moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kombatancka wigilia

Koszary 10 Brygady Logistycznej po raz kolejny gościły weteranów i kombatantów oraz przedstawicieli władz i instytucji Opolszczyzny na corocznym spotkaniu opłatkowym. 


Kombatancka wigilia, organizowana w 10 Brygadzie Logistycznej, na stałe wpisała się już kalendarz najważniejszych przedsięwzięć ruchu kombatanckiego województwa opolskiego. Każdego roku gromadzi nie tylko członków związków i organizacji kombatanckich, ale również przedstawicieli lokalnych władz, duchowieństwa oraz żołnierzy z jednostek wojskowych z Garnizonu Opole. Głównym organizatorem spotkań od lat jest pułkownik Stefan Szelka Prezes Opolskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Opolu.

Zebranym na żołnierskiej stołówce gościom życzenia złożył pełniący obowiązki dowódcy 10 Brygady Logistycznej pułkownik Mariusz Skulimowski – „Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia proszę przyjąć ode mnie i od żołnierzy 10 Brygady Logistycznej życzenia zdrowych i spokojnych świąt, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wszystkiego najlepszego w nowym 2017 roku. Życzę Wam wszystkim, aby na świątecznym stole niczego nie zabrakło i aby ten świąteczny czas udało się wykorzystać na wypoczynek i regenerację sił”.

W spotkaniu wigilijnym wzięli udział harcerze z Głubczyc, którzy przekazali zebranym Betlejemskie Światło Pokoju, które jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei – tradycyjnie stawiane na wigilijnym stole. Następnie fragment ewangelii według świętego Łukasza odczytał kapelan Garnizonu Opole ksiądz major Tomasz Krawczyk. Przed wspólnym posiłkiem wigilijne potrawy pobłogosławił biskup opolski Andrzej Czaja. Goście podzielili się opłatkiem oraz wraz z zespołem „Kombatant” z Opola śpiewali kolędy.


Część artystyczną spotkania zapewnili mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Klisinie filia Kietrz, którzy wraz z opiekunami przygotowali przedstawienie teatralne – bożonarodzeniowe jasełka.

Spotkanie weteranów i kombatantów było okazją do podsumowania działalności związków i stowarzyszeń w 2016 roku, a także wskazanie najważniejszych zadań na kolejny rok. Miłym akcentem było wręczenie na Sali Tradycji 10 Brygady Logistycznej odznaczeń i dyplomów dla osób i instytucji, które w szczególny sposób zasłużyły się na rzecz ruchu kombatanckiego. Wśród wyróżnionych był również pułkownik Stefan Szelka, który za zasługi poniesione dla kultywowania 1000-letniej tradycji rycerskiej i kawaleryjskiej w Polsce otrzymał „Odznakę1050-lecia chrztu Polski”, przyznaną przez Fundację Oddziału Kawalerii Ochotniczej im. Pułku 4 Ułanów Zaniemeńskich.

Tekst: por. Piotr Płuciennik

red. PZ

autor zdjęć: por. Piotr Płuciennik, Jerzy Smajdor

dodaj komentarz

komentarze


Wojskowi w akcji po tragedii w DPS-ie
SAFE – pieniądze, które będą służyć Polsce
Kaszubia dla lokalnej społeczności
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Together on the Front Line and Beyond
Gala MMA coraz bliżej
Nie stracić głowy w razie zagrożenia
Wózki na Leopardy
Nie pozwala spocząć na laurach
Piekło „Pługa”
Polsko-słowacka współpraca zbrojeniowa
Debiut ogniowy Borsuków
Powstaje nowa fabryka Jelcza
Kosiniak-Kamysz: Pieniądze z SAFE są bardzo potrzebne
Buzdygany – nagradzamy najlepszych
Bezpieczeństwo to priorytet
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Koniec olimpijskich zmagań
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Oko na Bałtyk
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
METS po nowemu
Wyższa rekompensata dla rannych weteranów
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
The Army Builds Drones
Rośki i Borsuki kuszą SAFE-m
Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile
Wojsko na pomoc Polakom na Bliskim Wschodzie
Cichy zwiadowca dla polskiej armii
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Cios w serce reżimu
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Przeprawy na Odrze
Nie ma nudy
Nowa linia kolejowa w Małopolsce
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
ORP „Wodnik” zimową porą
Szlify pod lodem
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Walka o pierwszą dziesiątkę
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Borsuki, ognia!
Kosmiczny nadzór
Są pierwsze działania po wyjściu Polski z konwencji ottawskiej
Drony w akcji: operatorzy z 17 BZ pokazali swoje możliwości
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
Zagrzmiały K9 Thunder
Polski bezzałogowy myśliwiec dla Turcji
Ośmioro żołnierzy-lekkoatletów na podium halowych MP
Zacięta walka o medale pod siatką
Outside the Box
Północnica, czyli nocne szkolenie terytorialsów
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
Nowe amerykańskie pociski uderzyły w Iran
Nowe brygady i inwestycje WP
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Medycyna i wojsko łączą siły
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO