moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Kurs przygotowawczy dla kandydatów do szkół podoficerskich

Marynarze z jednostek 8 Flotylli Obrony Wybrzeża uczestniczą w specjalnym szkoleniu – przygotowują się do egzaminów wstępnych do szkół podoficerskich.

Zajęcia, w ramach czterotygodniowego kursu, mają miejsce terenie Portu Wojennego w Świnoujściu oraz świnoujskiej strzelnicy garnizonowej. Prowadzone są przez kadrę z dowództwa Flotylli oraz Komendy Portu Wojennego. Zakres tematyczny kursu obejmuje przypomnienie wiadomości z regulaminów, taktyki, treningi umiejętności strzeleckich oraz sprawności fizycznej. Żołnierze doskonalą także sprawność wykonywania czynności, które podlegają ocenie w trakcie egzaminów do szkół podoficerskich. Wśród nich są: ładowanie magazynka, czołganie się na odległość 30 m (z bronią oraz skrzynką amunicji) oraz zakładanie masek przeciwgazowych i odzieży ochronnej. Podczas kursu marynarze przygotowywać się będą także do będącej częścią egzaminu wstępnego rozmowy kwalifikacyjnej.

W trakcie trwania kursu wizytę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża złożyli komendanci szkół podoficerskich – st. chor. sztab. mar. Janusz Calak, komendant Szkoły Podoficerskiej Marynarki Wojennej w Ustce, oraz st. chor. sztab. Paweł Urbański, komendant Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu. W trakcie wizyty w 8 FOW mieli oni możliwość zapoznać się z warunkami i specyfiką służby na okrętach, podczas spotkania z marynarzami przedstawili statystyki oraz wnioski z egzaminów wstępnych z kilku poprzednich lat. W trakcie wizyty miało miejsce spotkanie z dowódcą 8 FOW kontradmirałem Jarosławem Zygmuntem.

Kurs zorganizowany został przez dowództwo 8 Flotylli Obrony Wybrzeża po raz pierwszy w celu przygotowania marynarzy flotylli do egzaminów wstępnych do szkół podoficerskich. W szkoleniu uczestniczy 28 marynarzy z jednostek podległych flotylli.

Tekst: kmdr ppor. Jacek Kwiatkowski

red. PZ

autor zdjęć: Marcin Purman

dodaj komentarz

komentarze


Sonda dla Jastrzębia
Bezzałogowe „nietoperze” nad Bałtykiem
Równanie z „Iksem”
Transakcja „MiG-i za technologie” w zawieszeniu
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Święto DGRSZ
Wsparcie ma znaczenie
Mistrzostwa klas mundurowych bez taryfy ulgowej
Krok w stronę pokoju
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Zwierzchnik sił zbrojnych w bazie İncirlik
Umowa na pociski do Patriotów
Podchorążowie w dżungli
Pancerny Poznań
Minister obrony RFN w Polsce
Królestwo pojazdów
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Grot A3 – zobacz jak wygląda
Sojusz Madrytu i Warszawy
MON i Łucznik podpisały kontrakt na nowe Groty
„Ognista burza ’26”, czyli kompleksowy sprawdzian zdolności operacyjnych
„Wojskowe Schengen” coraz bliżej
Zbrodnicza farsa
Powietrzne cysterny dla Polski
Akcja na jeziorze
Koło zamachowe gospodarki
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Śmierć w sercu Azji
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Ratunek na polu walki
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
Departament Funduszy Zagranicznych MON na nowo
Kraków zaprosił weteranów
„Strzała weterana” spaja środowisko
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Stała baza wojsk USA w Polsce
Ważne decyzje w Brukseli
Kolejny polski F-35 wykonał pierwszy lot
Niebo bez dominacji
Zełenski traci Order Orła Białego?
Sportowe jubileusze
Marsz gąsienicowych kolumn
Premier powołał nową wiceminister obrony
Bez zmian w emeryturach
Mundur, medale i duma
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Baza amerykańska w Świętoszowie – pierwsza inwestycja gotowa
Polski wkład w operację „Overlord”
Musztra i marsz ubezpieczony
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Podróż w ciemność
Polska szykuje się do produkcji Panter
Orka tuż, tuż
At the Controls of F-35A Husarz
Bursztynowa Dywizjo, ognia!
Prezydent z wizytą w Orzyszu
Apetyt Smoka rośnie
Szermierze i pięściarki na podium
AMW oferuje mieszkania

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO