moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wojskowe gry terenowe z olimpijczykami

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w 16 miejscowościach, w każdym województwie w jednej, będzie można wziąć udział w rywalizacji zespołowej, by sprawdzić swoją wiedzę oraz wykazać się sprawnością w różnych konkurencjach. Jedną z atrakcji będzie spotkanie między innymi z mistrzami olimpijskimi: szer. Dawidem Tomalą i st. mar. Wojciechem Nowickim.

Organizatorzy wojskowych gier terenowych zaplanowali zawody na terenach wokół jednostek wojskowych oraz miejsc pamięci, skwerów i placów miejskich. Do udziału w imprezie zaprosili wszystkich chętnych. Każda drużyna może liczyć od trzech do pięciu zawodników. Wyjątkiem są te złożone z rodzin wielodzietnych, których nie obowiązuje pięcioosobowy limit. Obowiązuje natomiast wymóg regulaminu stanowiący o tym, że w składzie zespołu musi być co najmniej jedna osoba pełnoletnia. Oprócz rodzin mogą to być na przykład członkowie organizacji proobronnych, grupa przyjaciół czy uczniowie klas mundurowych. Udział w zawodach jest bezpłatny.

 

Organizatorzy zastrzegli sobie możliwość zamknięcia listy zgłoszeń po przekroczeniu liczby trzystu zgłoszonych uczestników w którejkolwiek z 16 miejscowości. Kapitan każdej drużyny, który musi mieć ukończone 18 lat, powinien zgłosić telefonicznie lub drogą elektroniczną swoją ekipę do 11 listopada (szczegóły na stronie wojsko-polskie.pl). Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 10.00, a zakończy o 16.00. Każdy zespół otrzyma pamiątkowy dyplom. Uczestnicy mogą też liczyć na posmakowanie wojskowej grochówki.


Mistrz olimpijski w chodzie sportowym szer. Dawid Tomala zaprasza do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Film: CWZS

Drużyny biorące udział w zawodach będą miały do pokonania kilkukilometrową trasę. Kapitanowie otrzymają mapy z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Zadanie polega na dotarciu do poszczególnych punktów, na których trzeba będzie sprostać różnym konkurencjom. Organizatorzy zaplanowali ich dziesięć: quiz historyczny, topografia (m.in.: wyznaczanie azymutu, orientacja topograficzna, znajomość znaków topograficznych), wyzwanie sportowe (quiz znajomości polskich sportowców, rzut piłeczką do celu), pierwsza pomoc (m.in. przenoszenie rannego), rzut granatem, budowa schronienia (namiot z pałatki, rozpalanie ogniska), saper (m.in. wykrywanie min), strzelectwo (m.in.: składanie i rozkładanie broni, ładowanie magazynka), maskowanie (malowanie twarzy), plecak żołnierza (zgadywanka na temat, co żołnierz ma w plecaku).


Mistrzyni olimpijska st. szer. Justyna Święty-Ersetic zaprasza na obchody Narodowego Święta Niepodległości. Film: CWZS

Jedną z atrakcji przygotowanych dla uczestników zawodów jest możliwość spotkania w punkcie kontrolnym, gdzie zaplanowano konkurencję „wyzwanie sportowe”, znanych sportowców z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Ci, którzy wybiorą się na wojskową grę terenową do Kościeliska, będą mieli okazję porozmawiać z mistrzem olimpijskim w rzucie młotem st. mar. Wojciechem Nowickim. W Brzegu spotkają natomiast mistrza olimpijskiego w chodzie sportowym na 50 km szer. Dawida Tomalę. W Malborku z kolei na sympatyków złotej sztafety mieszanej 4x400 m z igrzysk olimpijskich w Tokio będzie czekała szer. Iga Baumgart-Witan, a w Jarocinie stawi się brązowy medalista olimpijski w zapasach szer. Tadeusz Michalik. Mistrzyni Europy w maratonie st. mar. Aleksandra Lisowska spotka się z uczestnikami gry w Giżycku, a brązowa medalistka mistrzostw świata w biatlonie szer. Monika Hojnisz-Staręga będzie w punkcie kontrolnym w Jędrzejowie. Wreszcie gratką dla sympatyków boksu będzie możliwość spotkania z szer. Mateuszem Masternakiem, który po ostatniej wygranej z Australijczykiem Jasonem Whateleyem szykuje się do walki o pas mistrzowski federacji IBF w kategorii junior ciężkiej.


Szer. Mateusz Masternak, który szykuje się do walki o pas mistrzowski federacji IBF w kategorii junior ciężkiej, zaprasza Was na obchody Narodowego Święta Niepodległości.  Film: CWZS

W ramach wojskowych gier terenowych będzie można rywalizować w województwach: dolnośląskim – w Lubaniu, kujawsko-pomorskim – w Toruniu, lubelskim – w Chełmie, lubuskim – w Gorzowie Wielkopolskim, łódzkim – w Zgierzu, małopolskim – w Kościelisku, mazowieckim – w Nowym Mieście nad Pilicą, opolskim – w Brzegu, podkarpackim – w Stalowej Woli, podlaskim – w Kolnie, pomorskim – w Malborku, śląskim – w Lublińcu, świętokrzyskim – w Jędrzejowie, warmińsko-mazurskim – w Giżycku, wielkopolskim – w Jarocinie i zachodniopomorskim – w Stargardzie. Organizatorem wydarzenia jest Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji we współpracy z lokalnymi jednostkami wojskowymi, Centralnym Wojskowym Zespołem Sportowym oraz Radą do spraw Kobiet w Ministerstwie Obrony Narodowej.

SZUS

autor zdjęć: CWZS

dodaj komentarz

komentarze


Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
 
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Dwie dekady ulepszania Sojuszu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wioślarze i triatlonistka na podium
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Cień atomowej zagłady
Grupa Północna o wsparciu dla Ukrainy
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Wszystkie misje AWACS-a
NATO on Northern Track
„Grand Quadriga ‘24”
Po śladach polskich bohaterów
Hełmy – nowoczesne i na miarę
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
„Ryś” z laserem
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Serwis K9 w Polsce
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
Abramsy w pętli
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Śladami ojca
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Żołnierzu, wyślij dziecko na wakacje z Rewitą
Układ nerwowy Mieczników
Polska wiktoria na Monte Cassino
Broń Hitlera w rękach AK
They Will Check The Training Results in Combat
Ameryka daje wsparcie
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Wojna w świętym mieście, epilog
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Piedimonte – samobójcza misja
Nowe zadania szefa SKW
Sukcesy reprezentantek CWZS-u
Nie szpital, a instytut
By Polska była bezpieczna
Zawsze gotowi do pomocy
Flota Bayraktarów w komplecie
Bohater odtrącony
„Sarex ’24”: razem w czasie kryzysu
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Mobilne dowodzenie
„Pierwsza Drużyna” na start
Ostatnia droga Pileckiego
Pływacy i maratończycy na medal
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Szachownice nie dotarły nad Finlandię
„Sarex”, czyli jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Na straży nieba
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
Polki pobiegły po srebro!
Krwawa noc pośród puszczy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO