moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Warszawa: żołnierze w czołówce maratonu

St. szer. Agnieszka Jerzyk wygrała bieg na 10 km w ramach Orlen Warsaw Marathon, a w klasyfikacji drużynowej trzecie miejsce zajęli żołnierze z 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego 7 Brygady Obrony Wybrzeża. W biegu maratońskim najlepszymi Polakami byli st. szer. Arkadiusz Gardzielewski i szer. Błażej Brzeziński.

Medaliści mistrzostw Polski w maratonie, od lewej: szer. Błażej Brzeziński, st. szer. Arkadiusz Gardzielewski i Jarosław Dudycz.

Zwycięzcą I Orlen Warsaw Marathon został 28-letni Etiopczyk Kasaye Sisay. Triumfator na mecie zameldował się po 2 godz. 9 min 2 s biegu. Drugi był Kenijczyk Elias Kemboi, a trzeci Marokańczyk Jaouad Gharib. W rywalizacji pań triumfowała Kenijka Milka Jerotich przed Białorusinką Maryną Damantsewicz i Olgą Kalendarovą-Ochal, która jesienią w Paryżu, startując w reprezentacji Wojska Polskiego, wywalczyła brązowy medal w Wojskowych Mistrzostwach Europy w Biegu na 20 km.

W biegu na 10 km w Warszawie, z czasem 29 min 16 s, zwyciężył Radosław Kłeczek. Obok niego miejsca na podium zajęli: drugie – Kenijczyk Martin Mukele i trzecie – Białorusin Ilja Slavenski.


Film: Jacek Szustakowski

W rywalizacji mężczyzn na dystansie 42 km 195, która była jednocześnie krajowymi mistrzostwami w maratonie, najlepszy z Polaków – st. szer. Gardzielewski – stracił do zwycięzcy 4 min 41 s. Zawodnik z wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego uplasował się na ósmej pozycji, a tuż za nim finiszował jego kolega z wrocławskiego WZS – szer. Błażej Brzeziński.

Niestety, biegu nie ukończył główny faworyt do zwycięstwa w klasyfikacji mistrzostw Polski st. szer. Henryk Szost. Zawodnik z poznańskiego WZS na 31 km z powodu kontuzji przerwał bieg.

W warszawskiej imprezie w biegu na 10 km i w maratonie wystartowało blisko 27 tysięcy zawodników. Na krótszym dystansie rywalizowali m.in. Robert Korzeniowski, Adam Małysz i Justyna Kowalczyk.

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Uczelnie łączą siły
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Czy Strykery trafią do Wojska Polskiego?
Żołnierze zawodowi zasilają szeregi armii
Nadchodzi era Borsuka
Zmierzyli się z własnymi słabościami
Plan na WAM
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Militarne Schengen
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Nowe zdolności sił zbrojnych
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Gdy ucichnie artyleria
Artylerzyści mają moc!
W krainie Świętego Mikołaja
Przygotowani znaczy bezpieczni
Trzy „Duchy" na Bałtyk
Komplet medali wojskowych na ringu
Czas na polskie Borsuki
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Współpraca na rzecz bezpieczeństwa energetycznego
Bóg wojny wyłonił najlepszych artylerzystów
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Wojsko przetestuje nowe technologie
Żołnierze z „armii mistrzów” czekają na głosy
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Niebo pod osłoną
Razem na ratunek
Czwarta dostawa Abramsów
Dzień wart stu lat
PKO Bank Polski z ofertą specjalną dla służb mundurowych
Wojsko ma swojego satelitę!
Pancerniacy jadą na misję
Wojskowa łączność w Kosmosie
Kapral Bartnik mistrzem świata
NATO ćwiczy wśród fińskich wysp
Polska niesie ogromną odpowiedzialność
Koreańskie stypendia i nowy sprzęt dla AWL-u
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
Sportowcy podsumowali 2025 rok
Mundurowi z benefitami
Szwedzi w pętli
Celne oko, spokój i wytrzymałość – znamy najlepszych strzelców wyborowych wśród terytorialsów
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Ograniczenia lotów na wschodzie Polski
Najdłuższa noc
Najlepsi w XXII Maratonie Komandosa
Borsuki jadą do wojska!
Polski „Wiking” dla Danii
Poselskie pytania o „OPW z dronem”
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Szeremeta niepokonana na ringu w Budapeszcie
Zwrot na Bałtyk
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Nitro-Chem stawia na budowanie mocy
Don’t Get Hacked
Holenderska misja na polskim niebie
BWP made in Poland. Czy będzie towarem eksportowym?
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Nowe zasady dla kobiet w armii
Po co wojsku satelity?
Z Su-22 dronów nie będzie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO