moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Szef MON na ćwiczeniach organizacji proobronnych

W najbliższych dniach zostanie podpisana koncepcja obrony terytorialnej kraju. Będziemy dążyli do tego, żeby jak najszersze grupy społeczeństwa zostały objęte programem organizacji proobronnych i klas mundurowych – powiedział minister Antoni Macierewicz, który w piątek obserwował szkolenie członków organizacji proobronnych i młodzieży z klas mundurowych wBatalionie Reprezentacyjnym WP w Warszawie.

– Chcemy włączyć jak najszersze grupy społeczeństwa do tych działań, ponieważ po zawieszeniu w 2009 r. poboru powstała luka w szkoleniu Wojska Polskiego. Jesteśmy jedynym krajem NATO, który nie posiada oddziałów obrony terytorialnej kraju. To musi zostać uzupełnione – podkreślił podczas spotkania szef MON.

Minister wyjaśnił, że organizacje proobronne będą: – integralnym fragmentem obrony terytorialnej kraju. Nie będą tylko punktem odniesienia czy też zasobem, z którego obrona terytorialna kraju będzie czerpała. Nie. Oni będą mieli osobne działania w ramach zadań obrony terytorialnej kraju – zapowiedział minister Macierewicz.

Szef MON obserwował w Warszawie szkolenie ok. 120 uczniów i instruktorów z klas mundurowych oraz organizacji proobronnych. Obejmowało ono elementy musztry indywidualnej i zespołowej oraz przebieg uroczystości z udziałem asysty honorowej. Instruktorami byli żołnierze Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Szkolenie ma na celu przygotowanie nauczycieli i młodzieży szkolnej, liderów i członków organizacji proobronnych do zabezpieczenia uroczystości o charakterze patriotycznym. – To może się wydawać na pierwszy rzut oka proste działanie, ale każdy, kto bliżej się temu przyjrzy, zobaczy jak trudno jest naprawdę maszerować tak, żeby widać było, że to jest rzeczywiście wojsko – podkreślił minister Macierewicz.

Źródło: MON

red. PZ

autor zdjęć: Maciej Nędzyński/CO MON

dodaj komentarz

komentarze


Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Co Polska oferuje na Eurosatorach
Sonda dla Jastrzębia
Orka tuż, tuż
Równanie z „Iksem”
Polski wkład w operację „Overlord”
Gen. Chmielewski objął dowodzenie cyberwojskami
Sportowe jubileusze
Marsz gąsienicowych kolumn
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zełenski traci Order Orła Białego?
Prezydent z wizytą w Orzyszu
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
F-35 Changes Everything
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Kolejny polski F-35 wykonał pierwszy lot
Generał z cienia
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
„Ognista burza ’26”, czyli kompleksowy sprawdzian zdolności operacyjnych
Wsparcie ma znaczenie
Apetyt Smoka rośnie
Święto DGRSZ
Innowacje dla bezpieczeństwa
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
Polska szykuje się do produkcji Panter
„Strzała weterana” spaja środowisko
Ratunek na polu walki
Mundur, medale i duma
Krok w stronę pokoju
Baza amerykańska w Świętoszowie – pierwsza inwestycja gotowa
Sojusz Madrytu i Warszawy
Kraków zaprosił weteranów
Minister obrony RFN w Polsce
Bezzałogowe „nietoperze” nad Bałtykiem
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Koło zamachowe gospodarki
Mechanicy poznawali tajniki naprawy K2
Podróż w ciemność
Departament Funduszy Zagranicznych MON na nowo
Podchorążowie w dżungli
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Transakcja „MiG-i za technologie” w zawieszeniu
Królestwo pojazdów
Pancerny Poznań
Zbrodnicza farsa
Bursztynowa Dywizjo, ognia!
Stała baza wojsk USA w Polsce
Szermierze i pięściarki na podium
Mistrzostwa klas mundurowych bez taryfy ulgowej
Bez zmian w emeryturach
Ważne decyzje w Brukseli
Trening działań połączonych
Powietrzne cysterny dla Polski
Śmierć w sercu Azji
Niebo bez dominacji
Bezzałogowce zdobyły Paryż
Umowa na pociski do Patriotów
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Na straży nieba
Premier powołał nową wiceminister obrony
AMW oferuje mieszkania

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO