moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Oddali krew – pomogli potrzebującym

43 żołnierzy sulechowskiego pułku oddało 19 litrów krwi w ramach cyklicznej akcji honorowego krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Już tradycyjnie, sulechowscy artylerzyści wraz z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry wspólnie zorganizowali akcję krwiodawstwa. Pomimo okresu urlopowego 18 sierpnia żołnierze licznie przybyli do punktu poboru krwi. Kolejny raz wśród oddających tego dnia ten bezcenny płyn pojawiły się również osoby, dla których była to pierwsza okazja by podzielić się życiem. Jednym z takich żołnierzy był st. chor. sztab. Czesław Modrzejewski. Chorąży Modrzejewski, obok pełnienia służby w sztabie pułku, jest również mężem zaufania podoficerów 5 Pułku Artylerii i 12 Dywizji Zmechanizowanej.

– Od bardzo dawna nosiłem się z zamiarem oddania swojej krwi. Dzisiaj udało się tak zaplanować wszystkie obowiązki służbowe, że mogłem przyjść do punktu poboru krwi. Wszystko poszło bardzo sprawnie, rejestracja, wywiad lekarski, mierzenie ciśnienia, pobranie próbki i pełne oddanie 450 mil mojej krwi. Cały ten proces trwał około 10 minut – tak w kilku słowach podsumował swoje pierwsze odczucia chorąży Modrzejewski.

Liczną grupę w punkcie krwiodawstwa stanowili jak zawsze bardzo ofiarni żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych, którzy szkolą się w sulechowskim pułku w ramach służby przygotowawczej. Zaplanowana akcja była również odpowiedzią na komunikaty zamieszczane w informacjach masowego przekazu o braku krwi w szpitalach, placówkach leczniczych oraz centrach krwiodawstwa.

Następna akcja honorowego krwiodawstwa zaplanowana jest w październiku 2017 roku.

Tekst i zdjęcia: st. chor. Tomasz Rybarczyk

red. PZ

autor zdjęć: st. chor. Tomasz Rybarczyk

dodaj komentarz

komentarze


Zbrodnia we wsi, której już nie ma
 
Rakiety dla polskich FA-50
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
Ewakuacja Polaków z Izraela
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Pierwsze oficerskie gwiazdki
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Wyższe stawki dla niezawodowych
Święto sportów walki w Warendorfie
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
Specjalsi pod nowym dowództwem
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
Odbudowa obrony cywilnej kraju
Nowa dostawa Homarów-K
Podróż w ciemność
Strażnicy polskiego nieba
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
Dzień, który zmienił bieg wojny
Pionierski dron
Wybierz Wydarzenie Historyczne Roku
The Power of Infrastructure
Policjanci w koszarach WOT
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Policja ze wsparciem wojskowego Bayraktara
Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
Szczyt w Hadze zakończony, co dalej?
GROM’s DNA
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Terytorialsi z Dolnego Śląska najlepiej wysportowani
Polacy bezkonkurencyjni w górskich zmaganiach we Włoszech
Ratownik w akcji
Polki wicemistrzyniami Europy w szabli
NATO przechodzi do działania
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Śmierć gorsza niż wszystkie
Inwestycja w żołnierzy
Podejrzane manewry na Bałtyku
Świat F-35
K2. Azjatycka pantera
Gen. Szkutnik o planach 18 Dywizji
Bałtyk – wciąż bezpieczny czy już nie?
Pociski do FA-50 i nowe Rosomaki
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
Więcej na obronność, silniejsze NATO
„Swift Response ‘25”, czyli lekka piechota w ciężkim terenie
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Planowano zamach na Zełenskiego
Marynarka świętuje i zaprasza na okręty
Na Dolnym Śląsku „Wakacje z WOT” coraz popularniejsze
Flyer, zdobywca przestworzy
Szczyt NATO nie tylko o wydatkach na obronność
Kajakami po medale
Wypadek Rosomaka
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Polska z dodatkowym wsparciem sojuszników

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO