moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pożegnanie zastępcy dowódcy 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej

W związku z awansem na wyższe stanowisko służbowe, ppłk Stanisław Guźmięga przestanie pełnić obowiązki zastępcy dowódcy 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. dyw. Stefana Roweckiego ps. „Grot”. Pożegnanie odbyło się na terenie kompleksu koszarowego w Przemyślu przy ul. Okrzei 3. W uroczystej zbiórce uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych oraz samorządowcy ze starostą powiatowym Bożeną Ryczan  na czele.

W wyjątkowej atmosferze w dniu 1 lipca br., w obecności żołnierzy 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz zaproszonych gości, Dowódca przemyskich terytorialsów uroczyście pożegnał odchodzącego na wyższe stanowisko służbowe do Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej ppłk. Stanisława Guźmięgę, żołnierza który w historii 20 PBOT zapisał się jako wzór profesjonalizmu, zaangażowania i poświęcenia. Jego doświadczenie oraz ofiarność były filarami siły i skuteczności przy tworzeniu zrębów nowopowstającej przemyskiej brygady OT.

 

REKLAMA

Uroczystość rozpoczęła się od oficjalnego powitania i złożeniu meldunku dowódcy 20 PBOT, po którym nastąpiło podniesienie flagi państwowej i odśpiewanie hymnu państwowego.

Dowódca Brygady płk Daniel Błotko w swoim przemówieniu podziękował ppłk. Guźmiędze za codzienną determinację, lata służby i wkład w budowaniu siły Brygady.

Ustępujący zastępca Dowódcy Brygady nie krył wzruszenia, dziękując wszystkim za lata wspólnej pracy oraz zaufania, jakim był darzony przez podwładnych. W przemówieniu pożegnalnym podkreślił: „Odchodząc ze stanowiska, pozostawiam część siebie w tej jednostce. Ale wychodzę z niej bogatszy o doświadczenia, o przyjaźnie, o wspólne przeżycia, które na zawsze pozostaną w moim sercu. Zostawiam „swoje dziecko” w postaci Ośrodka Doskonalenia jazdy motocyklem i quadem, które będzie wspierało swoim doświadczeniem wszystkie brygady WOT”.

Podczas spotkania w imieniu przybyłych samorządowców głos zabrała Pani Bożena Ryczan, która zwróciła uwagę na działanie przemyskich terytorialsów: „Przy wielu różnych okazjach często zwracam uwagę, ile zawdzięczamy żołnierzom 20 PBOT, na poziomie współpracy samorządu i wojska w zakresie realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego”. Ceremonię zakończyło odśpiewanie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego wpis do księgi pamiątkowej Brygady oraz zasadzenie pamiątkowego dębu.

Tekst: ppor. Rafał Laska

red. PZ

autor zdjęć: 20 PBOT

dodaj komentarz

komentarze


GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Gen. Kukuła: Musimy być gotowi na prowokacje w trakcie „Zapadu”
Hekatomba na Woli
Organy ścigania na tropie współpracowników rosyjskich służb
Skok na głęboką wodę, ale ze spadochronem
Logistyczna rewolucja
Karol Nawrocki objął urząd prezydenta
Muzeum Bitwy Warszawskiej zaprasza!
Strzelanina w bazie US Army
Rosjanie zaatakowali polską fabrykę w Ukrainie
Warszawo, do broni!
Defilada prawdziwie joint
Sławomir Cenckiewicz szefem BBN-u
Żołnierze-sportowcy o bezpieczeństwie nad wodą
Donald Trump ostrzega Władimira Putina
Na rowerach szlakiem Bitwy Warszawskiej 1920 roku
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Bezpieczni dzięki żołnierzom
Najważniejszy jest żołnierz
Świetne występy polskich żołnierzy
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Rozkaz: sformować brygadę
Gratulacje dla naszej katorżniczki!
Szef rządu odwiedził „urodzonych zwycięzców”
Więcej żołnierzy z pieniędzmi za dyżur bojowy
Nas nikt nie oszuka
Jak zostać kapralem rezerwy
Terytorialsi i czarna taktyka
Wojskowa Bożena i jej możliwości
Celne oko sportowców z „armii mistrzów”
Jak dojechać na defiladę?
Orlik na Alfę
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Polskie drony dla wojska
Zwycięska batalia o stolicę
Nowelizacja ustawy o obronie z podpisem prezydenta
Rekonstrukcja bitwy pod Ossowem
Kolejne spotkanie Trump-Zełenski
Cena wolności. Powstańcze wspomnienia
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Muzeum Bitwy Warszawskiej otwarte
Brytyjczycy żegnają Malbork
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Amerykańsko-rosyjski szczyt na Alasce
Obowiązek budowy schronów staje się faktem
Cel – pełna suwerenność w dziedzinie zbrojeń
Beret „na rekinka” lub koguta
Kosiniak-Kamysz: Tylko zjednoczeni zwyciężamy
Coraz więcej Panter w Polsce
Moc wrażeń na defiladzie
Chwała zwycięzcom!
„Piorun” już nie tylko dla łącznościowców
Polski żołnierz pobił w Chinach rekord świata
Polskie szkolenie dla pilotów FA-50
Prezydent Nawrocki: Będziemy najsilniejszą armią NATO w Europie
„Road Runner” w Libanie
Nawrocki: Będę wspierał modernizację armii
Amunicja dla FA-50 kupiona
„Nitro-Chem” i Grupa Azoty łączą siły
Cisza przed wojną
Czternastka – pożegnanie z legendą
Defilada tuż-tuż, żołnierze już gotowi

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO