moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Przekazanie obowiązków dowódcy bazy w Redzikowie

Pułkownik Witold Bartoszek przekazał obowiązki dowódcy jednostki wojskowej w Redzikowie kapitanowi Sebastianowi Radziwonce.

W obecności zastępcy szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych – szefa logistyki płk. Dariusza Żuchowskiego odbyła się uroczystość zmiany na stanowisku dowódcy Batalionu Ochrony Bazy – dowódcy bazy w Redzikowie. Nasz dotychczasowy dowódca został wyznaczony na kolejne, wyższe stanowisko służbowe, tzn. szefa Szefostwa Planowania Logistycznego w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Jego obowiązki czasowo przejął kpt. Sebastian Radziwonka, szef Sekcji Operacyjnej Batalionu.

Uroczystość zgromadziła wielu znakomitych gości, wśród których znalazła się matka chrzestna sztandaru Batalionu poseł Jolanta Szczypińska, wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk, wicestarosta słupski Rafał Konon, wójt gminy Słupsk Barbara Dykier, przewodnicząca Rady Miasta Słupska Beata Chrzanowska. Swoją obecnością zaszczycili nas dowódcy i komendanci wszystkich jednostek wojskowych garnizonu Słupsk i garnizonu Ustka oraz przedstawiciele jednostek organizacyjnych pozostałych służb mundurowych regionu. Wielką radość sprawiła nam obecność przedstawicieli kombatantów i weteranów, dyrektorów szkół ze Słupska i Redzikowa wraz z ich pocztami sztandarowymi. Szczególnie serdecznie powitaliśmy przedstawicieli naszego sojusznika – Stanów Zjednoczonych Ameryki, reprezentowanych przez dowódcę Naval Support Facility w Redzikowie kapitana (US Navy) Ricka Gilberta oraz Keitha Martina z Agencji Obrony Przeciwrakietowej. Na zaproszenie płk. Witolda Bartoszka przybyli też przedstawiciele innych organizacji i instytucji, z którymi na co dzień współpracujemy, a bez których ta uroczystość nie mogłaby się odbyć.

Zmiana dowodzenia Batalionem Ochrony Bazy w Redzikowie odbyła się z udziałem otrzymanego przed kilkoma dnami sztandaru, którego symboliczne przekazanie pomiędzy dowódcami – zdającym oraz obejmującym obowiązki – było jednym z kluczowych momentów ceremonii. Po nim nastąpiło podpisanie protokołu zdawczo-odbiorczego na stanowisku służbowym oraz meldunek złożony przełożonemu.

Płk Dariusz Żuchowski w imieniu szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych oraz swoim własnym serdecznie i po żołniersku dziękował odchodzącemu z redzikowskiej jednostki wojskowej dowódcy za jego zaangażowanie w służbie na rzecz Rzeczypospolitej, jej sił zbrojnych, Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych i naszego batalionu w szczególności. Podkreślił wyjątkowe zasługi płk. Bartoszka w realizacji decyzji przełożonych o utworzeniu Batalionu w Redzikowie.

Płk Witold Bartoszek nie krył wzruszenia, żegnając się ze swoimi podwładnymi, współpracownikami, przyjaciółmi. Zapewnił, że starając się zawsze jak najlepiej wypełniać obowiązki oficera Wojska Polskiego na przyszłych stanowiskach służbowych, nigdy nie zapomni o nabytych doświadczeniach, wykorzystując je w przyszłych działaniach. Stwierdził również, iż jednostka, którą miał zaszczyt i honor dowodzić, dzięki ogromnemu wysiłkowi żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej, zasłużyła na szacunek Polaków, władz samorządowych i mieszkańców całego regionu słupskiego oraz sojuszniczą wiarygodność.

Przedstawiciele władz państwowych i samorządowych serdecznie dziękowali odchodzącemu dowódcy za zaangażowanie w działaniach na rzecz lokalnej społeczności, skutkujące integracją środowiska wojskowo-cywilnego i licznymi wspólnie zrealizowanymi z sukcesem przedsięwzięciami. Życzenia wszelkiej dalszej pomyślności, zarówno dla odchodzącego dowódcy, jak i dla całej naszej jednostki wojskowej, a następnie defilada pododdziałów Batalionu zakończyły uroczystość.

Tekst: por. Paweł Sebzda

red. PZ

autor zdjęć: Piotr Michalak

dodaj komentarz

komentarze


Skromny początek wielkiej wojny
 
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Szef MON-u w Brukseli
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Nowe śmigłowce kawalerii
Zimowy sprawdzian podchorążych
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Rakietowy szach
Invictus w zimowym stylu
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Abramsy pod dobrą opieką
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Lekcje z frontu
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Amerykański test czołgistów z 1 Brygady
Spadochroniarze na Podlasiu
W rezerwie pasywnej będą oceny
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Eurofightery znowu w Polsce
Zielone światło dla Barbary
Lista trupich główek
Podwójny Półmaraton Komandosa
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Wojna o porządek świata
Zachód przeciwko „korsarzom”
Dobrowolsi – czas start!
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Gwiazdy sportu dają lekcję
„Avenger” na Monte Cassino
Liban uznany za strefę działań wojennych
Roszady personalne w PGZ-ecie
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Mistrzowie sportu w marynarce uhonorowani
Śnieg może być groźną bronią
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Będą kolejne „Daglezje-P”
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Cud w Trewirze
Rusza kwalifikacja wojskowa
Pierwszy skok
W szeregach największej podziemnej armii w Europie
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
Ślubowanie kadetów OPW
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
W Poznaniu o cyberbezpieczeństwie
Offset dla „Wisły”
Zamiana po włosku
Bruksela przed szczytem
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO