moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

W Poznaniu o cyberbezpieczeństwie

Resort obrony wspólnie ze spółką Międzynarodowe Targi Poznańskie zorganizuje Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa INSECON poświęcony zagrożeniom w cyberprzestrzeni. W MON-ie podpisano dokument o współpracy obu instytucji w tej sprawie. Kongres połączony z targami branży cyber odbędzie się w kwietniu w Poznaniu.

– Rozpoczynamy współpracę z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Chcemy razem stworzyć miejsce, gdzie biznes, wojsko i inne służby mogłyby rozmawiać o cyberbezpieczeństwie, zdobywać informacje na ten temat i wymieniać je między sobą – mówił Dominik Rozdziałowski, dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Obrony Narodowej po podpisaniu porozumienia z Grupą MTP. Dokument zakłada, że MON i spółka zorganizują Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa INSECON. Kongres połączony z targami na temat cyberbezpieczeństwa odbędzie się 15-16 kwietnia 2024 roku w Poznaniu. Za część wystawową odpowiada zespół Grupy MTP, natomiast Departament Cyberbezpieczeństwa MON odpowiedzialny jest za warstwę merytoryczną przedsięwzięcia.

 

REKLAMA

Dyrektor Rozdziałowski tłumaczył, że dzięki porozumieniu Międzynarodowe Targi Poznańskie staną się miejscem, w którym będzie się rozmawiać o polskich dokonaniach w dziedzinie cyber, ale także o związanych z nią zagrożeniach. – Cieszę się, że dzięki naszemu spotkaniu z MON-em MTP, najbardziej nowoczesny ośrodek konferencyjny w naszej części Europy, będzie służył kongresowi i targom cyberbezpieczeństwa – zaznaczył Tomasz Kobierski, prezes Zarządu Grupy MTP, drugi sygnatariusz porozumienia. Jak mówił, MTP od 102 lat są miejscem, gdzie przedstawiciele biznesu rozmawiają o wyzwaniach, problemach i nadchodzącej przyszłości. A od kilku lat temat cyberbezpieczeństwa pojawiał się coraz częściej w tych debatach, stąd pomysł zorganizowania kongresu. Z kolei dyrektor Rozdziałowski zaznaczył, że tegoroczna konferencja jest dopiero początkiem współpracy MON i MTP. – Chcemy, aby kongres stał się cyklicznym przedsięwzięciem – dodał szef departamentu w resorcie obrony.


Film: Anna Dąbrowska, Maciej Bąkowski/ ZbrojnaTV

Celem INSECON ma być zwiększenie świadomości na temat obecnych i przyszłych zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz przedstawienie narzędzi i sposobów reagowania na te zagrożenia. Jak podkreślają organizatorzy szybko rozwijające się nowe technologie sprawiły, że cyberprzestrzeń stała się frontem działań wojennych. Dlatego skuteczne przedsięwzięcia obronne w sieci są dziś jednym z fundamentów bezpieczeństwa międzynarodowego. Podczas kongresu eksperci związani z branżą zaprezentują więc kluczowe rozwiązania związane z bezpieczeństwem IT i wskażą nowe kierunki ochrony cyberprzestrzeni, w szczególności tej o znaczeniu krytycznym.

W kongresie mają wziąć udział m.in. Cezary Tomczyk, wiceminister obrony i pełnomocnik ministra ds. bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, gen. Wiesław Kukuła, szef Sztabu Generalnego WP, gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, Robert Kośla, główny architekt cyberbezpieczeństwa na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w zespole Security Service Line firmy Microsoft, Mirosław Maj, prezes Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń.

Podczas kongresu zostaną m.in. uruchomione specjalne strefy, np. CyberHackLab czyli zespołowe rozgrywki, a wystawcy zaprezentują najnowsze oprogramowania, sprzęt i akcesoria podnoszące skuteczność monitorowania cyberprzestrzeni i zwiększające poziom ochrony systemów komputerowych. Natomiast Wojsko Polskie pokaże nowoczesny sprzęt dowodzenia, łączności i zarządzania na polu walki.

Anna Dąbrowska

autor zdjęć: Anna Dąbrowska

dodaj komentarz

komentarze


Zbrodnia made in ZSRS
 
Front przy biurku
Optyka dla żołnierzy
Barwy walki
Charge of Dragon
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Ramię w ramię z aliantami
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Strażacy ruszają do akcji
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Zmiany w dodatkach stażowych
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Rakiety dla Jastrzębi
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
NATO na północnym szlaku
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Szarża „Dragona”
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Przygotowania czas zacząć
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Na straży wschodniej flanki NATO
Szpej na miarę potrzeb
Prawda o zbrodni katyńskiej
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
25 lat w NATO – serwis specjalny
Głos z katyńskich mogił
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Kolejne FlyEle dla wojska
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
NATO on Northern Track
Ocalały z transportu do Katynia
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Odstraszanie i obrona
Wojna w świętym mieście, epilog
Kurs z dzwonem
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Wojna w świętym mieście, część druga
V Korpus z nowym dowódcą
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Kolejni Ukraińcy gotowi do walki
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Mundury w linii... produkcyjnej
Sprawa katyńska à la española
Święto wojskowego sportu
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO