moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Koreański koncern zaprzecza medialnym doniesieniom

W wydanym w czwartek oświadczeniu południowokoreański koncern Hanwha Aerospace zaprzeczył, by były jakiekolwiek problemy z realizacją zawartych z Polską kontraktów, a toczące się negocjacje zostały zerwane. „Pragniemy podkreślić nasze niezachwiane zaangażowanie w realizację zobowiązań wobec Polski” – poinformowała spółka.

Oświadczenie południowokoreańskiego koncernu to odpowiedź na medialne doniesienia o tym, że rzekomo Polska wstrzymała realizację kontraktów zbrojeniowych z Koreą oraz negocjacje kolejnych umów. Takie informacje w komunikacie zostały wprost nazwane „fałszywymi” i mogącymi prowadzić do „nieporozumień dotyczących trwającego partnerstwa między oboma krajami”. „Jako Hanwha Aerospace, wyrażamy głębokie ubolewanie z powodu tych bezpodstawnych wiadomości, godzących w polsko-koreańskie partnerstwo” – zapewniła spółka.

 

W tej samej sprawie i w tym samym tonie dzisiaj rano wypowiadał się Paweł Bejda, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. – Chcę uspokoić opinię publiczną. Negocjujemy kontrakty koreańskie, kontrakty koreańskie są realizowane – zapewnił wiceszef MON-u.

„Pragniemy jednocześnie podkreślić nasze niezachwiane zaangażowanie w realizację zobowiązań wobec Polski, które pozwala nam dostarczać nasze systemy na czas, a często nawet przed terminem” – czytamy dalej w oświadczeniu Hanwha Aerospace. „Wszystkie kontrakty są realizowane bez zakłóceń, a kolejne umowy są w trakcie negocjacji” – podkreśliła spółka.

Jak poinformował koreański koncern, poza dostawami sprzętu wyprodukowanego w Korei, rozwijana jest także kooperacja z polską zbrojeniówką. „Jesteśmy dumni z doskonałej współpracy z polskim przemysłem obronnym, której najlepszym przykładem jest polska wersja systemu Chunmoo. Konsekwentnie rozwijamy proces lokalizacji i zwiększamy udział polskiego przemysłu w obecnych oraz przyszłych etapach naszej współpracy” – podała Hanwha.

Maciej Chilczuk

autor zdjęć: 1 MBA, st. chor. sztab. mar. Piotr Leoniak

dodaj komentarz

komentarze


Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Strzelcy wyborowi muszą się lubić
Blizny, których nie widzimy
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Adaptacja i realizm
Sprawdzian na Bornholmie
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Tatuaże pod mundurem
Tu nie ma miejsca na błędy
SAFE – czas kontraktów
NATO i USA o Iranie
Wyposażenie osobiste i pojazdy dla logistyki z SAFE
Strzały na granicy. Żołnierz uniewinniony
Drony z SAFE
Syndrom Karbali
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Generał z cienia
Równanie z „Iksem”
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Odbić farmę z rąk przeciwnika
Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja
Początek wielkiej historii
Pierwsze pieniądze z SAFE już w Polsce
Polskie F-16 wróciły z Grecji
Marsz prawdę ci powie
Wypadek w PKW UNIFIL
Ślady, których nie widać
Biało-czerwona na Monte Cassino
SAFE dla marynarki
Przed misją w Rumunii
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Śladami „Rudego 102”, czyli jak Żagań stał się planem filmowym?
Pracownik zbrojeniówki podejrzany o szpiegostwo
WOT pomaga gasić ogromny pożar na Mazowszu
Symbol skupiający wiele znaczeń
Roboty saperskie bez tajemnic
Pierwsze umowy z SAFE
„Wulkan” w programie „Ratownik”
Polska i Kanada zacieśniają współpracę zbrojeniową
Od cyberkursu po mundurówkę
Leopardy 2PL na podium
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Groźny incydent w Libanie
Masz problem prawny? Pomogą studenci ASzWoj-u
„Burza” na horyzoncie
Polsko-kanadyjska współpraca
Wsparcie ma znaczenie
Polsko-estońska współpraca
Czy amunicja do Patriotów powstanie w Polsce?
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Czerwieńsze będą…
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Oddawanie krwi to cichy akt odwagi
Bez zmian w emeryturach
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Specjalsi: mała, wielka siła
Ochrona lasu dla obronności
Bez patosu o misjach
Ogniowy debiut polskich AH-64D
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO