moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dni HDK Powiatu Legionowskiego

22 listopada w Urzędzie Miasta Legionowo odbyły się obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa (22-26 listopada) powiatu legionowskiego.

W uroczystości uczestniczył zastępca prezydenta miasta Legionowo Piotr Zadrożny, wicestarosta powiatu legionowskiego Jerzy Zaborowski, komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki płk dr Ireneusz Fura, komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Anna Rosół, przewodniczący Krajowej Rady HK PCK Sławomir Kaczyński, prezes Klubu HDK PCK „LEGION” plut. Robert Kowalewski, przedstawiciele władz samorządowych, Polskiego Czerwonego Krzyża, Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa i Służby Krwi, szkół, instytucji, żołnierze, uczniowie – honorowi dawcy krwi, ich rodziny i okoliczni mieszkańcy. Uroczystość prowadził prezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Legionowie Tadeusz Kowalewski.

W czasie obchodów wyróżniono najbardziej aktywnych honorowych dawców krwi i opiekunów szkolnych kół PCK. Odznakę Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia otrzymał pan Roman Otłowski. Odznaki Honorowe PCK wszystkich stopni otrzymało 8 osób, a ich wręczenia dokonał wiceprezes Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK w Warszawie pan Michał Mikołajczyk.

Wyróżniono także Klub HDK PCK przy Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu z okazji XXX-lecia działalności w PCK. Klub i Zarząd otrzymali puchar, statuetki, dyplomy i nagrody indywidualne od Krajowej Rady HDK PCK, Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Starostwa Powiatowego w Legionowie.

W trakcie uroczystości wręczono 20 osobom V stopień odznaczenia Serce Legionu, któremu odpowiada metalowa PINSA stanowiąca jednocześnie symbol klubowy mający za zadanie wyróżnienie członków Klubu HDK PCK Legion.
Rozstrzygnięto konkurs na najaktywniejszego honorowego dawcę krwi w powiecie legionowskim, którym został mł. chor. Marek Olszewski. Wyróżniona została także młodzież, która brała udział w konkursach literackich i plastycznych zorganizowanych przez Oddział Rejonowy PCK w Legionowie.

Krew jest ciągle potrzebna, to stwierdzenie jest ciągle aktualne. Osoby oddające krew oddają też cząstkę siebie. Tym przyczyniają się do ratowania życia innych osób, które straciły własną w wyniku wypadku lub zabiegu operacyjnego. Ludzie z zaburzeniami krzepnięcia krwi czy też po groźnych oparzeniach i urazach, a także pacjenci z chorobami rozrostowymi i nowotworowymi, w trakcie i po chemioterapii potrzebują jej codziennie. Dla tych właśnie osób organizowane są akcje honorowego oddawania krwiodawstwa.

Tekst: kpt. Krzysztof Baran

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Krzysztof Baran

dodaj komentarz

komentarze


Wypadek w PKW UNIFIL
Awanse w Dniu Flagi
Świat się zbroi na rekordową skalę
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Ostatni cichociemny patronem szkoły w Gliwicach
Zły Łęg nie taki straszny
Flaga, flaga państwowa, barwy narodowe – biało-czerwony przewodnik
Kosmiczne oko armii
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
‘X’ Without Unknowns
Powrót WAM-u
Marynarz w koreańskim tyglu
„Kryzys” na AWL-u
Syndrom Karbali
Zbrodnia i kłamstwo
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Pancerne starcie w Świętoszowie
Nowy sprzęt wojsk specjalnych
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Polska będzie produkować Pantery
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Systemy antydronowe poszukiwane
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Bałtycka tarcza na horyzoncie
Adaptacja i realizm
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem
Mosty nad Narwią
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Medyczne centrum w Krakowie
JWK trenuje na paralotniach
Rzeźnik w rękach GROM-u
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
NATO i USA o Iranie
Czekając na czołgi
Czołgi poszły w las
WAM coraz bliżej Łodzi
Groźny incydent w Libanie
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Nauki i nauczki z Afganistanu
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Polacy w morskiej tarczy
Wielkie serce K9
Wicepremier apeluje o jedność
Od cyberkursu po mundurówkę
Bieg ku pamięci bohaterów
Początek wielkiej historii
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Lekcja 3 Maja
Mundury noszą ludzie
Zbrodnia bez kary
Gen. Lewandowski: dowódca musi być dobrym nauczycielem
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Żołnierze USA będą się uczyć w Powidzu
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO