moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
XXV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

Organizowane w Kielcach targi przemysłu obronnego to jedna z największych i najbardziej cenionych tego typu imprez w Europie. W tym roku odbędzie się jubileuszowy XXV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego i organizatorzy zapowiadają, że pod wieloma względami będzie on rekordowy. Na 27 tys. m kw. zostaną zaprezentowane wyroby ponad 620 firm z 27 państw. Będzie można zobaczyć m.in. śmigłowiec bojowy AH-64 Apache, prototyp Borsuka czy symulator kabiny myśliwca V generacji, czyli F-35. Wśród międzynarodowych gigantów zbrojeniowych, które zapowiedziały udział w targach są: Airbus, Bell Helicopter, Boeing, Kongsberg Defence & Aerospace, Leonardo, Nammo, ThyssenKrupp Marine Systems, MBDA, Lockheed Martin, Raytheon czy Saab Technologies. Gościem honorowym tegorocznego salonu będzie Korea Południowa. 

 

 

Defendery rozdane!

Laur prezydenta RP dla urządzenia IP Krypto opracowanego przez inżynierów z Wojskowego Instytutu Łączności, nagroda ministra obrony narodowej dla wielolufowego karabinu maszynowego WLKM z Zakładów Mechanicznych i Defendery dla dziesięciu produktów wojskowych z rodzimego przemysłu. W Kielcach wręczono nagrody XXV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

 

 

 

Dromader pokazany na targach zbrojeniowych w Kielcach

Mundur w cyfrowym kamuflażu MAPA, modułowa kamizelka taktyczna i funkcjonalny hełm – na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego firma Maskpol po raz pierwszy zaprezentowała publicznie Dromadera. To kompleksowy system oporządzenia i umundurowania dla lekkiej piechoty. Projekt powstał na zlecenie MON dla żołnierzy wojsk obrony terytorialnej.

 

 

 

Wystawa zbrojeniowa azjatyckiego giganta

Korea Południowa, jeden z największych światowych eksporterów uzbrojenia, jest w tym roku gościem specjalnym Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Na kieleckich targach można obejrzeć flagowe wyroby koreańskiej zbrojeniówki, takie jak pociski zwalczające okręty i samoloty, hybrydową broń K11 oraz makiety czołgu K2 Black Panther i samobieżnej haubicy K9 Thunder.

 

 

 

PT-17, czyli modernizacja Twardych

Postawiliśmy sobie trzy cele modernizacji czołgów PT-91 Twardy oraz T-72: zwiększenie zdolności trakcyjnych, siły ognia oraz bezpieczeństwa załogi – mówi Krzysztof Papliński, pełnomocnik zarządu Bumar-Łabędy. Założenia pakietu ulepszeń polska spółka przygotowała wspólnie z ukraińskim UkrOboronProm. Prototyp maszyny PT-17 pokazano podczas MSPO w Kielcach. 

 

„Zatoka” – nowa książka Navala, byłego operatora GROM

Po dwóch poprzednich książkach było mnóstwo pytań, kiedy opiszę akcję, coś, co robiliśmy na bojowo. W końcu zdecydowałem się na ten krok. Chciałem pokazać, jak ta robota wygląda z punktu widzenia operatora – mówi Paweł Mateńczuk „Naval”, były żołnierz JW GROM i autor książki „Zatoka”, w której przedstawia operacje polskich specjalsów w Zatoce Perskiej.

 

 

 

Sprzęt noktowizyjny dla wojska

 

620 kompletów gogli noktowizyjnych i 266 lornetek noktowizyjnych polskiej produkcji w ciągu trzech lat otrzymają żołnierze. Umowę na dostawę sprzętu optoelektronicznego podpisali podczas MSPO w Kielcach przedstawiciele Inspektoratu Uzbrojenia i firmy PCO, która jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

 

 

 

Debata WIW o przyszłości polskiego sektora zbrojeniowego

„Innowacje i przyszłość polskiego sektora zbrojeniowego” pod takim hasłem odbyła się w Kielcach debata zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy. Przedstawiciele sił zbrojnych, przemysłu i posłowie dyskutowali o nowym sprzęcie dla armii, rozwoju Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz wpływie sektora obronnego na lokalne społeczności.

 

 

 

Zwiadowcy będą jeździć Wirusami

118 pojazdów Wirus IV trafi w najbliższych latach do jednostek rozpoznawczych. To polska konstrukcja, przystosowana do poruszania się w trudnym terenie, którą można przetransportować śmigłowcem i desantować na spadochronie. Umowę na dostawę podpisano w środę na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.

 

 

 

 

MON wspiera klasy mundurowe

Rusza pilotażowy program MON dla klas mundurowych. O tym, na czym będzie polegał i czego mogą spodziewać się uczniowie, z Michałem Dworczykiem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, rozmawia Izabela Borańska-Chmielewska, redaktor naczelna miesięcznika „Polska Zbrojna”.

 

 

 

 

MSPO to pokaz możliwości zbrojeniówki

Targi zbrojeniowe w Kielcach to możliwość zaprezentowania potencjału polskiego przemysłu obronnego, nawiązania relacji biznesowych oraz kontaktów z przedstawicielami przedsiębiorstw z całego świata – mówi Bartosz Kownacki, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

 

 

 

 

Budowa polskiej cybertarczy

Na MSPO w Kielcach Polska Grupa Zbrojeniowa oraz Exatel podpisały porozumienie o utworzeniu nowej spółki. QBiTT będzie się zajmował dostarczaniem rozwiązań z obszaru cyberbezpieczeństwa. Co jeszcze w tym obszarze planuje MON? Rozmawiamy o tym z Antonim Macierewiczem, ministrem obrony narodowej.

 

 

 

BELMA zdobywa milionowy kontrakt

Podczas drugiego dnia targów zbrojeniowych w Kielcach bydgoska Belma podpisała wart ponad 4 mln zł kontrakt na dostawę 160 kompletów kaset ISM z minami narzutowymi MN-123. To kolejna w ciągu kilku miesięcy umowa polskiej firmy. W maju Belma zdobyła warte 9 mln zł zlecenie. Wówczas zobowiązała się dostarczyć wojsku 300 min MPD oraz 75 min MPB-ZN.

 

 

 

 

Gen. Kukuła: Grot to broń, której potrzebujemy


W trakcie testów MSBS zrobiliśmy to, co wielu ekspertów kwestionowało, a co było niezbędne. Przekazaliśmy tę broń nawet nie żołnierzom, a kandydatom na żołnierzy. Chcieliśmy zobaczyć i porównać, jaka będzie efektywność szkolenia na nowym karabinku i na berylu – mówi gen. bryg. Wiesław Kukuła, dowódca wojsk obrony terytorialnej.

 

 

 

Borsuk zaprezentowany na kieleckich targach zbrojeniowych

Waży około 25 t, ma bezzałogową wieżę z 30-milimetrowym działkiem i dwoma kierowanymi pociskami przeciwpancernymi Spike, na jego pokładzie może znajdować się sześciu żołnierzy desantu. Podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach Huta Stalowa Wola po raz pierwszy pokazała publicznie model Borsuka, czyli nowego bojowego wozu piechoty. 

 

 

 

Groty dla polskich żołnierzy

Żołnierze Wojska Polskiego już wkrótce zostaną uzbrojeni w modułowy system broni strzeleckiej MSBS. Wart ponad 500 mln zł kontrakt na dostawę 53 tys. karabinków podpisano we wtorek na targach MSPO w Kielcach. Przy okazji producent ujawnił, że broń znana dotychczas jako MSBS będzie nosiła nazwę Grot – na cześć dowódcy Armii Krajowej gen. Stefana Roweckiego.

 

 

 

 

 

MSPO: Wojsko zaprasza na wystawę

Są czołgi Leopard, transportery Rosomak, wojskowe roboty, broń snajperów czy najnowszy sprzęt polskiej armii – moździerze Rak i armatohaubice Krab. Na powierzchni 12 tysięcy mkw. swój sprzęt prezentują wszystkie rodzaje sił zbrojnych. Wystawa wojska to jeden z najważniejszych punktów Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. W weekend wstęp na nią będzie wolny.

 

 

 

MSPO to wartość dodana dla Sił Zbrojnych RP

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego jest wyjątkowa. To już ćwierć wieku tej wystawy w Kielcach. 25 lat to nie tylko gwarancja organizacji targów na wysokim poziomie, lecz także dowód na to, że w takiej formule spotkania przemysłu z użytkownikami sprzętu wojskowego i instytucjami zamawiającymi są skuteczne.

 

 

 

 

Ruszyły największe targi zbrojeniowe w Polsce

Najwięksi producenci uzbrojenia i sprzętu dla wojska zjechali do Kielc, by pokazać swoje produkty. Do końca tygodnia w halach Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego będzie można obejrzeć najnowocześniejsze produkty branży zbrojeniowej. Na targach nie zabraknie nikogo, kto liczy się w wyścigu po kontrakty od Wojska Polskiego.

 

 

 

Debata „Polski Zbrojnej” na MSPO

Czy Polska Grupa Zbrojeniowa ma szansę stać się marką rozpoznawalną na świecie, zdolną rywalizować z globalnymi koncernami z Europy i Stanów Zjednoczonych? Czy obecność firm zbrojeniowych ma wpływ na sytuację regionu, w którym działają? Jakie są największe wyzwania modernizacyjne polskiej armii? Czy nasza zbrojeniówka jest w stanie im podołać? To kilka najważniejszych pytań, na które będziemy starali się odpowiedzieć podczas zorganizowanej przez Wojskowy Instytut Wydawniczy debaty pt. „Innowacje i przyszłość polskiego sektora zbrojeniowego”. Dyskusja odbędzie się w drugim dniu Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Pełna relacja – tego samego dnia na łamach portalu polska-zbrojna.pl. Zapraszamy!

  

 

We wtorek rusza Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

Niemal 30 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, ponad 600 firm i długo oczekiwane premiery wojskowego sprzętu. Na rozpoczynającym się jutro Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach będzie można zobaczyć m.in. śmigłowiec bojowy AH-64 Apache, prototyp Borsuka czy symulator kabiny myśliwca V generacji, czyli F-35.

 

     

Trwają przygotowania do kieleckich targów

Wystawa polskich sił zbrojnych na targach zbrojeniowych w Kielcach zajmie około 12,5 tys. mkw. – Przygotowania do niej to nie lada wyzwanie – mówi ppłk Piotr Pankowski, dowódca Zgrupowania Zadaniowego Sił Zbrojnych Kielce 2017. Jubileuszowy Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego rozpoczyna się już w poniedziałek.

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO