moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Polscy żołnierze współtworzą światowe bezpieczeństwo

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2015 mam przyjemność złożyć Państwu moje najserdeczniejsze życzenia – pisze dr hab. Robert Kupiecki, wiceminister obrony narodowej.

W tym szczególnym momencie chciałbym życzyć wszystkim żołnierzom, cywilnym pracownikom wojska i czytelnikom „Polski Zbrojnej” ciepłych i spokojnych świąt. Jest to szczególny czas, który sprzyja spotkaniom w gronie najbliższych. To także czas spokoju, wzruszeń oraz odpoczynku od trudów i zmartwień codzienności.

Nie wszyscy będą mogli spędzić Boże Narodzenie w takich warunkach. Tym cieplejsze słowa kieruję do żołnierzy służących zagranicą – w Afganistanie, Kosowie, Bośni i Hercegowinie oraz Republice Środkowoafrykańskiej. Niech świąteczny nastrój wzmocni nadzieję na spełnienie Waszych zamierzeń zawodowych i marzeń.

W mijającym roku dobiegł końca udział polskiego kontyngentu wojskowego w operacji Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF). Około 28 tysięcy naszych żołnierzy służyło w Afganistanie. Wojsko Polskie od 2002 r. wystawiło w sumie dziesięć półrocznych zmian w ramach operacji „Enduring Freedom” oraz piętnaście zmian w ramach misji ISAF. Zadaniem operacyjnym Wojska Polskiego było zapewnienie bezpieczeństwa początkowo przy współdziałaniu z wojskami amerykańskimi w prowincjach Ghazni, Paktika i Paktija, a od 2008 r. samodzielnie w całej prowincji Ghazni. Ostatnia, XV zmiana zakończyła swoją misję przed świętami Bożego Narodzenia.

Myślami jesteśmy także z rodzinami 44 polskich żołnierzy, którzy stracili swoich najbliższych w czasie misji w Afganistanie, oraz rodzinami wszystkich Polaków poległych w czasie pełnienia służby poza granicami kraju.

W Afganistanie jest już nowy kontyngent polskich żołnierzy do zadań w ramach nowej misji, doradczo-szkoleniowej NATO „Resolute Support”. Polscy żołnierze nie będą brali udziału w akcjach bojowych, lecz zgodnie z koncepcją Paktu Północnoatlantyckiego będą szkolić, doradzać i wspierać.

Nowy rok, tak jak mijający, będzie bardzo intensywny dla polskiej obronności. W 2015 roku zostaną rozstrzygnięte kluczowe przetargi na sprzęt wojskowy. Razem z sojusznikami będziemy wdrażali decyzje dotyczące zwłaszcza wschodniej flanki NATO. Będą trwały intensywne przygotowania do warszawskiego szczytu NATO, zaplanowanego na 2016 rok. Jednym słowem pracy nie zabraknie.

Życzę całemu środowisku wojskowemu pogodnych świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

dr hab. Robert Kupiecki
Podsekretarz w MON, były ambasador RP w Waszyngtonie. Specjalizuje się w zagadnieniach dyplomacji wielostronnej, a zwłaszcza problematyki bezpieczeństwa międzynarodowego i obronności.

dodaj komentarz

komentarze


Wojsko stawia na „armię talentów”
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Saperzy w akcji pod wodą
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Dawka wiedzy na trudne czasy
Baobaby docierają do wojska
MON i MSZ o szczycie NATO
Spadochronowy triumf
NATO zwiększy produkcję broni
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Poskromić kolosa
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Sportowa rewolucja na AWL-u
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Pierwszy krok do Invictusa
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Paliwowy krwiobieg NATO
Śmierć w sercu Azji
Tour przez garnizony
Gen wojownika
Marzenia częściowo spełnione
Ostatnia niedziela…
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Morska bryza w dwóch odsłonach
W drodze po oficerskie gwiazdki
Pancerne starcie
Wsparcie ma znaczenie
Wielki sukces podchorążych z AMW
Pierwszy krok do specjalsów
Inwestycje w bezpieczeństwo
Prezydent RP o szczycie NATO
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Polski Gnom
Borsuki i roje dronów
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
PKW Irak zostaje w Jordanii
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Azjatycka szansa
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Ostatni lot „Pałera”
Pieta Michniowska
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO