moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Kawaleria ma puchar dyrektora WIW

4:1 – takim wynikiem Kawaleria Tomaszów Mazowiecki pokonała drużynę Twardego Świętoszów w meczu o puchar dyrektora Wojskowego Instytutu Wydawniczego. Kapitan zwycięzców, st. szer. Łukasz Lewandowski, odebrał nagrodę od kierującego WIW-em płk. Dariusza Kacperczyka. Spotkanie zorganizowano podczas święta 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Mecz odbył się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Mazowieckim. Tegoroczne spotkanie było już trzecim starciem drużyn, w których grają żołnierze z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej i 10 Brygady Kawalerii Pancernej. Po raz pierwszy triumfowali piłkarze z Wojskowego Klubu Sportowego Kawaleria.

Pierwszego gola, podobnie jak przed rokiem, strzelił dla gospodarzy w 12. minucie st. szer. Tomasz Stańczyk. Dziesięć minut później Kawaleria prowadziła już 2:0, po bramce zdobytej przez Piotra Jaszczyka. W 38. minucie po rzucie rożnym, egzekwowanym przez st. szer. Łukasza Lewandowskiego, piłka trafiła na głowę Stańczyka, a ten efektownym uderzeniem po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Przed przerwą bramkę dla gości zdobył st. szer. Daniel Szkarapat. W drugiej połowie wpadł jeszcze jeden gol. W 78. minucie strzelił go dla Kawalerii Kamil Kubiak.

Wynikiem 4:1 drużyna Kawalerii wywalczyła puchar dyrektora Wojskowego Instytutu Wydawniczego. Nagrodę od kierującego WIW-em płk. Dariusza Kacperczyka odebrał kapitan zwycięzców, st. szer. Łukasz Lewandowski. – Cieszę się z wywalczenia pucharu i pierwszego zwycięstwa nad Twardym. Wierzyłem w naszą wygraną, ale nie spodziewałem się takiego wyniku – mówi st. sierż. Piotr Mostowski, prezes Kawalerii. – Nasza drużyna po przerwie była mniej skuteczna. Zmarnowaliśmy kilka dogodnych sytuacji – przyznaje sternik tomaszowskiego WKS.

Z kolei kapitan drużyny gości, st. szer. Daniel Szkarapat, dziwił się, że tak świetnie grająca drużyna, jak Kawaleria, spadła do klasy A. Przyznał też, że jego zespół przyjechał do Tomaszowa Mazowieckiego bez kilku ważnych zawodników. Dwóch z nich, st. szer. Janusz Szkarapat i st. szer. Krystian Chruścicki, walczy w Niemczech z reprezentacją Wojska Polskiego o awans do II Wojskowego Pucharu Świata w Omanie.

Kawaleria Tomaszów Mazowiecki wystąpiła w składzie: mł. chor. Edward Adamczyk – st. szer. Łukasz Lewandowski, Aleksander Wojewódzki, kpr. Adam Nowicki, Bartłomiej Kawecki – st. szer. Tomasz Stańczyk, Michał Hajdera, Kamil Kubiak, Sebastian Nowak – Sebastian Kawecki, Piotr Jaszczyk. Rezerwowi: Łukasz Domińczak, st. szer. Norbert Duła, Paweł Dziubałtowski, sierż. Jarosław Owsianka, Jakub Bogusz, szer. Wojciech Bogusz.

Natomiast w Twardym grali: st. szer. Marcin Kozdroń, st. szer. Marceli Laskowski, st. szer. Łukasz Iwaniak, st. szer. Dariusz Piechowiak, st. szer. Kamil Ganczarek – st. szer. Daniel Szkarapat, szer. Adrian Burniak, st. szer. Łukasz Rudyk, st. szer. Marcin Łojko – kpr. Dariusz Łojko, st. szer. Paweł Rissman. Rezerwowi: Dawid Kurnicki, st. szer. Wojciech Lupa, szer. Tomasz Gradowski, szer. Dawid Kizyma, st. szer. Sebastian Tylutki.

Mecz o puchar dyrektora Wojskowego Instytutu Wydawniczego w Warszawie odbył się po raz trzeci. Pierwszy rozegrano w czerwcu ubiegłego roku na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Mazowieckim – również dla uczczenia święta 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Jego zwycięzcą została drużyna Twardego. Świętoszowianie wygrali 2:1. Natomiast drugi mecz rozegrano w sierpniu 2015 roku na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świętoszowie – z okazji święta 10 Brygady Kawalerii Pancernej. W podstawowym czasie gry spotkanie zakończyło się bezbramkowo – w rzutach karnych 5:4 wygrali gospodarze. O zwycięstwie Twardego zadecydował ostatni celny strzał st. szer. Sebastiana Tylutkiego, grającego trenera drużyny ze Świętoszowa.

Jacek Szustakowski

autor zdjęć: 25 Brygada Kawalerii Powietrznej

dodaj komentarz

komentarze


Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Nowy dom dla Husarzy i FA-50
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Legion Medyczny na poligonie
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Akustyczna tarcza dla wojska
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Abordaż z polskim wsparciem
Z prądem i pod prąd
Drony na autopilocie
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
Dwa marzenia spełnione naraz
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Oni strzegą naszego spokoju
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
Gorący lipiec PKW Łotwa
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Coraz więcej Alpha Scramble
„Wicher” na wodzie
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Rok 2027 bez Air Show Radom
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Cztery brygady, jeden cel
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
MON i MSZ o szczycie NATO
Nowy ośrodek badań WIML
Siatka antydronowa
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Azjatycka szansa
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Aukcja dla weterana
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Kartki sercem malowane
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Flanka pod strażą
Młodzi medycy na poligonie
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO