o priorytetach rozbudowy Wojska Polskiego
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
Bez zmian w emeryturach
Śmierć w sercu Azji
Przemysł dla bezpieczeństwa morskiego
Powitanie F-35 z Polską
Czerwieńsze będą…
Pierwsze ćwiczenia Husarzy jeszcze w tym roku
Równanie z „Iksem”
Natowskie manewry na Bałtyku
Koszykarskie widowisko
Fińska misja Jastrzębi i Bielików
Sojusz kontra drony
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zmienił się dowódca, misja DORSZ pozostaje ta sama
Wsparcie ma znaczenie
Biało-czerwona na Monte Cassino
U pancerniaków „Wakacje z wojskiem” już się rozpoczęły
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Generał z cienia
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Polskie szkolenie na AH-64 trwa
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Jak hartują się przyszli specjalsi OSŻW
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Co dalej z orderem Zełenskiego?
Nowy Grot zatwierdzony
Merops nad Ustką
Za sterami Husarza
Groźny incydent w Libanie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO