moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Koronawirus na wojskowej uczelni

Jedna ze studentek Wojskowej Akademii Technicznej zaraziła się COVID-19. Uczelnia zamknęła akademik, w kwarantannie przebywa ponad 360 osób. – Pani podchorąży jest hospitalizowana i czuje się dobrze, stan zdrowia pozostałych osób jest nadzorowany przez Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej w Modlinie – informuje Ewa Jankiewicz, rzecznik prasowy WAT.

Jedna ze studentek Wojskowej Akademii Technicznej kilka dni temu źle się poczuła, miała też objawy grypopodobne. Mimo że nie przebywała ostatnio zagranicą, nie miała też kontaktu z osobami chorymi, zgłosiła się do Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej w Modlinie. Eksperci po przeprowadzeniu telefonicznego wywiadu zadecydowali, że kobieta powinna zostać przewieziona do szpitala i zbadana pod kątem zakażenia koronawirusem. Dziś uczelnia poinformowała, że badanie wykazało wynik pozytywny. – Studentka przebywa w szpitalu i czuje się dobrze – zapewnia Ewa Jankiewicz, rzecznik prasowy WAT.

Gdy pojawiło się podejrzenie zakażenia koronawirusem w WAT, uczelnia zdecydowała o zamknięciu jednego z akademików. W izolacji przebywało ponad 360 podchorążych i żołnierzy. Nikt nie mógł wejść ani wyjść z budynku, a posiłki były dostarczane z zachowaniem restrykcyjnych środków ostrożności. Po tym, jak potwierdzono u studentki zakażenie koronawirusem, kwarantanna zostanie utrzymana do 5 kwietnia. – Uczelnia zabezpiecza podchorążym wszelkie rzeczy niezbędne do normalnego funkcjonowania, zdalnego kształcenia oraz materiały, które pomogą wypełnić czas wolny. Jednocześnie ich stan cały czas kontrolują eksperci z Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej w Modlinie – zaznacza rzecznik.

Wojskowa Akademia Techniczna została utworzona w 1951 roku. Obecnie na kierunkach wojskowych i cywilnych kształci się na WAT prawie 10 tysięcy studentów.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Wikipedia

dodaj komentarz

komentarze


Polscy panczeniści rozbili medalowy bank ME
Ferie z wojskiem
Polski oficer dowodzi zespołem NATO
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
Amerykański szogun
Prawie co trzeci polski olimpijczyk jest żołnierzem
Psy gryzące, tropiące i do detekcji
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Polskie „Delty” prawie w komplecie
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
Premier wojenny
US Army wzmacnia obecność w Niemczech
Wojskowy triumf na Gali Sportu
Experience It Yourself
Kierunek Rumunia
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
PKW „Noteć” – koniec misji
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
Polskie MiG-i dla Ukrainy
Polski oficer na czele zespołu okrętów NATO
Udane starty biatlonistów CWZS-u w krajowym czempionacie
Ekstremalnie ważny cel
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Człowiek, który sprzedał ciszę
Partnerstwo Polski i Litwy
Medale na lodzie i śniegu
Rada Pokoju Trumpa rusza bez Polski
Amunicja do granatników z Niewiadowa
Przeprowadzka CSWOT-u
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Pod nową czaszą
Nowi dowódcy w Wojsku Polskim
Litwa stawia na poligony
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
Miliardy na rozwój fabryki w Niepołomicach
Pucharowy medal na desce
Hołd dla gen. Skrzypczaka
Wojsko Polskie wspiera 34. finał WOŚP
Pies pomaga walczyć z PTSD
Polscy żołnierze na podium Pucharu Świata
FORT Kraków otwarty
Projekt ustawy o aneksji Grenlandii w Kongresie USA
Ratować w chaosie. Medycy szkoleni jak na wojnie
Robo-pies wojskowych kryminalistyków
Co dalej z Tarczą Wschód?
Medyczny impas
Co nowego w przepisach?
Waiting for the F-35
Trump chce Grenlandii i… negocjacji
Utraceni, lecz nie zapomniani
O bezpieczeństwie u prezydenta
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
To nie mogło się udać, ale…
Maj polskich żywych torped

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO