moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Najlepsi w korpusach osobowych wybrani

W obecności całego stanu osobowego komendant oddziału ŻW w Szczecinie wręczył nagrody zwycięzcom w konkursie oficer - podoficer - szeregowy roku 2013.


14 stycznia zgodnie z „Regulaminami przyznawania tytułu oficer, podoficer i szeregowy roku” w oddziale Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, stanowiącymi podstawę uhonorowania żołnierzy, których czyny świadczyły o odwadze, bezinteresowności, szlachetności i ponadprzeciętnym zaangażowaniu w działalności służbowej, komendant szczecińskiego oddziału płk Andrzej Bobiński wręczył nagrody rzeczowe oraz listy gratulacyjne dla wyróżnionych żołnierzy.

Oficerem roku 2013 w oddziale ŻW w Szczecinie został mjr Bartosz Chudziński.

Mjr Bartosz Chudziński służbę wojskową rozpoczął w 1994 roku. Po przekwalifikowaniu do służby w ŻW pełnił ją w oddziale ŻW w Szczecinie na stanowiskach: dowódcy kompanii, komendanta placówki ŻW w Stargardzie Szczecińskim oraz szefa wydziału prewencji. Cechuje go bardzo duży zasób wiedzy fachowej i ogólnej. Wykorztystuje je w codziennej działalności służbowej. Jest oficerem samodzielnym i bardzo ambitnym, niezwykle rzetelnym i obowiązkowym, konsekwentnym w dążeniu do celu. Bardzo dobrze planuje i organizuje swoją pracę oraz pracę żołnierzy w podległym wydziale i kompanii. Potrafi adekwatnie do sytuacji ustalić priorytety i etapy realizacji stawianych zadań.

Podoficerem roku 2013 w oddziale ŻW w Szczecinie został sierż. Krzysztof Wrzosek, podoficer wydziału dochodzeniowo-śledczego.

Sierż. Krzysztof Wrzosek służbę wojskową rozpoczął w 2004 roku, pełniąc ją na stanowiskach żandarma oraz dowódcy sekcji patrolowej kompanii ŻW, młodszego podoficera w sekcji profilaktyki oraz podoficera w wydziale dochodzeniowo-śledczym. W czasie wykonywania obowiązków służbowych cechuje go pełen profesjonalizm i ponadprzeciętne zaangażowanie. Jego umiejętności i zaangażowanie spowodowały znaczną poprawę funkcjonowania i postrzegania powagi w funkcjonowaniu systemów ochrony obiektów w siłach zbrojnych. W grudniu 2013 roku ukończył kurs z zakresu pracy operacyjno-rozpoznawczej w Żandarmerii Wojskowej, gdzie jako jedyny uzyskał ocenę bardzo dobrą z wyróżnieniem.

Szeregowym roku 2013 w Oddziale ŻW w Szczecinie został st. szer. Wojciech Wiórkowski, żandarm - kierowca kompanii Żandarmerii Wojskowej.

St. szer. Wojciech Wiórkowski służbę wojskową rozpoczął w 2008 roku jako żandarm-kierowca w placówce ŻW w Wałczu oraz oddziale ŻW w Szczecinie. Wykonując obowiązki w wydziale prewencji dodatkowo powierzone miał obowiązki w sekcji dowodzenia i łączności. Jest żołnierzem, którego cechuje sumienność, pracowitość, profesjonalizm oraz determinacja w czasie działania. Przedkładając dobro szczecińskiego oddziału nad sprawy prywatne, angażuje się w różne przedsięwzięcia służbowe - nie tylko związane z swoim zakresem obowiązków, ale również takie, gdzie jego wiedza i predyspozycje mogą przyczynić się do wzorowej realizacji stawianych zadań.

Tekst: st. chor. szab. Tomasz Graczyk

red. PZ

autor zdjęć: st. chor. szab. Tomasz Graczyk

dodaj komentarz

komentarze


Pierwszy krok do Invictusa
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Odniesione w walce rany łączą
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Baobaby docierają do wojska
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Marzenia częściowo spełnione
Paliwowy krwiobieg NATO
Polski Gnom
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Spadochronowy triumf
Kajakiem na światowe podium
Wojsko stawia na „armię talentów”
Jelcze z Raciborza
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Test w stratosferze
Innowacje z PERUNA
Atak i przejęcie dokumentów
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Salto mortale komandosa
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Wyścig snajperów
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
PKW Irak zostaje w Jordanii
Śmierć w sercu Azji
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
MON i MSZ o szczycie NATO
Inwestycje w bezpieczeństwo
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Gen wojownika
Pieta Michniowska
Ostatnia niedziela…
Pancerne starcie
Poskromić kolosa
Święto wojska pod hasłem SAFE
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
USA sprawdzają swoje wojska w Europie
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Wsparcie ma znaczenie
Azjatycka szansa
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rakietowcy na Hawajach
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Polskie wojsko wesprze misję strażaków w Hiszpanii
Triumf wojskowych lekkoatletów
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO