moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy dowódca Dywizjonu Okrętów Bojowych

7 maja w Porcie Wojennym Gdynia miało miejsce przekazanie obowiązków dowódcy Dywizjonu Okrętów Bojowych. Komandor Grzegorz Mucha przejął dowodzenie od komandora porucznika Radosława Hurbańczuka.

Z okazji przekazania obowiązków dowódcy Dywizjonu Okrętów Bojowych, zgodnie z marynarskim ceremoniałem, w Porcie Wojennym w Gdyni zorganizowano uroczystą zbiórkę pododdziałów. W uroczystości wziął udział dowódca 3 Flotylli Okrętów kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec wraz z dowódcami jednostek bezpośrednio mu podległych, a także dowódcy jednostek Garnizonu Gdynia, byli dowódcy Dywizjonu Okrętów Bojowych i zaproszeni goście.

Zgodnie z marynarską tradycją uroczystość rozpoczęła się o godzinie 8:00 od podniesienia bandery i wielkiej gali banderowej. W jej trakcie, pełniący obowiązki dowódcy dOB komandor por. Radosław Hurbańczuk przekazał dowodzenie jednostką komandorowi Grzegorzowi Mucha. Meldunki o zdaniu i przyjęciu obowiązków przyjął dowódca 3. Flotylli Okrętów kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec.

Dowódca gdyńskiej Flotylli w swoim wystąpieniu podziękował kmdr. por. Radosławowi Hurbańczykowi za wzorowe dowodzenie Dywizjonem Okrętów Bojowych, natomiast obejmującemu obowiązki komandorowi Grzegorzowi Musze złożył życzenia marynarskiego szczęścia, sukcesów w dowodzeniu podległą jednostką oraz satysfakcji z pełnienia służby w 3 Flotylli Okrętów. Podczas uroczystości odczytany został rozkaz dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Jarosława Miki o wyróżnieniu kmdr. por. Radosława Hurbańczuka Kordzikiem Honorowym Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość zakończyła tradycyjna defilada pododdziałów.

Komandor Grzegorz Mucha jest absolwentem Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W 1997 roku objął pierwsze stanowisko służbowe - dowódcy działu rakietowo-artyleryjskiego na ORP Puck. Następnie został zastępcą dowódcy tego okrętu. W 2000 roku objął obowiązki dowódcy działu elektroniczno-informacyjnego, potem dowodził pionem uzbrojenia, a następnie pełnił funkcję zastępcy dowódcy okrętu ORP Gen. K. Pułaski. Na pokładzie fregaty rakietowej OHP dwukrotnie uczestniczył w wykonywaniu zadań w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego PUŁASKI na Morzu Śródziemnym w 2006 i w 2008 roku. W 2011 roku powierzono mu obowiązki dowódcy fregaty ORP Gen. T. Kościuszko, którą dowodził do 2016 roku. Okręt pod jego dowództwem wielokrotnie brał udział w ćwiczeniach międzynarodowych sił morskich państw NATO m.in.: "ColdResponse", "DynamicMoongose", "Joint Warrior", "NorthernCoasts", jak również w ćwiczeniach narodowych na szczeblu operacyjnym i taktycznym. Przez ostatnie 3 lata pełnił obowiązki w Oddziale Gestorstwa i Rozwoju Dowództwa Generalnego RSZ.

Źródło: 3 FO

red. PZ

autor zdjęć: kmdr ppor. Radosław Pioch

dodaj komentarz

komentarze


Kto zostanie Asem Sportu?
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
Najdłuższa noc
Pakiet umów na dostawy dla polskiego wojska
Plan na WAM
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Koniec bezkarności floty cieni?
W hołdzie poległym
Historyczna „Wisła”
„Poradnik Bezpieczeństwa” już w drodze
Wojsko z nowym programem rozwoju
PE wzywa do utworzenia wojskowego Schengen
Bokserzy walczyli o prymat w kraju
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Gdy ucichnie artyleria
The Taste of Military Service
Prezydent Zełenski spotkał się z premierem Tuskiem
Pancerniacy jadą na misję
Co wiemy o ukraińskim ataku na rosyjski okręt podwodny?
Grupa WB i Łukasiewicz łączą siły
Odpalili K9 Thunder
Niebo pod osłoną
Marynarz uratował turystkę w Tatrach
Mundurowi z benefitami
Szukali zaginionych w skażonej strefie
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Noc na „pasku”
Sojusznicza obrona
Niebawem dostawy karabinków Grot A3
Polskie MiG-i dla Ukrainy?
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Szef NATO ze świąteczną wizytą u żołnierzy
Gala Boksu na Bemowie
Przygotowani na każdy scenariusz
Panczeniści na podium w Hamar
Ciepły dom dla bohaterki od żołnierzy WOT z Małopolski
Pilot z MasterChefa gotuje: karpatka i boeuf bourguignon
Combat 56 u terytorialsów
Piątka z czwartego wozu
Snowboardzistka i pływacy na medal
Cyberwiedza to ich wkład w obronność
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Przełomowy czas dla WZL-2
Prezydent złożył życzenia żołnierzom
Bezpieczeństwo to sprawa fundamentalna
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Polski Rosomak dalej w produkcji
Gladiusy w Bursztynowej Dywizji
MON przejmuje Hutę Częstochowa
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się w Warszawie
„Burza” nabiera kształtów
Medalowe żniwa pływaków CWZS-u
Sandacz na granicy, czyli nowa odsłona ryby po grecku
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Dzień wart stu lat
Paczka dla bohatera już w drodze!
Misja na rzecz zdrowia
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
Wojsko ma swojego satelitę!
„Albatros” na elitarnych manewrach NATO
Dziękujemy za waszą świąteczną służbę
Bałtycki sojusz z Orką w tle

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO