moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Siatkarze zapraszają weteranów na mecze

Weterani i kombatanci otrzymają darmowe wejściówki na mecze siatkówki – zdecydowała Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej. W najbliższy weekend we Wrocławiu, gdzie odbędzie się finał turnieju o Puchar Polski 2018 w piłce siatkowej mężczyzn, na weteranów będzie czekać 100 biletów. To początek kampanii „Chwała bohaterom! 100 lat niepodległości”.


Polscy siatkarze nie pierwszy raz zaangażowali się w inicjatywy i akcje społeczne. Wiele z klubów PLPS brało np. udział w kampanii społecznej „Szacunek i wsparcie”.

– Rok 2018 jest szczególny dla Polski, bo obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Chcieliśmy nie tylko świętować, ale także czynnie włączyć się w obchody roku jubileuszowego – mówi Kamil Składowski, rzecznik prasowy Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej. – To doskonały moment, by uczcić wszystkich tych, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnym kraju – dodaje.

Przygotowana przez PLPS akcja „Chwała bohaterom! 100 lat niepodległości” ruszy w najbliższy weekend we Wrocławiu. To właśnie tam, w Hali Stulecia, odbędzie się turniej finałowy o Puchar Polski 2018 w piłce siatkowej mężczyzn. – Zwracamy się do wszystkich środowisk kombatanckich i weteranów ostatnich misji wojskowych i zapraszamy do siebie. Przyjdźcie kibicować polskim zawodnikom – mówi Składowski.

Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej przygotowała na weekend 100 darmowych biletów. – Wystarczy w głównej kasie pokazać legitymację kombatanta lub weterana. Dla wszystkich znajdziemy miejsce – zapewniają organizatorzy. Kombatanci, którzy wymagają opieki mogą przyjść z osobą towarzyszącą. Mecze siatkówki we Wrocławiu to jednak dopiero początek kampanii. Organizatorzy zapowiadają, że przez cały rok na wszystkie mecze siatkówki klubów zrzeszonych w Profesjonalnej Lidzie Piłki Siatkowej będzie przygotowana pula darmowych biletów. Zwykle około 100 wejściówek. Intencją pomysłodawców akcji jest to, by weterani i kombatanci nie musieli jeździć po całej Polsce, a mogli kibicować zawodnikom w swoim regionie.

PLPS zwróciła się też do wszystkich zrzeszonych w lidze klubów, by zaproponowały w jaki sposób mogą włączyć się w akcję. – Czekamy jeszcze na odzew z ich strony, ale już teraz mogę zdradzić kilka pomysłów. Chcemy przed lub w trakcie meczów organizować spotkania z weteranami misji, a zwłaszcza z kombatantami wojennymi. Jestem przekonany, że spotkanie z takimi ludźmi zainteresuje zwłaszcza młodych. Przekaz świadków historii jest bardzo cenny – mówi rzecznik PLPS. Dodatkowo na ledowych bandach wokół boiska będzie umieszczone logo kampanii.

Przygotowując kampanię „Chwała bohaterom! 100 lat niepodległości” siatkarze inspirowali się dotychczasową działalnością różnych klubów sportowych, które angażowały się w inicjatywy i akcje społeczne. Wiele z klubów PLPS brało np. udział w kampanii społecznej „Szacunek i wsparcie”, którą prowadził mjr Andrzej Pindor. Były to m.in. takie drużyny jak: Cuprum Lublin, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Skra Bełchatów, Resovia Rzeszów, Onico AZS Warszawa, Espadon Szczecin czy kobiecy zespół Chemika Police.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się to, na czym mi najbardziej zależało. Ludzie dostrzegli potrzebę uszanowania i uhonorowania tego, co polscy żołnierze robią dla bezpieczeństwa naszego kraju. Kampania przygotowana przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej jest sposobem na połączenie pamięci o dawnych i współczesnych bohaterach – mówi mjr Andrzej Pindor, dowódca Wojskowej Komendy Transportu w Gdańsku. W ramach prowadzonej przez niego kampanii „Szacunek i wsparcie” siatkarze od kilku lat oddawali cześć weteranom misji. – Zaczęło się od wydarzeń na meczach siatkówki mężczyzn, później także kobiet. Siatkarze podczas spotkań czcili minutą ciszy poległych, wykonywali pompki dla weteranów. Zdarzało się też, że nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu wręczało dziecko poległego żołnierza. To były bardzo wzruszające i ważne dla weteranów gesty – ocenia oficer.

Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej prowadzi i organizuje rywalizację dla zawodowych, męskich i żeńskich, klubów siatkarskich w Polsce. Są to rozgrywki ligowe o mistrzostwo Polski, rozgrywki pucharowe oraz różnego rodzaju imprezy okolicznościowe. Obecnie w PLPS zrzeszonych jest ok. 30 klubów.

Magdalena Kowalska-Sendek

autor zdjęć: Bartosz Różański/ Centrum Weterana

dodaj komentarz

komentarze


Broń Hitlera w rękach AK
 
Więcej hełmów dla żołnierzy
Flota Bayraktarów w komplecie
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Mobilne dowodzenie
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Polska wiktoria na Monte Cassino
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Nowe zadania szefa SKW
Wioślarze i triatlonistka na podium
Po śladach polskich bohaterów
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polki pobiegły po srebro!
Układ nerwowy Mieczników
Zawsze gotowi do pomocy
Wszystkie misje AWACS-a
Bohater odtrącony
Krwawa noc pośród puszczy
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Abramsy w pętli
Ameryka daje wsparcie
„Grand Quadriga ‘24”
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Sukcesy reprezentantek CWZS-u
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Wojna w świętym mieście, epilog
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
They Will Check The Training Results in Combat
By Polska była bezpieczna
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Żołnierzu, wyślij dziecko na wakacje z Rewitą
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
„Pierwsza Drużyna” na start
„Sarex ’24”: razem w czasie kryzysu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Pytania o europejską tarczę
Śladami ojca
NATO on Northern Track
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Cień atomowej zagłady
Grupa Północna o wsparciu dla Ukrainy
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Serwis K9 w Polsce
Pływacy i maratończycy na medal
Na straży nieba
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO