moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wylicytuj Buzdygan i pomóż chorym dzieciom!

Tegoroczny zdobywca Buzdygana Internautów st. chor. rez. Paweł „Domel” Domański z Jednostki Wojskowej Komandosów przekazuje nagrodę na aukcję. Dochód z licytacji wesprze działalność Fundacji „Wspieram cicho i skutecznie”. – Nagroda jest dla mnie bardzo ważna i właśnie dlatego zdecydowałem, że jej nie zatrzymam. Niech Buzdygan czyni dobro i pomaga potrzebującym – mówi „Domel”.

St. chor. rez. Paweł „Domel” Domański, były operator Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, podbił serca czytelników portalu polska-zbrojna.pl: zgromadził największą liczbę głosów, zdobywając tym samym Buzdygan Internatów za 2024 rok. W tej rywalizacji podoficer pokonał: ppor. Pawła Bartela z 1 Brygady Pancernej, mistrzynię olimpijską kpr. Aleksandrę Mirosław z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego oraz Artura Molędę, reportera stacji TVN. „Domel” został doceniony m.in. za szkolenie psów bojowych K9 i operatorów-przewodników z lublinieckiej jednostki oraz opracowanie (we współpracy z instruktorami wydziału skoków spadochronowych w JWK) aparatury tlenowej, za pomocą której można desantować czworonogi ze statków powietrznych lecących powyżej 4000 m.

 

 

To nie wszystko. Były operator (podoficer na emeryturę przeszedł 1 lutego) zasłużył się także podczas sześciu misji zagranicznych w Iraku i Afganistanie. Brał m.in. udział w operacjach najwyższego ryzyka, także w operacji uwalniania zakładników o kryptonimie „Sledgehammer”, za co został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego. W 2024 roku, podczas jednej z ostatnich swoich misji, stworzył program szkolenia irackich sił specjalnych w zakresie wykorzystania psów bojowych. Jest także współautorem krajowych procedur dotyczących ewakuacji czworonogów z pola walki. Buzdygan, nagrodę czytelników portalu Polska Zbrojna, podoficer odebrał w Warszawie podczas uroczystej gali na początku kwietnia.


Film: ArcyTV

– Byłem ogromnie poruszony, kiedy dowiedziałem się, że to właśnie ja otrzymam Buzdygan. Nie przypuszczałem, że mogę zwyciężyć z takimi znanymi osobami jak Aleksandra Mirosław – wyznaje „Domel”. – Kiedy szok opadł, zacząłem planować. Nie miałem jeszcze sprecyzowanego pomysłu na Buzdygan, ale wiedziałem jedno: chciałem dzięki tej nagrodzie pomóc innym. Podczas gali wręczenia nagród Polski Zbrojnej usłyszałem historię gen. bryg. Rafała Miernika, który swoją statuetkę wystawił na licytację i dzięki temu udało się wyremontować przedszkole zniszczone w czasie ubiegłorocznej powodzi. Postanowiłem wykonać podobny ruch – wyjaśnia podoficer.

„Domel” od wielu lat wspomaga Fundację „Wspieram cicho i skutecznie”, która działa na rzecz chorych żołnierzy WS lub ich chorych dzieci. – Wybór był oczywisty, bo wiem, ilu rodzinom fundacja już pomogła i jak wiele dobrego zrobiła – podkreśla „Domel”.

Beata Tumidalska, prezes Fundacji „Wspieram cicho i skutecznie”, nie kryje wzruszenia. – Paweł jest wielkim przyjacielem fundacji, więc informacja o tym, że przekazuje swoją nagrodę na aukcję charytatywną, była jak miód na moje serce. Jestem bardzo szczęśliwa, że zdecydował się oddać na szczytny cel nagrodę, która jest dla niego przecież bardzo ważna – zaznacza.

– Choć Buzdyganem nie zdążyłem się nacieszyć, oddaje go dla dobra innych. Na pamiątkę pozostaną mi dyplom i zdjęcia – mówi były operator. – Wiem, że statuetkę zdobyłem dzięki głosom internautów, za co ogromnie dziękuję. Zróbmy jeszcze raz wspólnie coś dobrego. Niech to dobro wróci ze zdwojoną siłą. Zachęcam do licytacji – apeluje Domański.

Licytacja Buzdygana, którego „Domel” przekazał na cel charytatywny odbywa się na facebookowym profilu Fundacji „Wspieram cicho i skutecznie”. Weź w niej udział! 

Magdalena Kowalska-Sendek

autor zdjęć: Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze


Pierwsze Czarne Pantery w komplecie
Kosmiczna wystawa
Jak zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców polskich miast?
Zasiać strach w szeregach wroga
Jesteśmy dziećmi wolności
Marynarze podjęli wyzwanie
Nieznana strona Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie
Pancerniacy na „Lamparcie ‘25”
Torpeda w celu
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
System identyfikacji i zwalczania dronów już w Polsce
Mundurowi z benefitami
Dolny Śląsk z własną grupą zbrojeniową
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Arteterapia dla weteranów
Święto wolnej Rzeczypospolitej
Czy to już wojna?
Pierwsze Rosomaki w Załuskach
Ułani szturmowali okopy
Awanse generalskie na Święto Niepodległości
Lojalny skrzydłowy bez pilota
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Wellington „Zosia” znad Bremy
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Pięściarska uczta w Suwałkach
Abolicja dla ochotników
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Nowe zasady dla kobiet w armii
Renault FT-17 – pierwszy czołg odrodzonej Polski
Gdy ucichnie artyleria
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Ku wiecznej pamięci
Obrońcy Lwowa z 1939 roku pochowani z honorami
Sukces Polaka w biegu z marines
„Zamek” pozostał bezpieczny
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
OPW budują świadomość obronną
Polski „Wiking” dla Danii
Starcie pancerniaków
„Road Runner” w Libanie
Były szef MON-u bez poświadczenia bezpieczeństwa
Mity i manipulacje
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Polska, Litwa – wspólna sprawa
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Awanse w dniu narodowego święta
Straż pożarna z mocniejszym wsparciem armii
Spadochroniarze do zadań… pod wodą
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Dzień wart stu lat
Kaman – domknięcie historii
Brytyjczycy na wschodniej straży
Standardy NATO w Siedlcach
Im ciemniej, tym lepiej
„Łączy nas bezpieczeństwo”. Ruszają szkolenia na Lubelszczyźnie
Grecka walka z sabotażem
Plan na WAM
Kraków – centrum wojskowej medycyny
Rekordowe wyniki na torze łyżwiarskim

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO