moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pamięć jest w nas!

Żołnierze plutonu inżynieryjnego VI zmiany PKW Irak w sposób szczególny uczcili pamięć poległego kolegi.

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” – te słowa marszałka Józefa Piłsudskiego najlepiej uświadamiają nam jak ważna jest pamięć o historii i tradycji. Polscy żołnierze VI zmiany PKW Irak w sposób szczególny uczcili zbliżającą się 8. rocznicę śmierci śp. sierż. Szymona Sitarczuka, który odszedł zbyt wcześnie, pełniąc służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Islamskiej Republice Afganistan, nadając nazwę miejscu w którym stacjonują "Polish Camp >SITAR<". Podczas uroczystej zbiórki obecny był dowódca VI zmiany PKW Irak płk Mariusz Janikowski. Po krótkim wstępie i przypomnieniu sylwetki, dokonań oraz zasług śp. sierż. Szymona Sitarczuka przez dowódcę plutonu inżynieryjnego kpt. Pawła Szumskiego wszyscy zebrani żołnierze oddali hołd poległemu żołnierzowi minutą ciszy.

Śp. sierżant Szymon Sitarczuk od 2004 r. służył w 1. Brzeskim Pułku Saperów. Najpierw jako żołnierz służby zasadniczej, a od września 2005r. w służbie zawodowej na stanowiskach: saper, kierowca i zwiadowca. Śp. sierżant Szymon Sitarczuk to pierwszy polski żołnierz przedstawiony do wyróżnienia „Hero of the Battle”. Misja w Afganistanie była jego drugą misją. Wcześniej służył podczas IV zmiany PKW Afganistan. Był kawalerem, miał 28 lat. Pośmiertnie został awansowany do stopnia sierżanta i odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego.

Cześć Jego Pamięci!

Tekst: por. Bartłomiej Kulesza

red. PZ

autor zdjęć: por. Bartłomiej Kulesza

dodaj komentarz

komentarze


W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Abordaż z polskim wsparciem
Odnaleziono „Roja”
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Jelcze z Raciborza
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Rywalizacja o indeks WAT-u
Wojsko przerzuca strażaków do Hiszpanii
W hołdzie powstańcom warszawskim
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Wsparcie ma znaczenie
Rakietowcy na Hawajach
Warszawa oddała hołd bohaterom powstania
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Salto mortale komandosa
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Służby badają miejsce upadku pocisku
Niezidentyfikowany obiekt spadł koło Lublina
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
„Albatros” dozbrojony
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Triumf wojskowych lekkoatletów
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
18 Stołeczna BOT z własnym sztandarem
Kolejne przechwycenie rosyjskiego samolotu
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
Laserowa broń na drony powstaje na WAT
Jak obronić się przed dronami?
Trudne początki polskich bombowców
Paliwowy krwiobieg NATO
Zmiana warty na granicy
Spadochronowy triumf
Młodzi medycy na poligonie
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Kolejna prowokacja nad Bałtykiem
Kajakiem na światowe podium
Z prądem i pod prąd
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Skok w przyszłość, powrót do przeszłości
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Powstańcy są naszymi bohaterami
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Azjatycka szansa
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Godzina „W” – sierpniowa rapsodia
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Walka, entuzjazm i nadzieja
Kolejny rosyjski samolot przechwycony nad Bałtykiem
PKW Irak zostaje w Jordanii
Szer. Karbownik mistrzynią świata juniorów
MON informuje o formowaniu 8 DPAK
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
MON i MSZ o szczycie NATO
W Sejmie o rosyjskim pocisku

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO