moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Nie żyje żołnierz WZZ Podlasie

Żołnierz, który został ugodzony nożem przez migranta na polsko-białoruskiej granicy, nie żyje. Smutną wiadomość przekazało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Kondolencje bliskim zmarłego przekazał wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz. – Jego poświęcenie i oddanie dla Ojczyzny są przykładem najwyższej odwagi – napisał szef MON-u na Portalu X.

Zdjęcie ilustracyjne.

„Z przykrością informujemy, że 6 czerwca w godzinach popołudniowych w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, otoczony wsparciem rodziny i żołnierzy, zmarł ugodzony nożem żołnierz 1 Brygady Pancernej” –poinformowało za pośrednictwem Portalu X Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Chodzi o wojskowego, który pod koniec maja został ranny na granicy polsko-białoruskiej. Do ataku doszło 28 maja w Dubiczach Cerkiewnych. Żołnierz został raniony nożem przez migranta znajdującego się po białoruskiej stronie zapory. Jako pierwsza pomocy udzieliła mu funkcjonariuszka Straży Granicznej. Następnie ranny został przewieziony do szpitala w Hajnówce, by w końcu trafić do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. „Pomimo udzielonej pomocy w rejonie bandyckiego ataku na granicy z Białorusią i wysiłków lekarzy jego życia nie udało się uratować” – podało biuro prasowe DGRSZ.

Kondolencje bliskim żołnierza przekazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. „Z głębokim żalem żegnam naszego żołnierza, Mateusza, który pomimo wysiłków lekarzy zmarł po bandyckim ataku podczas obrony polskiej granicy” – napisał szef MON-u na Portalu X. – „Jego poświęcenie i oddanie dla Ojczyzny są przykładem najwyższej odwagi. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi. Cześć Jego pamięci!” – zaznaczył.

Kondolencje przesłał także szef rządu. „Młody żołnierz, Mateusz, oddał życie w obronie granicy Rzeczpospolitej. Ojczyzna i rodacy nie zapomną o tej ofierze. Jego bliskim składam wyrazy najgłębszego współczucia” – napisał premier Donald Tusk w mediach społecznościowych.

Dowództwo Generalne poinformowało, że bliskim zmarłego żołnierza zapewniono wsparcie i opiekę psychologiczną. „Mateuszu, Nasz Bracie w służbie, wypełniłeś słowa roty przysięgi. Spoczywaj w pokoju” – napisali na Portalu X żołnierze.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: 16 DZ

dodaj komentarz

komentarze

~wojtek
1717685700
Osmy polski zolnierz, ktory zmarl w tym roku w trakcie pelnienia sluzby.
85-FD-57-96

Ostatnia niedziela…
Zatrzymać drona
Gotowi na zmiany na polu walki
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Pieta Michniowska
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
„Bezpieczny zachód” przedłużony
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Vespa Battle Challenge
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Barakudy z Polski
Śmierć w sercu Azji
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Zdolności do produkcji tylko dla zaufanych
Prezydent RP o szczycie NATO
Piksele prawdy w morzu fałszu
Bez zmian w emeryturach
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
Face to Face
USA znów uderzyły w Iran
Przełomowe porozumienie
Wielki sukces podchorążych z AMW
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Bramy armii
Wsparcie ma znaczenie
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Studenci w koszarach
„Przychodzimy, by pokazać, że nie zapominamy”
Wojna hybrydowa trwa
Dronowy kierunek przyszłości
Przełomowe zdolności artylerzystów
PIRX-1 na orbicie
Szerszeń z Sochaczewa
Domek Pilota w LAW otwarty
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Mundur i bokserskie rękawice
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Drony na Legii
„Selekcja”, czyli prawda o człowieku
Mundur w paczkomacie
Sztuka tworzenia kryptonimu
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
Jak wygląda nowa selekcja do JW AGAT?
NATO zwiększy produkcję broni
Paliwowy krwiobieg NATO
Zbrodnicza farsa
Żywią i bronią
Polski projekt, światowe znaczenie
NATO liczy wydatki przed szczytem
Podróż w ciemność
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
PKW Irak zostaje w Jordanii
Tropem tajemnic z przeszłości

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO