moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Na Air Show zaprezentuje się FA-50

To będzie prawdziwa petarda – mówią organizatorzy pokazów Air Show i zapowiadają, że w ostatni weekend sierpnia w Radomiu będzie można zobaczyć pierwsze samoloty FA-50 z symbolem polskich sił powietrznych – biało-czerwoną szachownicą. Miłośnicy lotnictwa, wygląda na to, że końcówkę wakacji macie już zaplanowaną!

– Na Międzynarodowych Pokazach Lotniczych Air Show Radom zaprezentują się samoloty FA-50 z biało-czerwoną szachownicą – informuje ppłk Magdalena Busz, zastępca rzecznika prasowego Dowództwa Generalnego RSZ. Będą to pierwsze z 12 koreańskich maszyn, które zostaną dostarczone do Polski w tym roku. Samoloty są właśnie w fabryce KAI w Korei Południowej, gdzie dostają polskie oznaczenia.

Pokazy Air Show na lotnisku Sadków odbędą się w ostatni weekend wakacji – 26 i 27 sierpnia. Udział w imprezie potwierdza coraz więcej zespołów lotniczych. Dziś wiadomo, że swoje niezwykłe umiejętności zaprezentują piloci JAS-39 Gripen z czeskich sił powietrznych oraz Francuzi w myśliwcach Rafale. – W ostatni weekend sierpnia zobaczymy również przedstawicieli chorwackich sił powietrznych ze śmigłowcami OH-58 Kiowa i UH-60 Black Hawk. Obecni będą także piloci z Litwy, którzy zaprezentują transportowy C-27J Spartan oraz śmigłowiec AS365N3+ Dauphin. Słowacja natomiast pokaże swoje C-27 Spartan i L-39 Albatros – wymienia ppłk Magdalena Busz. Ciekawostką na pewno będzie samolot KC-130, czyli powietrzny tankowiec z Gwardii Narodowej stanu Illinois oraz samolot wczesnego ostrzegania AWACS.

W Radomiu zobaczymy jednak przede wszystkim polską reprezentację lotniczą. Na pewno przed publicznością wystąpi Zespół Akrobacyjny „Orlik” z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego. Poza tym będzie można zobaczyć śmigłowce Mi-2 i W-3 Sokół, Mi-8 i Mi-24 oraz samoloty M-28 Bryza, C-295M CASA i C-130 Hercules. Nie zabraknie lotnictwa taktycznego: Su-22, MiG-29 i F-16. Lotnicze szkolnictwo będzie reprezentował M-346 Bielik. – Pokażemy też nasze SW-4 Puszczyk, śmigłowce Mi-14, W-3 SAR, bezzałogowce oraz samolot transportowy Gulfstream G-550 – zapowiada ppłk Busz.

Radomskie Air Show odbędzie się po czterech latach przerwy.

Ewa Korsak

autor zdjęć: KAI

dodaj komentarz

komentarze


Ekstremalnie ważny cel
Prawie co trzeci polski olimpijczyk jest żołnierzem
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Pod nową czaszą
Wojsko Polskie wspiera 34. finał WOŚP
Przeprowadzka CSWOT-u
„Tarcza Wschód” – plany na 2026 rok
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Nowoczesna hala remontowa dla Abramsów
Terytorialsi konstruktorami dronów
Pies pomaga walczyć z PTSD
Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Medale na lodzie i śniegu
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
Litwa stawia na poligony
Maj polskich żywych torped
Sprawdzili się na macie i w ringu
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
Partnerstwo Polski i Litwy
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
Outside the Box
Zimowi podhalańczycy
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
PKW „Noteć” – koniec misji
To nie mogło się udać, ale…
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Amerykanie zarobią na Duńczykach
Moc z powietrza
Na styku zagrożeń
Obiekty ze Wschodu nad Polską. Wojsko wprowadziło ograniczenia
Polscy oficerowie obejmą prestiżowe stanowiska
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
GROM szkoli przyszłych operatorów
Polscy żołnierze pokonali w szermierce Francuzów
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
Antydronowa tarcza dla polskiego nieba
Nowi dowódcy w Wojsku Polskim
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Rada Pokoju Trumpa rusza bez Polski
Amerykański szogun
Szwedzi z Piorunami
Zmiana warty na wschodniej granicy
Amunicja do granatników z Niewiadowa
Ostatnia minuta Kutschery
Premier wojenny
Co dalej z Tarczą Wschód?
Miliardy na rozwój fabryki w Niepołomicach
Trump chce Grenlandii i… negocjacji
Ferie z wojskiem
Szef MON-u spotkał się z olimpijczykami w mundurach
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Partnerstwo daje siłę
Together on the Front Line and Beyond
Experience It Yourself
Gladius wzmacnia armię
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Ottokar-Brzoza w zawieszeniu
Polscy żołnierze na podium Pucharu Świata
Co nowego w przepisach?
Negocjacje w sprawie gruntów pod bazę śmigłowców
Polskie MiG-i dla Ukrainy
Kierunek Rumunia

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO