moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wszystkiego, co najlepsze!

Z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku prezydent Andrzej Duda, minister Władysław Kosiniak-Kamysz, dowódcy i kapelani wojskowi życzą żołnierzom i pracownikom Wojska Polskiego zdrowia, pomyślności i żołnierskiego szczęścia! Niech nadchodzące święta będą dla Was czasem wytchnienia w wymagającej służbie dla ojczyzny.

 

 

Żołnierze Rzeczypospolitej!
Pracownicy Cywilni Sił Zbrojnych!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim służącym w Wojsku Polskim składam najlepsze życzenia. Niech ten świąteczny czas i cały 2024 rok wypełnią się radością i pomyślnością.

Składam Państwu wyrazy najwyższego uznania za codzienny trud, poświęcenie i zaangażowanie na rzecz naszej Ojczyzny. Dziękuję za profesjonalizm w przeciwdziałaniu zagrożeniom oraz za pokój i bezpieczeństwo, które zapewnia współobywatelom Państwa służba.

Wesołych, rodzinnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku! 

Andrzej Duda, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, zwierzchnik Sił Zbrojnych RP

 

 

Szanowni Państwo,

zbliża się czas Bożego Narodzenia, najbardziej rodzinnego święta w naszej tradycji. To niezwykłe doświadczenie tworzą spotkania z bliskimi, ciepło domowego ogniska, świąteczny stół. W tym czasie żołnierze Wojska Polskiego służący w całej Polsce, ale także za granicą w polskich kontyngentach wojskowych pozostają w pełnej gotowości. Chciałbym im serdecznie podziękować, wyrażając uznanie i wdzięczność, życząc spokoju i pokoju na te święta. Gdy w naszych domach przełamiemy się opłatkiem, będziemy o nich szczególnie pamiętać.

Wszystkim żołnierzom Wojska Polskiego, ich rodzinom, pracownikom cywilnym, kombatantom i weteranom chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia błogosławionych świąt, poczucia wspólnoty, radości i miłości. Bądźcie pewni, że w ten czas rodzi się tak potrzebna nam Nadzieja. Wszystkiego dobrego na święta Bożego Narodzenia. Wszystkiego dobrego dla Wojska Polskiego. 

Władysław Kosiniak-Kamysz, wicepremier, minister obrony narodowej

 

 

Wszystkim żołnierzom i pracownikom Wojska Polskiego życzę, aby święta Bożego Narodzenia były okresem wytchnienia od codziennych obowiązków, spędzonym w atmosferze rodzinnego ciepła i spokoju.

Szczególne słowa uznania kieruję do żołnierzy, którzy w ramach misji sojuszniczych i międzynarodowych zobowiązań wykonują zadania poza granicami Polski, pełnią także dyżury bojowe, służby i warty w kraju, strzegą naszego bezpieczeństwa na granicy. Sercem i myślami jesteśmy z Wami. Dziękuję za wzorowe wypełnianie obowiązków, a Waszym rodzinom za cierpliwość, oddanie i wsparcie.

Do naszych poprzedników, kombatantów, weteranów i żołnierzy rezerwy kieruję przede wszystkim słowa podziękowania za nieustającą aktywność oraz życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. Niech święta Bożego Narodzenia będą dla nas i naszych bliskich czasem spokoju, radości i wolności.

W tym szczególnym dniu pamiętajmy, że łączą nas ponadczasowe wartości – Bóg, Honor i Ojczyzna. W Nowym 2024 Roku życzę wszystkim żołnierzom i pracownikom nieustającego zdrowia, sukcesów, wytrwałości w dążeniu do założonych celów, a Polakom dumy z polskiego żołnierza!

generał Wiesław Kukuła, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
st. chor. sztab. Piotr Smuga, starszy podoficer SGWP

 

 

Żołnierze i Pracownicy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i jednostek podległych,
Szanowni Państwo!

Każdego dnia Wojsko Polskie jest wszędzie tam, gdzie jest potrzebne. Dziękuję wszystkim za ten rok, za realizację kluczowych przedsięwzięć, bo dzięki temu daliśmy jasny sygnał, że jesteśmy gotowi wykonać zadania w każdych warunkach. Dziękuję za Waszą służbę i pracę, zaangażowanie i wysiłek.

Szczególne podziękowania kieruję do żołnierzy, którzy podczas świąt Bożego Narodzenia będą stać na straży granic Rzeczypospolitej Polskiej. Składam wyrazy ogromnej wdzięczności za tę niezwykle ważną, pełną poświęcenia i oddania służbę.

Życzę wszystkim żołnierzom, weteranom, kombatantom, rezerwistom oraz pracownikom resortu obrony narodowej i ich rodzinom zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz świątecznych chwil w spokoju i wzajemnej bliskości.

Niech te święta będą czasem pełnym radości, życzliwości, pozytywnej energii oraz wytchnienia od trudów codziennej służby. Życzę wesołych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku!

cz.p.o. gen. broni Marek Sokołowski, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych
st. chor. sztab. Waldemar Malinowski, starszy podoficer dowództwa

 

 

Święta Bożego Narodzenia to czas radości i oczekiwania przeżywany w gronie najbliższych, czas pielęgnowania tradycji i budowania nadziei na lepsze jutro. Jednak wielu żołnierzy spędzi ten czas na służbie, strzegąc pokoju w kraju i poza jego granicami.

Z okazji świąt życzę wszystkim żołnierzom, pracownikom, weteranom, kombatantom oraz sympatykom Sił Zbrojnych RP zdrowia, rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole i odpoczynku po trudach służby wojskowej.

To zaszczyt i honor pełnić z Wami służbę.

Z żołnierskim pozdrowieniem,
gen. dyw. Maciej Klisz, dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych
st. chor. Grzegorz Kamiński, starszy podoficer dowództwa

 

 

 

Panie i Panowie Oficerowie, Podoficerowie, Żołnierze,
Pracownicy Dowództwa Garnizonu Warszawa i jednostek podległych!

Już niebawem, zgodnie z bożonarodzeniową tradycją, spotkamy się przy wigilijnych stołach, by wraz z najbliższymi cieszyć się najbardziej rodzinnymi ze wszystkich świąt. Niech zatem święta Bożego Narodzenia będą czasem pojednania i zgody, a kolejny rok pozwoli spełnić najbardziej odważne marzenia. Niech obfituje w spektakularne sukcesy, niech niesie radość i satysfakcję. Niech będzie tak udany jak ten, który właśnie odchodzi, ponieważ dzięki Waszej determinacji i poświęceniu osiągnęliśmy wytyczone cele.

Z wyrazami szacunku zwracam się do kombatantów, weteranów, żołnierzy rezerwy i emerytów wojskowych. Życzę prawdziwej satysfakcji z dokonań, nieustającej aktywności społecznej, serdecznej troski otoczenia oraz niezawodnego zdrowia.

Tym, którzy nie będą mogli przełamać się opłatkiem z bliskimi, życzę szybkiego i szczęśliwego powrotu do rodzinnych domów.

Niech radość i pokój świąt Bożego Narodzenia towarzyszą nam wszystkim w czasie świąt i przez cały kolejny rok.

gen. bryg. Tomasz Dominikowski, dowódca Garnizonu Warszawa
st. chor. sztab. Piotr Turczyk, starszy podoficer dowództwa
 

 

 

Szanowni Żołnierze i Pracownicy Resortu Obrony Narodowej!

Koniec roku to czas pełen refleksji i podsumowań. Przez ostatnich siedem lat żołnierze wojsk obrony terytorialnej aktywnie działali na rzecz swoich „małych Ojczyzn”, m.in. zwalczając skutki sytuacji kryzysowych oraz wspomagając społeczeństwo podczas walki z COVID-em. Do dziś, stojąc na straży bezpieczeństwa Polski, pełnią służbę na wschodniej granicy naszego Państwa. Nie raz już dowiedli, że są Zawsze Gotowi i Zawsze Blisko! Jestem z nich dumny!

Mimo upływającego czasu i nowych wyzwań nie zmieniają się jednak nasze wartości. Odpowiedzialność, braterstwo, tradycja i odwaga – to na nich budujemy naszą formację i to one przyświecają nam w codziennym działaniu.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzę Państwu dużo spokoju! Niech nadchodzący czas będzie pełen radości i rodzinnego ciepła.

Z żołnierskim pozdrowieniem
cz.p.o. gen. bryg. Krzysztof Stańczyk, dowódca wojsk obrony terytorialnej
mł. chor. sztab. Mirosław Ziarniak, starszy podoficer dowództwa

 

 

Z okazji świąt Bożego Narodzenia wszystkim żołnierzom i pracownikom Żandarmerii Wojskowej oraz ich bliskim życzę pogodnych i radosnych chwil, spędzonych w rodzinnej atmosferze. Bożonarodzeniowe życzenia składam także zaprzyjaźnionym służbom i instytucjom, które, wspierając nasze działania, pomagają nam wzorowo realizować ustawowe zadania.

W imieniu własnym oraz całej żandarmskiej społeczności spokojnych i rodzinnych świąt życzę wszystkim polskim żołnierzom. Niech 2024 rok będzie czasem bezpiecznej, pełnej nowych wyzwań i satysfakcji służby.

Dziękując za dotychczasowe zaangażowanie i profesjonalizm, chciałbym wyrazić uznanie dla Waszej codziennej pracy na rzecz Ojczyzny. Niech trudna i odpowiedzialna służba będzie dla Was źródłem dumy i zadowolenia, a wszystkim Waszym działaniom towarzyszy ludzka przychylność i życzliwość.

gen. dyw. Tomasz Połuch, komendant główny Żandarmerii Wojskowej
st. chor. sztab. Piotr Głażewski, starszy podoficer KGŻW

 

 
 

W perspektywie świąt Bożego Narodzenia życzę Żołnierzom Wojska Polskiego i Funkcjonariuszom służb mundurowych oraz Redakcji i Czytelnikom „Polski Zbrojnej” nadziei płynącej z wiary w narodzonego w Betlejem Jezusa i rodzącego się nieustannie w naszych sercach! Niech przyjęcie Jego osoby i Jego orędzia umacnia Was w odpowiedzialnej służbie dla pokoju, bezpieczeństwa i wolności naszej Ojczyzny. Niech nadzieja płynąca z betlejemskiego żłóbka wypełni serca Wasze i Waszych Najbliższych i pomoże przeżyć święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok jak najpiękniej z wiarą i miłością, w pokoju i radości!

Wiesław Lechowicz, biskup polowy Wojska Polskiego

 

 

Radujcie się w Panu zawsze, powtarzam, radujcie się, Pan jest blisko.
FLP 4, 4–5

Pośród trosk dnia codziennego, natłoku spraw i obowiązków, konfrontując się nieustannie z zadaniami i wyzwaniami służby, równocześnie nie zaniedbując niczego w rodzinie, tęsknimy za nadejściem tego czasu, który da nam wytchnienie.
Bóg, który jest blisko każdej i każdego z nas, chce zaprosić do Betlejem. Do miejsca, gdzie troski tracą swą moc, ciemność zwyciężona zostaje przez Światłość, a nienawiść i spory przez Miłość. Spojrzenie na maleńkie dziecię Jezus powoduje, że rozlewa się miłe ciepło w naszych sercach. Chwil radości w Jezusie, który przychodzi na świat, zaufania Jego obietnicy bliskości i wierności w naszym życiu oraz nadziei na nowy rok 2024 życzę z błogosławieństwem.

Marcin Makula, ewangelicki biskup polowy

 

 

Każdego roku dokładamy wielu starań, aby święta Wcielenia Logosu przeżyć w sposób właściwy i autentyczny. Trudna do zrozumienia teologia tego święta często powoduje, że rezygnujemy z jej poznania na rzecz powierzchownego przeżywania Bożego Narodzenia jako okazji jedynie do rodzinnych spotkań czy też gonitwy za świątecznymi zakupami i podarunkami. W istocie jednak wystarczy, byśmy uświadomili sobie tylko jedną prostą rzecz, a mianowicie, że Syn Boży nie przyszedł na ziemię do ludzi „w gości”. Jako Pan i Władca wszech czasów, stał się człowiekiem dla każdego z nas – dla Ciebie i dla mnie. I nawet gdyby na ziemi żył tylko jeden człowiek, to Syn Boży i tak stałby się dla niego człowiekiem. Jeśli będziemy o tym pamiętać każdego dnia, wówczas nasze święta będą zawsze takie, jakimi być powinny. Czy za to wszystko nie należy się Bogu chociażby odrobina naszej wdzięczności?

Wraz z życzeniami zdrowia i pokoju życzę, abyśmy pamiętali o wdzięczności Nowonarodzonemu Dzieciątku za możliwość prawdziwego życia, którą przyniosło nam na ziemię.

Jerzy Pańkowski, prawosławny ordynariusz wojskowy

 

PZ

autor zdjęć: grafika: Adobe Stock, PZ

dodaj komentarz

komentarze


Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
 
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Pierwsza Drużyna” na start
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
„Grand Quadriga ‘24”
Po przeprawie ruszyli do walki
Więcej hełmów dla żołnierzy
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wszystkie misje AWACS-a
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Wojna w świętym mieście, epilog
Zawsze gotowi do pomocy
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
W obronie wschodniej flanki NATO
Polska wiktoria na Monte Cassino
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Polki pobiegły po srebro!
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Broń Hitlera w rękach AK
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
By Polska była bezpieczna
Mobilne dowodzenie
Nowe zadania szefa SKW
Śladami ojca
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Bohater odtrącony
Ameryka daje wsparcie
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Pływacy i maratończycy na medal
Układ nerwowy Mieczników
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Pytania o europejską tarczę
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Gry wojenne w szkoleniu
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
They Will Check The Training Results in Combat
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Krwawa noc pośród puszczy
Orzeł dla bohaterów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Serwis K9 w Polsce
Abramsy w pętli
Na straży nieba
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Wioślarze i triatlonistka na podium
Żołnierzu, wyślij dziecko na wakacje z Rewitą
Flota Bayraktarów w komplecie
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
NATO on Northern Track

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO