moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Udział WOT w Sniper Extreme

2 grudnia zakończyła się kolejna, czwarta już edycja zawodów SNIPER EXTREME. W zawodach wystartowały 34 zespoły, z czego Wojska Obrony Terytorialnej reprezentowało dziesięć drużyn. Nasi zawodnicy zdobyli aż dwa miejsca w pierwszej „dziesiątce”!

Zawody SNIPER EXTREME to zawody o charakterze taktyczno-strzeleckim, organizowane przy udziale przyjaciół Fundacji SPRZYMIERZENI z GROM, żołnierzy w czynnej służbie, weteranów wojsk specjalnych oraz utytułowanych zawodników wielu dyscyplin sportowych. Celem zawodów jest pomoc i wparcie jednego z podopiecznych – w tym roku zawody zorganizowano dla Mariusza "Tasiora" Tkaczyka – byłego żołnierza 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, weterana, uczestnika trzech misji stabilizacyjnych w Iraku i Afganistanie.

W zawodach wzięły łącznie 34 drużyn. Uczestnicy rywalizowali w kategorii ogólnej open oraz w dwóch podkategoriach (military i WOT). W zawodach, z ramienia Wojsk Obrony Terytorialnej wystartowało aż dziesięć drużyn. W kategorii ogólnej – open - dwie z nich uplasowały się w pierwszej dziesiątce! - Jestem dumny z zawodników reprezentujących Wojska Obrony Terytorialnej, którzy osiągnęli tak wspaniałe wyniki - dla większości był to debiut!. SNIPER EXTREME to wymagające zawody, w których uczestniczą najlepsi z najlepszych. Oprócz wysokiego poziomu sportowej rywalizacji słuszna jest także ich idea – powiedział zastępca szefa Pionu Szkolenia DWOT płk Karol MALINOWSKI.

REKLAMA

Podczas zawodów uczestnicy mieli możliwość sprawdzić się w działaniach snajperskich, survivalowych oraz rozpoznawczo-wywiadowczych. Zespoły realizowały między sobą podczas dwóch etapów łącznie trwających ponad 30h. Zawodnicy przeszli w tym czasie blisko 40 km z obciążeniem wynoszącym około 30kg. Każdy zespół składał się z dwóch osób. Jedna z nich była snajperem a druga obserwatorem. Większość celi zlokalizowana była na dystansie do 800 m, jeden cel ustanowiony był na dystansie 1850m.

Zawody SNIPER EXTREME są bardzo dobrym sprawdzianem umiejętności strzeleckich, sprawności fizycznej oraz odporności psychicznej zawodników. Wspólny start zawodników cywilnych oraz żołnierzy w sposób naturalny powoduje wymianę doświadczeń, obserwację różnych rozwiązań technicznych oraz ułatwia komunikację pomiędzy hermetycznym środowiskiem wojskowych strzelców wyborowych oraz elitą cywilnych strzelców długodystansowych. Oby tym grupom podczas zawodów przyświeca jeden, podstawowy cel. Pomoc w zbiórce funduszy dla poszkodowanego weterana! Walka o pierwsze miejsce to ważny, ale tylko dodatkowy cel. Cieszę się, że w tym roku udało sie mojemu zespołowi osiągnąć także ten cel dodatkowy. Obserwowałem podczas zawodów kolegów reprezentujących Wojska Obrony Terytorialnej i cieszę się, że ich występ w tych arcytrudnych zawodach wypadał tak dobrze. Szczególnie, że dla 90% z nich był to debiut w tego typu zawodach. Nie mogę doczekać się kolejnej edycji – powiedział Rafał ps. "Góra", uczestnik zwycięskiego teamu w kategorii open.

Tekst: Martyna Wojenka/ Zespół prasowy DWOT

red. PZ

autor zdjęć: DWOT

dodaj komentarz

komentarze


Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
 
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Szef MON-u w Brukseli
Ślubowanie kadetów OPW
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Skromny początek wielkiej wojny
W rezerwie pasywnej będą oceny
Mocny sygnał od NATO
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Wojna o porządek świata
Zachód przeciwko „korsarzom”
Roszady personalne w PGZ-ecie
Liban uznany za strefę działań wojennych
Rusza kwalifikacja wojskowa
Bruksela przed szczytem
Invictus w zimowym stylu
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Rakietowy szach
Podwójny Półmaraton Komandosa
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Dobrowolsi – czas start!
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Zamiana po włosku
Eurofightery znowu w Polsce
Zielone światło dla Barbary
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Którą drogą do armii?
Wyposażenie indywidualne żołnierzy do wymiany
Spadochroniarze na Podlasiu
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Abramsy pod dobrą opieką
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Pierwszy skok
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Nowy szef CWCR
Nowe śmigłowce kawalerii
Zimowy sprawdzian podchorążych
Będą kolejne „Daglezje-P”
Śnieg może być groźną bronią
Cud w Trewirze
Lekcje z frontu
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Lista trupich główek
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
„Avenger” na Monte Cassino
Offset dla „Wisły”
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO