moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Przekazanie obowiązków Dowódcy 10 Brygady Logistycznej

06.04.2017 r. Opole. Pułkownik Szymon Lepiarz przyjął obowiązki dowódcy 10 Brygady Logistycznej. W uroczystym przekazaniu obowiązków wziął udział szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych generał brygady Dariusz Łukowski.

Uroczystość, na którą przybyli przedstawiciele lokalnych władz, jednostek wojskowych, służb mundurowych, duchowieństwa, stowarzyszeń kombatanckich i organizacji pozarządowych odbyła się na placu apelowym w koszarach 10 Brygady Logistycznej. Nowego dowódcę brygady pułkownika Szymona Lepiarza przedstawił zebranym szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych generał brygady Dariusz Łukowski, który także podziękował zdającemu pułkownikowi Mariuszowi Skulimowskiemu za czasowe pełnienie obowiązków. Generał zwrócił się także do zebranych na placu żołnierzy i pracowników wojska - „Mam świadomość tego, że sukcesy dowódcy to są sukcesy całej jednostki wojskowej, a dowódca sam nie wykona zadania, jeżeli nie będzie miał wsparcia swoich podwładnych. Dlatego też liczę na to że Wy żołnierze i pracownicy wojska 10 Brygady Logistycznej będziecie wspierali nowego dowódcę w realizacji tych wszystkich zadań, które brygada wykonuje na co dzień”.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było pożegnanie się dotychczasowego pełniącego obowiązki dowódcy pułkownika Mariusza Skulimowskiego ze sztandarem 10 Brygady Logistycznej i symboliczne przekazanie go obejmującemu obowiązki pułkownikowi Szymonowi Lepiarzowi. Następnie podpisano protokół przekazania obowiązków.

Żegnający się z 10 Brygadą Logistyczną pułkownik Mariusz Skulimowski, który od 14 kwietnia br. będzie dowodził 1 Pomorską Brygadą Logistyczną w Bydgoszczy, podziękował zebranym za wieloletnią współpracę i wsparcie oraz zwrócił się do nowego dowódcy 10 Brygady Logistycznej - „Przekazuję Panu jednostkę wojskową, której największą wartością są ludzie. To dobrze wyszkolony, doświadczony i zmotywowany zespół żołnierzy i pracowników wojska, na którym zawsze można polegać. Przez blisko 18 lat istnienia Brygady, oficerowie, podoficerowie, szeregowi i pracownicy wojska nie szczędząc sił oraz często kosztem osobistych wyrzeczeń zapracowali na szacunek Polaków, mieszkańców Opolszczyzny i sojuszniczą wiarygodność. Jestem głęboko przekonany, że dzięki Pańskim osobistym przymiotom szybko zyska Pan zaufanie podwładnych, a służba w 10 Brygadzie Logistycznej będzie źródłem zawodowej satysfakcji”.

Ostatni przemawiał do zebranych nowy dowódca 10 Brygady Logistycznej pułkownik Szymon Lepiarz - „Na początku chciałbym podziękować przełożonym za kredyt zaufania, jakim zostałem obdarzony. Panie Generale. Dla każdego oficera dowodzenie jednostką wojskową jest zaszczytem, a jednocześnie ogromnym zobowiązaniem. Dla mnie osobiście to ukoronowanie mojej dotychczasowej służby i największe wyzwanie, z którym przyszło mi się zmierzyć”. Następnie zwrócił się do swoich podwładnych „Jestem dumny z tego, że od dziś będę mówił My, a nie Wy wymieniając kolejne wykonane przez 10 Brygadę Logistyczną zadania. Liczę na Państwa współpracę, odpowiedzialność i zaangażowanie”. Pułkownik Lepiarz podziękował również swojemu poprzednikowi – „Kończąc chciałbym podziękować zdającemu obowiązki dowódcy Panu Pułkownikowi Mariuszowi Skulimowskiemu. Panie Pułkowniku, jestem pod wrażeniem Pańskich osiągnięć w zakresie dowodzenia i kierowania 10 Brygadą Logistyczną. Będę kontynuował sprawdzone wzorce i dobrą praktykę dowódczą, które zaowocowały takimi sukcesami”.

Uroczystość zakończyła się defiladą, w której wzięła udział kompania honorowa, pododdziały 10 Brygady Logistycznej oraz Orkiestra Wojskowa z Żagania. Po defiladzie zebrani goście osobiście dziękowali pułkownikowi Mariuszowi Skulimowskiemu za współpracę oraz gratulowali wyznaczenia na stanowisko pułkownikowi Szymonowi Lepiarzowi.

***

Płk Szymon LEPIARZ urodził się 9 maja 1970 roku w Starachowicach. Jest absolwentem Liceum Wojskowego oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej Służb Kwatermistrzowskich w Poznaniu, po ukończeniu której w 1993 roku rozpoczął zawodową służbę wojskową na stanowisku dowódcy plutonu w 6 Brygadzie Desantowo - Szturmowej. Służbę w 6BDSz kontynuował kolejno na stanowiskach oficer sekcji i oficer logistyki. Od 1999 roku służył w Dowództwie Korpusu Powietrzno – Zmechanizowanego, a od 2001 roku w Dowództwie 2 Korpusu Zmechanizowanego w Krakowie. W latach 2008 – 2009 służył w Dowództwie Wojsk Lądowych, a następnie, jako szef sekcji w Jednostce Wsparcia Dowodzenia i Zabezpieczenia Wojsk Specjalnych „NIL”.
W 2010 roku powrócił do Dowództwa 2 Korpusu Zmechanizowanego na stanowisko szefa Wydziału Materiałowego oraz szefa Wydziału Planowania. Od 2013 roku służył w Dowództwie Komponentu Lądowego na stanowisku szefa Oddziału Logistyki, a od 2014 roku na stanowisku szefa Sztabu ds. Wsparcia.
Płk Szymon LEPIARZ trzykrotnie pełnił służbę poza granicami kraju w ramach PKW Bośnia i Hercegowina oraz w Iraku.
Płk Szymon LEPIARZ jest absolwentem Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Politechniki Krakowskiej. Ukończył ponadto kurs „NATO Logistics Course” w Oberammergau w Niemczech.
W czasie zawodowej służby wojskowej odznaczony Złotym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju, Srebrnym Medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny, Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Gwiazdą Iraku.
Z dniem 1 kwietnia 2017 roku wyznaczony został na stanowisko dowódcy 10 Brygady Logistycznej.

Tekst: por. Piotr Płuciennik

red. PZ

autor zdjęć: por. Piotr Płuciennik, Jerzy Smajdor

dodaj komentarz

komentarze


Jakie podwyżki dla żołnierzy
 
Lekcje z frontu
Dobrowolsi – czas start!
Bruksela przed szczytem
Wojna o porządek świata
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Abramsy pod dobrą opieką
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Będą kolejne „Daglezje-P”
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Skromny początek wielkiej wojny
Rusza kwalifikacja wojskowa
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Gwiazdy sportu dają lekcję
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Pierwszy skok
Offset dla „Wisły”
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Śnieg może być groźną bronią
Rakietowy szach
Liban uznany za strefę działań wojennych
„Avenger” na Monte Cassino
Roszady personalne w PGZ-ecie
Lista trupich główek
W Poznaniu o cyberbezpieczeństwie
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
W szeregach największej podziemnej armii w Europie
Eurofightery znowu w Polsce
Zimowy sprawdzian podchorążych
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Cud w Trewirze
Zachód przeciwko „korsarzom”
Nowe śmigłowce kawalerii
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Szef MON-u w Brukseli
Zielone światło dla Barbary
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Spadochroniarze na Podlasiu
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
W rezerwie pasywnej będą oceny
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Zamiana po włosku
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Mistrzowie sportu w marynarce uhonorowani
Invictus w zimowym stylu
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Amerykański test czołgistów z 1 Brygady
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Podwójny Półmaraton Komandosa
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
Ślubowanie kadetów OPW
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO