moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Siatkarze zapraszają weteranów na mecze

Weterani i kombatanci otrzymają darmowe wejściówki na mecze siatkówki – zdecydowała Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej. W najbliższy weekend we Wrocławiu, gdzie odbędzie się finał turnieju o Puchar Polski 2018 w piłce siatkowej mężczyzn, na weteranów będzie czekać 100 biletów. To początek kampanii „Chwała bohaterom! 100 lat niepodległości”.


Polscy siatkarze nie pierwszy raz zaangażowali się w inicjatywy i akcje społeczne. Wiele z klubów PLPS brało np. udział w kampanii społecznej „Szacunek i wsparcie”.

– Rok 2018 jest szczególny dla Polski, bo obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Chcieliśmy nie tylko świętować, ale także czynnie włączyć się w obchody roku jubileuszowego – mówi Kamil Składowski, rzecznik prasowy Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej. – To doskonały moment, by uczcić wszystkich tych, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnym kraju – dodaje.

Przygotowana przez PLPS akcja „Chwała bohaterom! 100 lat niepodległości” ruszy w najbliższy weekend we Wrocławiu. To właśnie tam, w Hali Stulecia, odbędzie się turniej finałowy o Puchar Polski 2018 w piłce siatkowej mężczyzn. – Zwracamy się do wszystkich środowisk kombatanckich i weteranów ostatnich misji wojskowych i zapraszamy do siebie. Przyjdźcie kibicować polskim zawodnikom – mówi Składowski.

Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej przygotowała na weekend 100 darmowych biletów. – Wystarczy w głównej kasie pokazać legitymację kombatanta lub weterana. Dla wszystkich znajdziemy miejsce – zapewniają organizatorzy. Kombatanci, którzy wymagają opieki mogą przyjść z osobą towarzyszącą. Mecze siatkówki we Wrocławiu to jednak dopiero początek kampanii. Organizatorzy zapowiadają, że przez cały rok na wszystkie mecze siatkówki klubów zrzeszonych w Profesjonalnej Lidzie Piłki Siatkowej będzie przygotowana pula darmowych biletów. Zwykle około 100 wejściówek. Intencją pomysłodawców akcji jest to, by weterani i kombatanci nie musieli jeździć po całej Polsce, a mogli kibicować zawodnikom w swoim regionie.

PLPS zwróciła się też do wszystkich zrzeszonych w lidze klubów, by zaproponowały w jaki sposób mogą włączyć się w akcję. – Czekamy jeszcze na odzew z ich strony, ale już teraz mogę zdradzić kilka pomysłów. Chcemy przed lub w trakcie meczów organizować spotkania z weteranami misji, a zwłaszcza z kombatantami wojennymi. Jestem przekonany, że spotkanie z takimi ludźmi zainteresuje zwłaszcza młodych. Przekaz świadków historii jest bardzo cenny – mówi rzecznik PLPS. Dodatkowo na ledowych bandach wokół boiska będzie umieszczone logo kampanii.

Przygotowując kampanię „Chwała bohaterom! 100 lat niepodległości” siatkarze inspirowali się dotychczasową działalnością różnych klubów sportowych, które angażowały się w inicjatywy i akcje społeczne. Wiele z klubów PLPS brało np. udział w kampanii społecznej „Szacunek i wsparcie”, którą prowadził mjr Andrzej Pindor. Były to m.in. takie drużyny jak: Cuprum Lublin, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Skra Bełchatów, Resovia Rzeszów, Onico AZS Warszawa, Espadon Szczecin czy kobiecy zespół Chemika Police.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się to, na czym mi najbardziej zależało. Ludzie dostrzegli potrzebę uszanowania i uhonorowania tego, co polscy żołnierze robią dla bezpieczeństwa naszego kraju. Kampania przygotowana przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej jest sposobem na połączenie pamięci o dawnych i współczesnych bohaterach – mówi mjr Andrzej Pindor, dowódca Wojskowej Komendy Transportu w Gdańsku. W ramach prowadzonej przez niego kampanii „Szacunek i wsparcie” siatkarze od kilku lat oddawali cześć weteranom misji. – Zaczęło się od wydarzeń na meczach siatkówki mężczyzn, później także kobiet. Siatkarze podczas spotkań czcili minutą ciszy poległych, wykonywali pompki dla weteranów. Zdarzało się też, że nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu wręczało dziecko poległego żołnierza. To były bardzo wzruszające i ważne dla weteranów gesty – ocenia oficer.

Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej prowadzi i organizuje rywalizację dla zawodowych, męskich i żeńskich, klubów siatkarskich w Polsce. Są to rozgrywki ligowe o mistrzostwo Polski, rozgrywki pucharowe oraz różnego rodzaju imprezy okolicznościowe. Obecnie w PLPS zrzeszonych jest ok. 30 klubów.

Magdalena Kowalska-Sendek

autor zdjęć: Bartosz Różański/ Centrum Weterana

dodaj komentarz

komentarze


Mundurowi z benefitami
Gala Boksu na Bemowie
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Pancerniacy jadą na misję
„Burza” nabiera kształtów
„Albatros” na elitarnych manewrach NATO
Bokserzy walczyli o prymat w kraju
Sandacz na granicy, czyli nowa odsłona ryby po grecku
Gladiusy w Bursztynowej Dywizji
Combat 56 u terytorialsów
W hołdzie poległym
Przełomowy czas dla WZL-2
PE wzywa do utworzenia wojskowego Schengen
Pakiet umów na dostawy dla polskiego wojska
Medalowe żniwa pływaków CWZS-u
Polskie MiG-i dla Ukrainy?
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Piątka z czwartego wozu
Kolejne AW149 nadlatują
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Astronauta w Szkole Orląt
Maksimum realizmu, zero taryfy ulgowej
Co wiemy o ukraińskim ataku na rosyjski okręt podwodny?
„Poradnik Bezpieczeństwa” już w drodze
Cyberwiedza to ich wkład w obronność
Wojsko ma swojego satelitę!
Najdłuższa noc
The Taste of Military Service
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Prezydent Zełenski spotkał się z premierem Tuskiem
Dzień wart stu lat
Odpalili K9 Thunder
Wisła dopłynęła
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Pilot z MasterChefa gotuje: karpatka i boeuf bourguignon
Niebawem dostawy karabinków Grot A3
Kto zostanie Asem Sportu?
Szef NATO ze świąteczną wizytą u żołnierzy
MON przejmuje Hutę Częstochowa
Wojsko z nowym programem rozwoju
Paczka dla bohatera już w drodze!
Sojusznicza obrona
Ciepły dom dla bohaterki od żołnierzy WOT z Małopolski
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Bezpieczeństwo to sprawa fundamentalna
Dziękujemy za waszą świąteczną służbę
Gdy ucichnie artyleria
Panczeniści na podium w Hamar
Bałtycki sojusz z Orką w tle
Polski Rosomak dalej w produkcji
Plan na WAM
Koniec bezkarności floty cieni?
Snowboardzistka i pływacy na medal
Historyczna „Wisła”
Noc na „pasku”
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się w Warszawie
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Szukali zaginionych w skażonej strefie
Przygotowani na każdy scenariusz
Niebo pod osłoną
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Grupa WB i Łukasiewicz łączą siły
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO