moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Luksusowe auta zaparkują obok F-16

Połączyły ich prędkość, adrenalina i… chęć niesienia pomocy! W 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego w ramach akcji charytatywnej „Positive Ways. Polska dla Hospicjum” dojdzie do niecodziennego spotkania. Obok wielozadaniowych F-16 zaparkuje 50 luksusowych, sportowych aut m.in. Koenigsegg, Porsche, Ferrari, Lamborghini czy McLaren.

„Positive Ways. Polska dla Hospicjum” to jedyna tego typu impreza motoryzacyjna w kraju. Zrzesza miłośników luksusowych aut i ludzi, którzy chcą bezinteresownie nieść pomoc potrzebującym dzieciom. Podczas tegorocznej edycji zaplanowano przejazd przez Polskę – od Krakowa do Kołobrzegu – kolumny 50 luksusowych samochodów. Przez sześć dni auta pokonają 1000 km, a na trasie niecodziennego rajdu odbędą się różne aukcje charytatywne. Dochód z licytacji będzie przeznaczony na remont dwóch domów samotnej matki – w Poznaniu oraz w Kiekrzu pod Poznaniem, a także na badania dzieci z wielkopolskich domów samotnej matki.

Impreza rozpocznie się 18 czerwca w Krakowie, następnie samochody pojadą do Warszawy, Poznania, Żnina, by finalnie dotrzeć do Kołobrzegu. Wyjątkowy charakter będzie miał przystanek w Wielkopolsce. Luksusowe pojazdy zatrzymają się nie tylko w Poznaniu, ale także w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.

– Nasza jednostka od lat angażuje się w różnego rodzaju akcje pomocowe. Żołnierze 31 Bazy wspierają np. Centrum Pomocy Rodzinie i Dzieciom w Solecznikach na Litwie oraz dwa domy dziecka w Poznaniu i Górze. Tym razem dołączamy do akcji charytatywnej. Przygotowaliśmy dla „Positive Ways” ciekawe oferty na licytację – mówi kpt. Robert Filipczuk, oficer prasowy 31 Bazy.

Dzięki lotnikom będzie można wylicytować m.in. koszulkę z podpisami piłkarzy z reprezentacji narodowej, którzy niedawno gościli w bazie, oraz pamiątkowy coin, czapeczkę i tablicę z podpisami od zespołu demonstracyjnego F-16 Tiger Demo Team. Na licytację trafią też dwa vouchery. – Pierwszy to zaproszenie dla czterech osób do 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego, drugi dotyczy sesji zdjęciowej przy F-16 – wyjaśnia kpt. Filipczuk. Licytacje odbędą się 20 czerwca w Poznaniu podczas uroczystego bankietu.

Goszczący w bazie kierowcy luksusowych aut będą obserwować planowe szkolenie wielozadaniowych jastrzębi, spotkają się z pilotami F-16 i technikami, którzy zajmują się obsługą myśliwców. – Możliwość obejrzenia z bliska takich samochodów to gratka także dla naszych żołnierzy! Atrakcja dla tych, którzy codzienne szkolenie wojskowe godzą z pomocą medykom w walce z pandemią. Ponad 300 lotników w systemie rotacyjnym wspierało bowiem wielkopolskie szpitale – dodaje kpt. Filipczuk.

Imprezy motoryzacyjne z cyklu „Positive Ways. Polska dla Hospicjum”, odbywały się już w 2019 i 2020 roku. Rok temu organizatorom udało się zebrać 230 tys. zł. Pieniądze te trafiły do Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego „Równy start” z Poznania.

Magdalena Kowalska-Sendek

autor zdjęć: www.positiveways.eu

dodaj komentarz

komentarze


MON: planujemy zakup kolejnych F-35
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
Kartki sercem malowane
Cztery brygady, jeden cel
Nowy dom dla Husarzy i FA-50
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Rok 2027 bez Air Show Radom
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Coraz więcej Alpha Scramble
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Nowy ośrodek badań WIML
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Siatka niewidka dla wojska
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Armia testuje naziemne drony
Moskwa w poszukiwaniu partnerów
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Drony na autopilocie
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Abordaż z polskim wsparciem
Młodzi medycy na poligonie
Azjatycka szansa
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Dwa marzenia spełnione naraz
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Oni strzegą naszego spokoju
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Gorący lipiec PKW Łotwa
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Siatka antydronowa
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Flanka pod strażą
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Aukcja dla weterana
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Sojusznicza tarcza antydronowa
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Legion Medyczny na poligonie
„Wicher” na wodzie
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Z prądem i pod prąd
Akustyczna tarcza dla wojska
Patrioty pod Płockiem

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO