moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Awanse za olimpijskie medale

Dobrą wiadomość dla reprezentantów Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego ogłosił w mediach społecznościowych Władysław Kosiniak-Kamysz, wicepremier i minister obrony narodowej. Zadecydował o awansowaniu żołnierzy-sportowców, którzy zdobyli i zdobędą medale na XXXIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich. Na razie jest ich sześcioro, ale na pewno będzie ich więcej.

– Walcząc na olimpijskich arenach nasi sportowcy przynoszą wielką dumę ojczyźnie. Podjąłem decyzję, że wszyscy wojskowi sportowcy, którzy podczas igrzysk Paryż 2024 zdobyli lub zdobędą medal, zostaną awansowani oraz specjalnie wyróżnieni. Zaczniemy od st. szer. spec. Aleksandry Mirosław, oczywiście po odbyciu odpowiedniego kursu! Wielki szacunek dla wszystkich, którzy swoim zaangażowaniem, poświęceniem i determinacją wywalczyli dla siebie i Polski olimpijskie krążki – napisał szef resortu obrony.

Do tej pory na olimpijskim podium stanęło czterech wioślarzy (st. szer. Fabian Barański, szer. Mateusz Biskup, szer. Dominik Czaja i szer. Mirosław Ziętarski), kajakarka szer. Klaudia Zwolińska i rekordzistka świata we wspinaczce sportowej st. szer. spec. Aleksandra Mirosław. Tuż przed ogłoszeniem przez ministra decyzji o awansach i wyróżnieniach grono to mogło się jeszcze powiększyć. St. szer. Karolina Naja, st. szer. Anna Puławska, szer. Adrianna Kąkol i st. szer. spec. Dominika Putto walczyły o medal w wyścigu kajakowych czwórek. Niestety, zawodniczki CWZS-u zajęły czwartą lokatę.

Pewne już jest, że do sześciorga medalistów dołączy szer. Julia Szeremeta, która awansowała do finałowej walki pięściarek w kategorii 57 kg. Dzisiaj szansę ma jeszcze zapaśnik st. szer. Aleksander Kułynycz – w walce o brąz spotka się ok. godz. 19. z Ukraińcem Zhanem Beleniukiem. 

W ostatnich dniach igrzysk reprezentanci CWZS-u będą mieli jeszcze kilka szans medalowych. Wśród kandydatów do zajęcia miejsca na podium jest m.in. wicemistrzyni świata w biegu na 400 m st. szer. Natalia Kaczmarek oraz dwie osady kajakarek w konkurencji K-2 500 m: st. szer. Karolina Naja i st. szer. Anna Puławska, a także aktualne mistrzynie świata: szer. Martyna Klatt i st. szer. spec. Helena Wiśniewska.

Jacek Szustakowski

autor zdjęć: Szymon Sikora/ PKOl

dodaj komentarz

komentarze


Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Tour przez garnizony
Pierwszy krok do specjalsów
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Atak i przejęcie dokumentów
Wojsko stawia na „armię talentów”
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Wsparcie ma znaczenie
Spadochronowy triumf
MON i MSZ o szczycie NATO
Pieta Michniowska
Poskromić kolosa
Inwestycje w bezpieczeństwo
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Innowacje z PERUNA
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Śmierć w sercu Azji
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Wyścig snajperów
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
W drodze po oficerskie gwiazdki
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Gen wojownika
Pierwszy krok do Invictusa
PKW Irak zostaje w Jordanii
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Prezydent RP o szczycie NATO
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Marzenia częściowo spełnione
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Baobaby docierają do wojska
Polski Gnom
Azjatycka szansa
Pancerne starcie
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Odniesione w walce rany łączą
Wielki sukces podchorążych z AMW
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Paliwowy krwiobieg NATO
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Kajakiem na światowe podium
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Test w stratosferze
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Dawka wiedzy na trudne czasy
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Ostatnia niedziela…
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Borsuki i roje dronów
Morska bryza w dwóch odsłonach

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO