moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Szef MON ma koronawirusa

Po kwarantannie miałem zrobiony test na obecność koronawirusa. Wynik niestety jest dodatni – poinformował w mediach społecznościowych szef resortu obrony Mariusz Błaszczak. Minister obrony narodowej od tygodnia był na kwarantannie. Służby sanitarne skierowały go na izolację po tym, jak u jednej z osób z jego otoczenia wykryto koronawirusa.

Minister Mariusz Błaszczak w październiku dwukrotnie przebywał na kwarantannie. Pierwszy raz poddał się samoizolacji na początku miesiąca. Wówczas nie miał żadnych objawów choroby, lecz zdecydował się na kwarantannę, ponieważ kontaktował się z osobą, u której potwierdzono koronawirusa. Chodziło wówczas o dowódcę 18 Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Jarosława Gromadzińskiego.

Na drugą kwarantannę ministra obrony skierowały już służby sanitarne. O izolacji szef MON poinformował 19 października. Mimo kwarantanny minister Błaszczak pracował i był w kontakcie z dowódcami i współpracownikami.

– Po przebyciu kwarantanny miałem zrobiony test na obecność koronawirusa. Wynik niestety jest dodatni – napisał w niedzielę w mediach społecznościowych Mariusz Błaszczak. – Czuję się dobrze. Uważajmy na siebie i stosujmy się do zasad sanitarnych – dodał.

Koronawirusem zaraził się także zwierzchnik sił zbrojnych Andrzej Duda. O chorobie prezydenta poinformował w sobotę jego rzecznik Błażej Spychalski.

Magdalena Kowalska-Sendek

autor zdjęć: Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze


Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Wojsko stawia na „armię talentów”
Odniesione w walce rany łączą
Baobaby docierają do wojska
Inwestycje w bezpieczeństwo
Pierwszy krok do Invictusa
Gen wojownika
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
MON i MSZ o szczycie NATO
Polskie wojsko wesprze misję strażaków w Hiszpanii
Śmierć w sercu Azji
Test w stratosferze
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
USA sprawdzają swoje wojska w Europie
Święto wojska pod hasłem SAFE
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Ostatnia niedziela…
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Azjatycka szansa
Paliwowy krwiobieg NATO
Salto mortale komandosa
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Innowacje z PERUNA
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
PKW Irak zostaje w Jordanii
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Spadochronowy triumf
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
„Albatros” dozbrojony
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Trudne początki polskich bombowców
Kajakiem na światowe podium
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Triumf wojskowych lekkoatletów
Rakietowcy na Hawajach
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Odnaleziono „Roja”
Marzenia częściowo spełnione
Wyścig snajperów
Pieta Michniowska
Pancerne starcie
Wsparcie ma znaczenie
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Jelcze z Raciborza
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Jak obronić się przed dronami?
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO