moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Świąteczna Akcja Serce

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia załoga transportowej Bryzy z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach, wykonała kolejną w tym roku akcję transportu organu do przeszczepu.

Wieczorem, 25 grudnia zadanie przygotowania transportu medycznego, w ramach Akcji Serce otrzymała służba dyżurna Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej. Do zadania, zgodnie z przyjętymi procedurami, wytypowano załogę i samolot M-28B Bryza z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach.

W środę, w drugi dzień świąt Bryza z załogą dowodzoną przez por. pil. Kamila Bajszczaka, wystartowała z macierzystego lotniska Oksywie o godzinie 14.59 i po godzinie i trzynastu minutach lotu wylądowała na lotnisku Okęcie. Tam na pokład samolotu wszedł zespół lekarzy transplantologów Kliniki Kardiologii i Transplantologii w Warszawie i o godz. 18.09 Bryza rozpoczęła lot w kierunku Katowic.

Lądowanie nastąpiło o 18.55, a personel medyczny udał się do oczekującego pacjenta. Załoga samolotu wystartowała z Katowic o godz. 19.06 i godz. 20. 54 wylądowała na lotnisku w Babich Dołach, kończąc tym samym dziewiątą akcję tego typu w tym roku.

***

W 2018 roku żołnierze jednostek Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych udzielili wsparcia ratującym ludzkie życie medykom 37 razy, z czego 28 przypada na 3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego (19 na 8BLTr i 8 na 33BLTr), a 9 na Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej.

Źródło: DGRSZ

red. PZ

autor zdjęć: Źródło: DGRSZ

dodaj komentarz

komentarze


Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Innowacje z PERUNA
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Test w stratosferze
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Wsparcie ma znaczenie
Ostatnia niedziela…
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
PKW Irak zostaje w Jordanii
Paliwowy krwiobieg NATO
Gen wojownika
Baobaby docierają do wojska
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Polski Gnom
Dawka wiedzy na trudne czasy
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Wojsko stawia na „armię talentów”
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Atak i przejęcie dokumentów
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Poskromić kolosa
Pierwszy krok do specjalsów
Śmierć w sercu Azji
Tour przez garnizony
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Azjatycka szansa
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Pierwszy krok do Invictusa
Prezydent RP o szczycie NATO
MON i MSZ o szczycie NATO
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Spadochronowy triumf
Wyścig snajperów
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Borsuki i roje dronów
Morska bryza w dwóch odsłonach
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Wielki sukces podchorążych z AMW
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Inwestycje w bezpieczeństwo
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Pancerne starcie
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Pieta Michniowska
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
W drodze po oficerskie gwiazdki
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Marzenia częściowo spełnione
Kajakiem na światowe podium

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO