moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Studenci WAT rozpoczynają rok akademicki

Wojskowa Akademia Techniczna jest uczelnią cieszącą się dużym prestiżem, która kształci specjalistów niezwykle ważnych dla funkcjonowania sił zbrojnych – mówił dziś minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Szef MON wziął udział w inauguracji roku akademickiego na WAT. Pierwszy rok studiów rozpoczęło tu 850 podchorążych i 2600 cywilów.

– Tym, którzy rozpoczynają dziś naukę, życzę, aby za pięć lat mogli być dumni z tego, że są absolwentami jednej z najlepszych polskich uczelni – mówił w czwartek minister Mariusz Błaszczak podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2020/2021 na Wojskowej Akademii Technicznej. Szef MON wręczył indeksy studentom i podchorążym, którzy w czasie rekrutacji na uczelnię osiągnęli najlepsze rezultaty. Przypominał, że w tym roku mury WAT opuściło 244 podchorążych, a dziś naukę rozpoczyna 850 kolejnych. – Te liczby pokazują, jak rozwija się nie tylko Wojskowa Akademia Techniczna, lecz także Wojsko Polskie – przekonywał.

Minister Błaszczak zaznaczył również, że istotną działalnością WAT jest kształcenie przyszłych specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa, nie tylko na kierunkach związanych z kryptologią, lecz także w działającym przy uczelni liceum informatycznym. – Cyberataki to wyzwanie XXI wieku, a my na nie odpowiadamy, kształcąc kadry i przygotowując żołnierzy do tego, aby mogli strzec bezpieczeństwa naszej ojczyzny – mówił. – Tym, którzy rozpoczynają dziś naukę, życzę, aby za pięć lat mogli być dumni z tego, że są absolwentami jednej z najlepszych polskich uczelni – podkreślał minister obrony.

List do pracowników WAT oraz studentów rozpoczynających rok akademicki napisał prezydent Andrzej Duda. – To czas zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. To czas pracy dydaktycznej i realizowania nowych projektów badawczych, ale w uczelniach wojskowych to także czas przygotowania do służby Polsce. Jako zwierzchnik sił zbrojnych pragnę za tę gotowość wszystkim państwu podziękować – napisał prezydent Duda. – Życzę wszystkim studentom Wojskowej Akademii Technicznej satysfakcji z nauki i poczucia dobrze wykorzystanej szansy, jaką niewątpliwie są studia na tej prestiżowej uczelni – podkreślił.


Film: MON

Słowa „rok akademicki 2020/2021 uważam za rozpoczęty” wypowiedział płk prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak, rektor-komendant WAT. – Inauguracja roku akademickiego to najważniejsze wydarzenie w życiu społeczności każdej uczelni. Dziś rozpoczynamy rok wytężonej nauki, intensywnego rozwoju i szlifowania umiejętności – mówił. – Drodzy studenci, to wy jesteście głównymi bohaterami tego wydarzenia. Życzę wam, abyście twórczo i efektywnie wykorzystali czas studiów na naukę, rozwój, podnoszenie swoich kwalifikacji, a także na życie studenckie, które będziecie wspominać przez lata. Od dziś Wojskowa Akademia Techniczna jest waszą „alma mater” – dodał.

Podczas uroczystości wręczono także dyplomy 18 osobom, które uzyskały stopień doktora, oraz 13 osobom, które od dziś będą posługiwać się stopniem naukowym doktora habilitowanego.

Wojskowa Akademia Techniczna powstała w 1951 roku. Jej głównym zadaniem jest kształcenie kadry dowódczej Wojska Polskiego. W tym roku akademickim naukę rozpoczęło 850 przyszłych oficerów. Uczelnia ma także ofertę dla cywilów. W tym roku zdecydowało się z niej skorzystać 2600 osób. W sumie w murach WAT kształci się obecnie 10 tysięcy studentów. Uczelnia prowadzi też działalność badawczą oraz współpracuje z zagranicznymi ośrodkami naukowymi.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Leszek Chemperek / CO MON

dodaj komentarz

komentarze


Polacy na czele zespołu przeciwminowego NATO
 
Wyścig zbrojeń nie ustaje
„Ramstein Alloy” nad Litwą
Dron z LAW-u
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Wybierz się na wojskowe studia
Ciemne strony Facebooka
Afganistan. Czas wracać do domu
Sztandar dla krakowskich żandarmów
Szef MON-u w Forcie Sill
Course on Diplomacy
Żołnierz uratował dziecko z pożaru
Rezerwista ochotnik też musi się starać
KFOR: wyższy stopień gotowości
Wilk na poligonie
Sto lat „Polski Zbrojnej” - serwis specjalny
AZOR – podwodny specjalista
Od 25 lat biegacze walczą o nóż komandosa
Na Litwie o bezpieczeństwie w regionie
Prawda o Katyniu zawarta w teczce nr 1
Kraby dla podhalańczyków
Gala Buzdyganów w stulecie „Polski Zbrojnej”
Kobiety a pokój
Dron dla hydrografów
Marynarskie fatum, czyli ostatnia droga Naczelnego Wodza
Posłuchaj historii bohaterów. To ich testament
Legia Akademicka po raz piąty
Sto lat „Polski Zbrojnej” za nami
Szef MON odwiedził USA
Żołnierze bez testów z WF-u
Time for Miecznik
Polityka nie znosi próżni
Szczyt NATO w Brukseli – punkt zwrotny dla Sojuszu
Ilu rezerwistów dostanie powołania?
Eto, pies na misje
77 lat temu powstańcy zakończyli bój o Warszawę
„Akcja rekrutacja” – ostatnia szansa dla sportowców
W jedynym słusznym kierunku
Armia Fight Night – bitwa o niepodległość
Drzwi do JWK otwiera selekcja
Advantages of Efficient Organization
Emerytura wypłacana w … karmie
Polacy w Wilnie czyli „bunt” Żeligowskiego
Koncern Boeing dostarczył kolejny samolot dla VIP-ów
Polskie skrzydła nad Morzem Śródziemnym
Star Army
Współpraca i wspólna pamięć
Włoski minister obrony z wizytą w Polsce
Marynarz pierwszy na mecie ćwierćmaratonu
Sukcesy żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Polskie Jastrzębie nad Atlantykiem
Polsko-tureckie obrady
JWK to test siły i motywacji
Wzmocnione siły na granicy
Duch Invictus jest, czas na formę
Czy będą podwyżki?
Ogień na alpejskich szczytach
Zakaz noszenia mundurów podczas protestów
Żądajcie „Polski Zbrojnej”
Szczyt NATO o zagrożeniach dla bezpieczeństwa
Test mobilności 12 Dywizji

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO