moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dwa medale strzelców

Bosmani Radosław Podgórski i Piotr Daniluk oraz Dariusz Klimek wywalczyli brązowy medal strzeleckich mistrzostw Europy w konkurencji pistoletu szybkostrzelnego 2x30, 25 m. Brąz w klasyfikacji drużynowej zdobyły również kpr. Sylwia Bogacka, st. szer. Agnieszka Nagay i szer. Paula Wrońska w karabinie sportowym w strzelaniu z trzech postaw.


Strzelcy z Wojskowego Klubu Sportowego Flota Gdynia w rywalizacji w pistolecie szybkostrzelnym 2x30, 25 m przegrali tylko z Niemcami i Rosjanami. Na mistrzostwach rozgrywanych w chorwackim Osijeku Niemcy (Christian Reitz, Aaron Sauter i Oliver Geis) uzyskali 1742 punkty i ustanowili przy okazji nowy rekord Europy. Rosjanie (Aleksiej Klimow, Aleksander Alifirenko i Andriej Szczepetkow) mieli 1728 oczek, a Polacy 1715. Nasi reprezentanci jednym punktem wyprzedzili Hiszpanów.

Biało-czerwoni po pierwszej części zawodów zajmowali dalsze pozycje. W drugiej spisywali się dużo lepiej. Daniluk z 23. miejsca awansował na 7., Klimek z 24. na 15., a Podgórski z 19. na 16. Dzięki skutecznemu finiszowi nasi reprezentanci awansowali na pozycję medalową. – To pierwszy medal drużynowy pistoleciarzy po 18-letniej przerwie – mówi mł. chor. sztab. Robert Rapsiewicz z Wojskowego Zespołu Sportowego Gdynia, którego reprezentantami są również bosmani Podgórski i Daniluk.


Bardzo emocjonujący przebieg miała rywalizacja o medale drużynowe w karabinie sportowym w konkurencji strzelania z trzech postaw. Polki wywalczyły brąz z takim samym wynikiem punktowym – 1736 oczek – jak Francuzki, które zdobyły srebro. Reprezentantki Francji miały jednak zaledwie jedną wewnętrzną „dziesiątkę” więcej od Polek i to one zgodnie z regulaminem zajęły wyższą pozycję. Złoty medal zdobyły z 1737 punktami Czeszki. W rywalizacji indywidualnej najlepiej z Polek spisała się szer. Paula Wrońska (WZS Zegrze), która zajęła ósme miejsce. Kpr. Sylwię Bogacką (WZS Zegrze) sklasyfikowano na 15. pozycji, a st. szer. Agnieszkę Nagay (WZS Poznań) na 27.

Bogacka i Wrońska wywalczyły na czempionacie w Chorwacji dwa brązowe medale. Wcześniej wraz ze st. szer. Alicją Ziają z 5 Pułku Chemicznego w Tarnowskich Górach zajęły trzecie miejsce w konkurencji karabinu 50 m w postawie leżąc. – Duże słowa uznania należą się szczególnie Pauli Wrońskiej, która szybko doszła do świetnej dyspozycji po nieudanym dla niej występie na Uniwersjadzie w Kazaniu. Wyciągnęła wnioski ze startu w Rosji i dzięki jej postawie w Chorwacji mamy dwa medale – mówi szef WZS Zegrze mjr Jerzy Świnoga.

szus

autor zdjęć: Jolanta Samulewicz / WKS Flota Gdynia

dodaj komentarz

komentarze


Maj polskich żywych torped
Niemiecka koncepcja wsparcia Polski
Wojskowy triumf na Gali Sportu
O bezpieczeństwie u prezydenta
Ratować w chaosie. Medycy szkoleni jak na wojnie
Trump chce Grenlandii i… negocjacji
W cieniu dumy floty
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Więcej mocy dla Orki
Polscy panczeniści rozbili medalowy bank ME
Polskie „Delty” prawie w komplecie
Więcej niż alert: Jak państwo reaguje na zagrożenia terrorystyczne?
Hołd dla gen. Skrzypczaka
Good Morning, Orka!
Rada Pokoju Trumpa rusza bez Polski
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Polski oficer dowodzi zespołem NATO
Robo-pies wojskowych kryminalistyków
Kierunek Rumunia
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
To nie mogło się udać, ale…
FORT Kraków otwarty
Po co Stanom Zjednoczonym Grenlandia?
Nowi dowódcy w Wojsku Polskim
Ekstremalnie ważny cel
Polskie MiG-i dla Ukrainy
Piątka z czwartego wozu
Miliardy na rozwój fabryki w Niepołomicach
Pucharowy medal na desce
PKW „Noteć” – koniec misji
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Człowiek, który sprzedał ciszę
Utraceni, lecz nie zapomniani
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Medale na lodzie i śniegu
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Waiting for the F-35
Przeprowadzka CSWOT-u
US Army wzmacnia obecność w Niemczech
Premier wojenny
Psy gryzące, tropiące i do detekcji
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Udane starty biatlonistów CWZS-u w krajowym czempionacie
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Ministrowie obrony Polski i Łotwy o strategicznej współpracy
Amunicja do granatników z Niewiadowa
Wojsko Polskie wspiera 34. finał WOŚP
Projekt ustawy o aneksji Grenlandii w Kongresie USA
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
Polski oficer na czele zespołu okrętów NATO
Medyczny impas
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
Co nowego w przepisach?
Chińskie auta nawet nie zaparkują w pobliżu wojska
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Amerykański szogun
Co dalej z Tarczą Wschód?
Partnerstwo Polski i Litwy
Experience It Yourself
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
Jak zbudować armię przyszłości
Dyrygent w mundurze

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO