Z szeregu wystąp

Redakcja miesięcznika „Polska Zbrojna” już po raz 29. przyznała Buzdygany – wyróżnienia, które trafiają do rąk osób realnie zmieniających Wojsko Polskie swoją pracą, determinacją i wizją.

W gronie laureatów są nie tylko generałowie, szeregowi, żołnierze wszystkich rodzajów sił zbrojnych, ale też cywile. To nagroda, która nie wyklucza nikogo, a wyróżnieni są wzorami do naśladowania dla nas wszystkich. Z dumą prezentujemy laureatów Buzdyganów za rok 2022.

Repliki XVI-wiecznej oznaki godności rotmistrzowskiej dostają: płk rez. Paweł Dziuba, dyrektor Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa; dr Agnieszka Glapiak, była dyrektor Centrum Operacyjnego Ministra Obrony Narodowej, obecnie społeczny doradca ministra obrony narodowej i wiceprzewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji; ppor. Damian Pietrasik, oficer wojsk obrony terytorialnej; sierż. Tomasz Rożniatowski, żołnierz Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego, weteran poszkodowany z misji w Afganistanie; kadm. prof. dr hab. Tomasz Szubrycht, rektor-komendant Akademii Marynarki Wojennej, oraz ppłk. Paweł Wronka, szef sztabu Jednostki Wojskowej Komandosów. Gratulujemy!

XXXI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach jest znakomitą okazją do podsumowania działań polskich władz, ale i światowych decydentów, które mają na celu wzmocnienie filarów bezpieczeństwa. W Wojsku Polskim modernizacja techniczna trwa. Zdecydowanie i konsekwentnie budujemy zaplecze sprzętowe, wyposażając żołnierzy w najlepsze narzędzia do obrony i odstraszania. W specjalnym module wrześniowego numeru „Polski Zbrojnej”, dotyczącym przemysłu zbrojeniowego, prezentujemy maszyny zarówno pozyskiwane, jak i te już wdrażane do służby.

REKLAMA

Izabela Borańska-Chmielewska, redaktor naczelny „Polski Zbrojnej”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO