moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wojsko-Polskie.pl – o wojsku w Telewizji Polskiej

Ćwiczenia poligonowe, nowy sprzęt, szkolenia, a także ciekawi żołnierze, którzy mają swoje pasje – takie tematy będzie poruszał nowy program Wojsko-Polskie.pl realizowany przez Telewizję Polską we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej. Już w najbliższą niedzielę telewizyjna Jedynka wyemituje drugi odcinek programu, w którym zobaczymy m.in. ćwiczenia 10 Brygady Kawalerii Pancernej.

Wojsko-Polskie.pl powstaje we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej. – Przede wszystkim program ma pokazywać współczesne oblicze wojska, jego nowoczesność. Ale nie zapominamy też o historii i tradycjach – mówi Anna Kuźma, zastępca dyrektora Centrum Operacyjnego MON. – Wojsko-Polskie.pl to też sposób na dotarcie do młodych ludzi, którzy myślą o tym, by wstąpić do armii – dodaje.

Wydawcami nowego programu są Monika Kwasigroch i Edyta Strub, wieloletnie dziennikarki TVP Szczecin. – Skąd pomysł na program o wojsku? Wiele lat temu Telewizja Polska Szczecin przygotowywała programy Na Rozkaz oraz Oblicza Armii. Bardzo nam zależało, żeby do tematu powrócić i zająć się poligonami – mówi Monika Kwasigroch. Choć nie tylko o poligonach będzie nowy program. Dziennikarze zajmą się również nowym sprzętem, a przede wszystkim samymi żołnierzami. – Chcemy pokazywać wojskowych, którzy robią coś dobrego dla innych ludzi, którzy mają ciekawe pasje. Są po prostu osobami, które potrafią żyć dla innych – mówi Kwasigroch i dodaje, że czeka na sygnały o takich żołnierzach.

Redakcja programu mieści się w Szczecinie, ale programy będą realizować dziennikarze w całej Polsce. – Docieramy w różne miejsca w kraju, by pokazać, co ostatnio wydarzyło się w garnizonach – wyjaśnia Monika Kwasigroch. W każdym odcinku będą zwykle podejmowane trzy lub cztery tematy oraz będziemy prezentować kilka wiadomości bieżących.

W drugim odcinku, który zostanie wyemitowany w niedzielę 18 marca o 6.30 w TVP1, będzie można zobaczyć reportaż z ćwiczeń 10 Brygady Kawalerii Pancernej, materiał o 3 Flotylli Obrony Wybrzeża oraz o dniach otwartych w Szkole Orląt w Dęblinie. – Zaprezentujemy także żołnierzy – złotych i srebrnych medalistów halowych mistrzostw świata w Birmingham – dodaje Kwasigroch. Program będzie trwał 20 minut.


Zobacz pierwszy odcinek cyklu realizowanego przez TVP3 Szczecin wojsko-polskie.pl.

Gdzie i kiedy będzie można zobaczyć Wojsko-Polskie.pl? Premiera każdego odcinka odbędzie się na antenie TVP1 w każdą niedzielę o 6.30. Powtórki zobaczą widzowie TVP3 w czwartki o 15.35 i w sobotę o 11.55 oraz w TV Polonia we wtorki o 18.25.

Wojsko-Polskie.pl zastąpiło na antenie telewizji publicznej program Nasza Armia, który był emitowany w TVP od marca 2012 roku.

KE

autor zdjęć: chor Rafał Mniedło

dodaj komentarz

komentarze

~jotes031
1558235880
Wreszcie chłop z jajami prowadzi program w TVP o wojsku
9A-92-DC-95

Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Marsz prawdę ci powie
Żandarmi wojskowi świętowali w Lublinie
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Trening działań połączonych
Pierwszy raz! Polskie Apache’e otwierają ogień
Wsparcie ma znaczenie
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
Groźny incydent w Libanie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Strzeleckie pożegnanie z Goździkami
Szef MON-u o wzmożonych działaniach dezinformacyjnych
Fińska misja Jastrzębi i Bielików
Mechanicy poznawali tajniki naprawy K2
Śmierć w sercu Azji
Czerwieńsze będą…
Łączą nas wspólne cele
Kraków zaprosił weteranów
Nowy Grot zatwierdzony
Najzdrowsi z najtwardszych
Równanie z „Iksem”
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Wielka gra na ukraińskim froncie
Ruszyły największe targi obronne
Polski wkład w operację „Overlord”
Krok w stronę pokoju
Pierwsze ćwiczenia Husarzy jeszcze w tym roku
Polsko-tureckie rozmowy o przemyśle zbrojeniowym
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Stała baza wojsk USA w Polsce
Bez zmian w emeryturach
W centrum uwagi
Saperzy rozglądają się za systemami bezzałogowymi
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Jak hartują się przyszli specjalsi OSŻW
Bezpłatna komunikacja miejska w stolicy dla weteranów
SGWP: jest plan zakupu kolejnych F-35
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
ASzWoj – uczelnia wielu pokoleń
Gen. Chmielewski objął dowodzenie cyberwojskami
NATO wzmacnia wschodnią flankę
MON o priorytetach rozbudowy Wojska Polskiego
Koszykarskie widowisko
Zmienił się dowódca, misja DORSZ pozostaje ta sama
Podróż w ciemność
Jego ofiara – nasza pamięć
DOL(a) pilota
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Od eksperymentu do elity NATO
Uniforms Are Worn by Real People
Generał z cienia
Na granicy stratosfery
Drugi dom efów
Powitanie F-35 z Polską
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
Co dalej z orderem Zełenskiego?
Litwini z polskimi Gromami
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Sojusz kontra drony

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO