moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zakończenie służby i pracy w 8 FOW

29 stycznia w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża miało miejsce uroczyste pożegnanie pięciu odchodzących do rezerwy żołnierzy zawodowych oraz przechodzącego na emeryturę pracownika ze świnoujskiej flotylli. Służbę zakończyli: kmdr Jarosław Grochowina, kmdr por. Zbigniew Majewski, kmdr por. Piotr Zawora, kmdr por. Artur Kiryluk oraz mł. chor. mar. Mirosław Heberlej. Na emeryturę przeszła pani Jolanta Teterycz.

Uroczystość pożegnania odchodzących do rezerwy żołnierzy oraz przechodzącego
na emeryturę pracownika miała miejsce w Sali Tradycji Klubu 8 Flotylli Obrony Wybrzeża.
W obecności kadry oraz pracowników wojska żołnierzy pożegnał kontradmirał Jarosław Zygmunt. Dowódca świnoujskiej flotylli złożył odchodzącym podziękowania za rzetelne wykonywanie powierzonych zadań oraz życzenia zdrowia i wszelkich powodów do satysfakcji w realizacji dalszych zamierzeń życiowych. Na pamiątkę odchodzący ze służby i pracy otrzymali pamiątkowe statuetki.

Komandor Jarosław Grochowina po opuszczeniu murów Wyższej Szkoły Marynarki Wojennej (1983r.) został skierowany do służby w 2 Brygadzie Okrętów Desantowych oraz w 12 Dywizjonie Trałowców. W 1989 roku rozpoczął służbę w Dowództwie Marynarki Wojennej w Gdyni na stanowisku starszego instruktora. W latach 1990 - 1992 zajmował stanowiska służbowe w Dywizjonie Pomocniczych Jednostek Pływających Komendy Poru Wojennego w Świnoujściu. Następnie przez okres sześciu lat pełnił obowiązki starszego oficera w Terenowym Aparacie Mobilizacyjnym w Świnoujściu. W 1998 roku wyznaczono go na stanowisko zastępcy szefa sztabu, a następnie, wyznaczony został na szefa sztabu - zastępcę komendanta Komendy Portu Wojennego. Od 1 lipca 2007 roku do dziś był Komendantem Portu Wojennego.

Komandor porucznik Zbigniew Majewski z wojskiem związał się w 1983 roku, rozpoczynając studia w Wyższej Szkole Marynarki Wojennej w Gdyni. W 1987 roku powołany został do zawodowej służby wojskowej i wyznaczony na pierwsze stanowisko służbowe - asystenta okrętowego w WSMW w Gdyni. W 1989 roku przeniesiony został do 12 Dywizjonu Trałowców w Świnoujściu, gdzie pełnił obowiązki na różnych stanowiskach, zarówno na okrętach, jak i w sztabie. Od 1998 roku pełnił służbę w Dowództwie 8 FOW, kolejno na stanowiskach oficera flagowego, dyżurnego oficera operacyjnego, specjalisty i szefa sekcji w pionie szkolenia, kończąc służbę na stanowisku szefa Wydziału Organizacyjno-Szkoleniowego.

Komandor porucznik Piotr Zawora w 1984 roku rozpoczął studia w Wyższej Szkole Marynarki Wojennej w Gdyni. Po ich ukończeniu, w 1989 roku, wyznaczony został na stanowisko asystenta okrętowego w 2 Brygadzie Okrętów Desantowych w Świnoujściu. W jednostce tej pełnił obowiązki dowódcy działu na okręcie ORP „Gniezno”, zastępcy dowódcy okrętu na okrętach ORP „Pilica”, ORP „Lublin” oraz ORP „Kraków”. Następnie, przez osiem lat, dowodził okrętem ORP „Kraków”. W międzyczasie uczestniczył, jako oficer operacyjny, w Polskim Kontyngencie Wojskowym na pokładzie ORP „Kontradmirał Xawery Czernicki” a także służył w sztabie 2 Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych. W 2006 roku rozpoczął służbę w dowództwie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. W latach 2012-2013 uczestniczył w Misji Wsparcia ONZ w Afganistanie. Karierę wojskową zakończył na stanowisku szefa Wydziału Oficerów Flagowych w Dowództwie 8 FOW.

Komandor porucznik Artur Kiryluk z wojskiem związał się w 1983 roku rozpoczynając studia w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Po ich ukończeniu w 1989 roku powołany został na pierwsze stanowisko służbowe w 115 Szpitalu Marynarki Wojennej
w Helu. W 1990 roku przeniesiony został do Międzyzdrojów, gdzie został lekarzem
w 8 Dywizjonie Artylerii Przeciwlotniczej. W 1997 roku skierowano go do służby
w Komendzie Portu Wojennego w Świnoujściu na starszego lekarza, a następnie Szefa Służby Zdrowia. W 2006 roku został przeniesiony do Dowództwa 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, gdzie służył nieprzerwanie do dnia dzisiejszego, pełniąc obowiązki na stanowisku Szefa Wydziału Służby Zdrowia.

Młodszy chorąży marynarki Mirosław Heberlej służbę w wojsku rozpoczął w 1982 roku. Pełnił obowiązki na stanowisku kierowcy w 1 Składnicy Paliw Rakietowych w Jarominie po czym w 1984 roku został zwolniony z zasadniczej służby wojskowej. Po dwóch latach, w 1986 roku, powołany został do zawodowej służby wojskowej obejmując stanowisko starszego drukarza-fotografa w dowództwie 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Z jednostką tą związany był przez cały okres zawodowej służby. Pełnił obowiązki operatora sprzętu, fotolaboranta, kinooperatora i instruktora kończąc służbę na stanowisku podoficera sztabowego w Pionie Szkolenia Dowództwa 8.FOW.

Pani Jolanta Teterycz z Marynarką Wojenną związała się w 1976 roku. Początkowo pracowała w Komendzie Portu Wojennego w Świnoujściu, a następnie, od 1984 roku, w Dowództwie 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Była pracownikiem na różnych stanowiskach służbowych, kończąc pracę na stanowisku samodzielnego referenta w Kancelarii Tajnej Międzynarodowej Pionu Ochrony Informacji Niejawnych.

red. PZ

autor zdjęć: Marcin Purman

dodaj komentarz

komentarze


Mistrzowie sportu w marynarce uhonorowani
 
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Będą kolejne „Daglezje-P”
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Spadochroniarze na Podlasiu
Skromny początek wielkiej wojny
Wojna o porządek świata
Zielone światło dla Barbary
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Zimowy sprawdzian podchorążych
W szeregach największej podziemnej armii w Europie
Śnieg może być groźną bronią
Rusza kwalifikacja wojskowa
Offset dla „Wisły”
Bruksela przed szczytem
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Zamiana po włosku
„Avenger” na Monte Cassino
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Liban uznany za strefę działań wojennych
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Lista trupich główek
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Rakietowy szach
Pierwszy skok
Amerykański test czołgistów z 1 Brygady
W Poznaniu o cyberbezpieczeństwie
Nowe śmigłowce kawalerii
Lekcje z frontu
Cud w Trewirze
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Eurofightery znowu w Polsce
Invictus w zimowym stylu
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
W rezerwie pasywnej będą oceny
Gwiazdy sportu dają lekcję
Podwójny Półmaraton Komandosa
Dobrowolsi – czas start!
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Ślubowanie kadetów OPW
Szef MON-u w Brukseli
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Roszady personalne w PGZ-ecie
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Zachód przeciwko „korsarzom”
Abramsy pod dobrą opieką
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO