moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy szef CWCR

Wicepremier, minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz powołał szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji. Został nim płk Grzegorz Wawrzynkiewicz. Oficer na stanowisku zastąpił zdymisjonowanego w styczniu 2024 roku gen. bryg. Mirosława Brysia. Zastępcą nowego szefa CWCR-u został natomiast płk Grzegorz Konopko.

O zmianach personalnych w Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji poinformował w środę po południu Janusz Sejmej, rzecznik prasowy ministra obrony narodowej. – 21 lutego wicepremier, minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz powołał na stanowisko szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji pułkownika Grzegorza Wawrzynkiewicza, a na zastępcę szefa CWCR-u pułkownika Grzegorza Konopko – ogłosił rzecznik w mediach społecznościowych.

Zmiana w kierownictwie CWCR-u była oczekiwana, po tym jak w styczniu szef MON-u odwołał ze stanowiska szefa CWCR-u gen. bryg. Mirosława Brysia. Oficer został skierowany do wykonywania zadań służbowych w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych.

Nowy szef CWCR-u płk Grzegorz Wawrzynkiewicz jest radcą prawnym, służył dotychczas m.in. w Zarządzie Kierowania i Dowodzenia – P6 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, a wcześniej w Dowództwie Generalnym. Służbę wojskową rozpoczął w 1999 roku, studiował w Wyższej Szkole Oficerskiej we Wrocławiu. Jego zastępca, płk Grzegorz Konopko, w strukturach terenowych oddziałów wojskowych służy od 2004 roku, a w samym Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji od lutego 2023 roku. W CWCR był dotychczas szefem pionu promocji i rekrutacji.

Głównym zadaniem CWCR-u jest zarządzanie systemem naboru ochotników do służby w Wojsku Polskim. Jednym ze sztandarowych projektów nadzorowanych przez CWCR jest dobrowolna zasadnicza służba wojskowa. Poza tym Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji nadzoruje także kluczowe programy edukacyjne MON-u, które mają wpłynąć na wzrost zainteresowania służbą wojskową, np. dotyczące klas wojskowych, adresowanych do młodzieży szkół średnich. Do zadań CWCR-u należy także koordynacja projektów dla studentów cywilnych, w tym programu ochotniczego szkolenia wojskowego „Legia Akademicka”. Centrum zajmuje się także skierowanym do jednostek samorządu terytorialnego projektem „Strzelnica w powiecie”.

Magdalena Kowalska-Sendek

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Flanka pod strażą
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Kolejne Czarne Pantery dotarły do Polski
Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
„Wielka ucieczka” okiem historyka
Łzy na treningu to cena, jaką warto zapłacić za sukces
Zmarł gen. Mirosław Różański
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Wojsko szuka tłumaczy, psychologów i BHP-owców na misje
Resort o przyszłości M28, Black Hawków i i MiG-ów 29
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
PZL P.11c – Pościgowy taran!
Dwa marzenia spełnione naraz
Dekada Tygrysa. Kulisy, pasja i najwyższa cena za miłość do latania
Przyszłością wojsk pancernych jest działanie różnych środowisk
Abordaż z polskim wsparciem
Test testu
W Sejmie o rosyjskim pocisku
F-15 dla Polski?
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Sonda dla Jastrzębia
Walka w dwóch światach
Kolejne nominacje w strukturach armii
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Kolejne F-35 lecą do Polski
Battalions of the Future
„Mewa” na północnym szlaku
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Trwa nabór do szkół podoficerskich
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Ukraina zgodziła się na ekshumacje w Hucie Pieniackiej
Coraz więcej Alpha Scramble
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Patrioty pod Płockiem
Jakie limity dla przyszłych oficerów?
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Prawie 200 mld zł na zbrojenia w projekcie budżetu
Wspólne manewry taktyczno-ratownicze
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Lancaster PA163 nie dotarł do Szczecina
Tysiące Piorunów dla Polski i sojuszników
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
Pantera przejdzie do historii
Moskwa w poszukiwaniu partnerów
Z prądem i pod prąd
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Pół eskadry Husarzy już w Polsce
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Prawie 9 tys. osób wybrało „Wakacje z wojskiem”
„Kryzysowy” Jaśmin
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Premiery Grupy WB na targach zbrojeniowych
Tarcza i miecz
MON proponuje zmiany przepisów ubiorczych
Gorący lipiec PKW Łotwa
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Nowa era polskiego lotnictwa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO