Marika zaśpiewa o niedźwiedziu Wojtku, Ania Rusowicz opowie w piosence historię jej dziadków. Płyta „Panny Wygnane”, jak podkreślają jej twórcy, to muzyczna opowieść o walce za ojczyznę na obcej ziemi i tęsknocie za Polską. Za projektem stoją muzycy z zespołu Maleo Reggae Rockers. Premiera 9 listopada.
Darek Malejonek wraz ze swymi muzykami i zaproszonymi wokalistkami poruszy tematykę zesłania, podczas którego polskie rodziny przesiedlone na Wschód zostały zdziesiątkowane przez głód, mróz i choroby. – Walka za ojczyznę na obcej ziemi, tęsknota za Polską i zetknięcie z obcą kulturą, muzyką, klimatem. To były główne inspiracje do napisania tekstów – tłumaczy Malejonek.
„Panny Wygnane” to kontynuacja ubiegłorocznego, patriotycznego projektu „Panny Wyklęte”. Nad płytą pracowali wówczas artyści z Maleo Reggae Rockers i Fundacja Niepodległości. W rolę „wyklętych” wcieliły się znane wokalistki (m.in. Halina Mlynkova, Kasia Kowalska, Marika oraz siostry Przybysz), które opowiadały o przejmujących losach żon, matek, żołnierek – kobiet, które walczyły razem z mężczyznami i o polskiej historii.
Kolejna płyta sygnowana przez Maleo Regae Rockers pojawi się w sprzedaży 9 listopada. Wydanie albumu zbiega się z obchodzonym Rokiem Żołnierzy Tułaczych.
Muzycy ponownie do współpracy zaprosili znane i utalentowane artystki. Utwory zaśpiewają m.in. Ania Brachaczek, Ania Rusowicz, Katarzyna Groniec, Kasia Kowalska, Angelika Górny oraz duet Dziewczyny i Marika. Piosenki będą utrzymane w stylu folkowym i orientalnym. – Orientalne dźwięki związane są ze szlakiem bojowym 2 Korpusu generała Andersa – mówią muzycy. – Ich droga wiodła przez wiele krajów od Syberii po Irak, Palestynę, Włochy, a zakończyła się w Szkocji – pisze Malejonek. – To opowieść o losach żołnierzy tułaczych, o kobietach, które wygrały wojnę, ale nie mogły wrócić do swojego kraju – dodaje muzyk.
Płytę promuje utwór Mariki i Maleo Reggae Rockers. Piosenka opowiada o legendarnym niedźwiedziu Wojtku, który podczas drugiej wojny światowej służył w armii generała Andersa. Utworu już dzisiaj można posłuchać w sieci, m.in. na oficjalnym fanpage`u projektu.
autor zdjęć: materiały dystrybutora
komentarze