moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Koniec kwarantanny w WAT

Dobre wieści z Wojskowej Akademii Technicznej. Testy na obecność koronawirusa wykazały, że wszyscy chorzy zdiagnozowani na uczelni zwalczyli już wirusa i nie są nosicielami choroby. Poprawił się też stan zdrowia dwóch studentów hospitalizowanych z powodu zakażenia COVID-19, a ponad 360 osób przebywających w izolacji zakończyło kwarantannę.

358 podchorążych i 4 żołnierzy zawodowych z Wojskowej Akademii Technicznej zostało objętych kwarantanną pod koniec marca, gdy okazało się, że jedna ze studentek uczelni jest zarażona koronawirusem. Podchorąży trafiła do szpitala, a wszystkie osoby, które mogły mieć z nią kontakt, zostały odizolowane w jednym z akademików uczelni. Później obecność COVID-19 stwierdzono u kolejnych 12 osób. – Jeden z podchorążych został przetransportowany do szpitala. Pozostałe osoby nie miały objawów choroby, prewencyjnie zostały dodatkowo przekwaterowane do oddzielnych pomieszczeń w ramach tego akademika – mówi Ewa Jankiewicz, rzecznik prasowy WAT.

Przez cały czas stan zdrowia osób przebywających w izolacji był monitorowany przez przedstawicieli Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej z Modlina. WAT zapewnił podchorążym także wszelkie środki umożliwiające zdalną naukę, a do akademika, z zachowaniem wszystkich środków ostrożności, dostarczane były posiłki.

Po prawie trzech tygodniach izolacja się zakończyła. – Osoby objęte kwarantanną miały przeprowadzone testy na obecność koronawirusa. Wszystkie w ostatnim badaniu wykazały wynik negatywny – mówi Ewa Jankiewicz. Rzeczniczka dodaje, że przed zakończeniem kwarantanny, Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej w Modlinie wraz z 4 Brodnickim Pułkiem Chemicznym przeprowadził dekontaminację osób objętych kwarantanną. W akademiku zdezynfekowano ciągi komunikacyjne i łazienki. Wszystkie pokoje i pomieszczenia poddano ozonowaniu. Po zakończonym odkażaniu podchorążowie wrócili do akademika.

To nie jedyna dobra informacja z WAT. Poprawił się także stan zdrowia dwóch studentów, którzy z powodu zarażenia koronawirusem byli hospitalizowani. – Test wykazały, że podchorążowie są już zdrowi. Zakończyli hospitalizację – wyjaśnia rzecznik.

Studenci zakwaterowani w akademiku, który dotychczas był objęty kwarantanną, mogą już opuszczać budynek, jednak przez najbliższe kilka dni będą mogli poruszać się tylko na terenie obiektów sportowych Studium Wychowania Fizycznego WAT, gdzie ten jest zlokalizowany. W tym czasie mogą kontaktować się z bliskimi, jednak podczas spotkań muszą zachować wymagane środki ostrożności – wymaganą odległość, a także mieć na sobie maseczki ochronne.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: WAT

dodaj komentarz

komentarze


Wojsko testuje systemy antydronowe
Logistyczna rewolucja w Opolu
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
„Kryzys” na AWL-u
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
Moja Karbala
Misja zdrowie, czyli lepiej zapobiegać niż leczyć
Ruszyły Wojskowe Targi Służby i Pracy
Bądź bezpieczny w sieci
Pierwsze szkolenie Legionu Medycznego
Chunmoo trafią do Gostynina
Zmiany kadrowe na szczycie PGZ-etu
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Miecz w ręku NATO
Daglezja dla saperów z 9 BBKPanc
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Fińska armia luzuje rygory
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Pierwsze loty
Zbrodnia bez kary
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Na pierwszej linii wojny i pokoju
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Adaptacja i realizm
Rosomaki na lądzie i morzu
Szpital w Płocku „przyjazny wojsku”
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Syndrom Karbali
Antydronowa DIANA w Polsce
Zasiąść za sterami Apache’a
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Armia na kryzys
Francuzi zbudują satelitę dla MON-u
Początek wielkiej historii
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Judoczka Wojska Polskiego znów na podium
Marynarz w koreańskim tyglu
Zbrodnia i kłamstwo
Wielkie serce K9
Groźny incydent w Libanie
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Debata o bezpieczeństwie
Ochrona w gotowości
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Kolejne SSR dla Wojska Polskiego
Ślubowanie adeptów sztuki wojskowej
Alert gotowości dla żołnierzy WOT-u
Psiakrew, harmata!
Zmiany w 6 Mazowieckiej BOT
NATO i USA o Iranie
Pirania zdała egzamin
Wypadek w PKW UNIFIL
Lepiej uczyć się na misjach niż na wojnie
Pasja i fart
Nowy BWP potrafi onieśmielić
Amerykańskie MRAP-y w polskiej wersji. Kulisy metamorfozy
Twarde na poligonie
Od cyberkursu po mundurówkę
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Wyróżnienia za sportowe sukcesy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO