moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Sukcesy PGZ-etu na POLSECURE

Zakończyły się bardzo udane dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE. Podczas dwudniowej imprezy czołowe spółki holdingu podpisały ważne dokumenty: Fabryka Broni „Łucznik” Radom kontrakt na kolejną partię karabinków MSBS dla Straży Granicznej, a spółka Maskpol umowę ramową na dostawę kamizelek KKP-02.

Już po raz drugi Targi Kielce zorganizowały w swoich obiektach wystawienniczych, znanych doskonale gościom Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, imprezę przeznaczoną dla firm specjalizujących się w produkcji sprzętu i wyposażenia dla policji oraz służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne, czyli: Straży Granicznej, Służby Więziennej, Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa i Krajowej Administracji Skarbowej, a także dla formacji ratowniczych: Rowerowego, Górskiego i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Na targach, nad którymi patronat objął minister spraw wewnętrznych i administracji, swoje produkty prezentowali wytwórcy m.in.: broni, środków ochrony osobistej, sprzętu ratowniczego, systemów łączności i dowodzenia oraz bezzałogowców. Największe stoisko na POLSECURE miała Polska Grupa Zbrojeniowa, która promowała wyroby 11 tworzących ją spółek. I tak między innymi Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego „Maskpol” SA reklamowało produkowane przez siebie maski, hełmy, kamizelki, pałki, tarcze, kaski oraz umundurowanie. PCO SA zaprezentowało najnowsze noktowizory, termowizory, celowniki, gogle i monokulary. Z kolei Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. oraz Zakłady Mechaniczne „Tarnów” SA wystawiły karabiny, karabinki oraz granatnik.

Targi POLSECURE okazały się dla firm należących do PGZ-etu bardzo udane. Maskpol podpisał z Komendą Główną Policji umowę ramową na dostawę nowego modelu kulo- i nożoodpornych kamizelek KKP-02, które powstały specjalnie z myślą o wymaganiach i oczekiwaniach policjantów. Fabryka Broni „Łucznik” zaś zawarła kolejną w ostatnich latach umowę na dostawę dla Straży Granicznej karabinków modułowych MSBS Grot. Tym razem pogranicznicy zamówili 240 Grotów w wersji C16 FB-A2 kalibru 5,56 mm x 45 NATO. Co warto podkreślić, Straż Graniczna użytkuje Groty od 2018 roku, kiedy to zakupiła 54 egzemplarze w wersji „R” przeznaczonej dla pododdziałów reprezentacyjnych.

Podczas targów POLSECURE, podobnie jak na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego, są przyznawane nagrody za wyróżniające się produkty. Jedna z nich przypadła spółce PCO SA za modułowy zestaw noktowizyjny MZN-1.

Krzysztof Wilewski

autor zdjęć: PGZ S.A.

dodaj komentarz

komentarze


Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Atak i przejęcie dokumentów
Pierwszy krok do Invictusa
Śmierć w sercu Azji
Sportowa rewolucja na AWL-u
Tour przez garnizony
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Wojsko stawia na „armię talentów”
Baobaby docierają do wojska
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Poskromić kolosa
NATO zwiększy produkcję broni
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Borsuki i roje dronów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pieta Michniowska
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Morska bryza w dwóch odsłonach
Pierwszy krok do specjalsów
Pancerne starcie
Ostatni lot „Pałera”
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Ostatnia niedziela…
Gen wojownika
Wielki sukces podchorążych z AMW
Wsparcie ma znaczenie
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Prezydent RP o szczycie NATO
Paliwowy krwiobieg NATO
Azjatycka szansa
Spadochronowy triumf
Marzenia częściowo spełnione
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Polski Gnom
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Saperzy w akcji pod wodą
W drodze po oficerskie gwiazdki
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
PKW Irak zostaje w Jordanii
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Inwestycje w bezpieczeństwo
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Dawka wiedzy na trudne czasy
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
MON i MSZ o szczycie NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO