moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Święto 1 dywizjonu

Zakończenie treningu kierowania ogniem 5 Pułku Artylerii, połączone z certyfikacją 1 dywizjonu artylerii samobieżnej, stało się świetną okazją do wręczenia temu pododdziałowi tytułu honorowego oraz proporca „Przodujący Pododdział Wojsk Lądowych”.


Na apelu kończącym zgrupowanie poligonowe pułku, oprócz wracających prosto z ćwiczenia żołnierzy, przybyli znamienici goście z dowódcą Wojsk Lądowych generałem broni Zbigniewem Głowienką na czele. Powodem tego był akt wręczenia proporca „Przodujący Pododdział Wojsk Lądowych” dla 1 dywizjonu artylerii samobieżnej.

To wielkie wyróżnienie dla pododdziału zostało przyznane żołnierzom za ich służbę, wkład pracy na rzecz umacniania obronności Ojczyzny, która została potwierdzona w działalności kontrolnej i rozliczeniowej w 2012 roku. Wyróżnienie to wynika między innymi z ocen, jakie dywizjon uzyskiwał podczas ćwiczeń, strzelań amunicją bojową, ale również z bieżącej pracy w garnizonie i wysokiej dyscypliny żołnierzy.

Podczas uroczystego apelu, w którym oprócz dowódcy Wojsk Lądowych uczestniczyli również wyżsi oficerowie dowództwa, władze samorządowe powiatu zielonogórskiego i miasta Sulechowa, członkowie Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych oraz młodzież szkolna, dokonano uroczystego aktu wręczenia proporca oraz uhonorowano najlepszych żołnierzy 1 dywizjonu artylerii samobieżnej.

W swoim przemówieniu generał Zbigniew Głowinka pogratulował wszystkim tak znamienitego wyróżnienia oraz zwrócił uwagę na to, jaką wartość mają dla Sił Zbrojnych tak dobrze wyszkoleni żołnierze i dowódcy, jak w 1 dywizjonie artylerii samobieżnej.

Dowódca wyróżnionego dywizjonu podziękował swoim żołnierzom za trud i wysiłek włożony w pracę. Dodatkowo podpułkownik Artur Danielski zameldował, że jego pododdział po przeprowadzonej certyfikacji jest gotowy  do działania zgodnie z wojennym przeznaczeniem.

Uroczystość zakończyła tradycyjnie defilada pododdziałów pułku, tym razem jednak wzbogacona o pojazdy i sprzęt bojowy, użytkowany podczas zakończonego treningu kierowania ogniem.

Źródło: kpt. Marcin Stajkowski

PZ

autor zdjęć: 5 pa

dodaj komentarz

komentarze


Wojsko zmodyfikowało program śmigłowcowy
 
Dezamet rośnie w siłę
Droga pełna emocji
Trzy okręty, jeden zespół
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
Nowe garaże dla Leopardów w Świętoszowie
Generał, olimpijczyk, postać tragiczna
Kierunek Karkonosze
Nasi czołgiści najlepsi
Najlepsi snajperzy wśród specjalsów
Droga do zespołu bojowego GROM
W Dęblinie tylko do przodu
Piloci na straży bezpieczeństwa
Nowy rozdział w historii Mesko
Kajakarze i ratownicy wodni z workiem medali
Uczelnia wysokich lotów
100 lat historii Szkoły Orląt
Sportowcy z „armii mistrzów” na podium wioślarskich ME
ASzWoj na warcie od pokoleń
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
„Zapad’ 25” przenosi się dalej od polskiej granicy
Podejrzane manewry na Bałtyku
Szukasz pomysłu na wakacje? Może szkolenie wojskowe?
Film o Feniksie i terytorialsach
Na Wiejskiej o wydatkach na obronność i weteranach
Dodatkowe kamizelki dla żołnierzy
Judocy Czarnej Dywizji najlepsi w Wojsku Polskim
Zmagania sześcioosobowych armii
Tak uczyły się latać orlęta
100-lecie Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie
Unijni ministrowie podpisali SAFE
Od chaosu do wiktorii
Po medale z okazji 100-lecia LAW-u
Specjalsi opanowali amerykański okręt
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
Letni wypoczynek z MON-em
Karol Nawrocki wybrany na prezydenta RP
Badania z WAT-u na misji AX-4
Współpraca MON-u z weteranami i rezerwistami
Nowe cele obronne NATO
Dzień, który zmienił bieg wojny
Misja PKW „Olimp” doceniona
Żołnierze z dodatkiem od czerwca
W strategicznym miejscu o bezpieczeństwie Polski
Walczmy mądrze
Kręgosłup dowodzenia Wojskiem Polskim
Typhoony i Gripeny nad Bałtykiem
Bezzałogowce w Wojsku Polskim – serwis specjalny
PGZ na nowo
Prace nad kadłubem dla kolejnego Husarza
Rosjanom wyciekły dwa miliony tajnych dokumentów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wyzwanie, które integruje
Donald Tusk: W kwestii bezpieczeństwa słowa zamieniliśmy w czyny
Są wszędzie tam, gdzie stawką jest bezpieczeństwo
Kolejny krok ku wypowiedzeniu konwencji ottawskiej
Pilecki. Do końca walczył z tyranią
W wakacje wstąp do WOT-u!
Ogniem i tarczą
ZMU dla marynarzy
Żołnierz influencer?
Pogrom rosyjskiego lotnictwa strategicznego
DNA GROM-u
Jeśli przerzut, to tylko z logistykami
Robotyka to przyszłość medycyny
Wojskowi dyplomaci wsparli weteranów II wojny
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Czterej pancerni przeciw wyklętym
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO