moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Ósma porażka Kawalerii

Po raz drugi z rzędu drużyna tomaszowskiej Kawalerii traci trzy punkty przegrywając spotkanie 0:1. W 12. kolejce piotrkowskiej klasy okręgowej wojskowi spotkali się w derbach powiatu z zespołem Ludowego Klubu Sportowego Lubochnia. Goście zwycięskiego gola strzelili w 77. minucie. Kawaleria w rundzie jesiennej przegrała osiem meczów i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.


Na stadionie tomaszowskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wojskowi po raz pierszy od pięciu lat przegrali w derbach powiatu z drużyną z Lubochni. We wrześniu 2010 roku, w rozgrywkach klasy A, Kawaleria uległa u siebie gościom 1:4. Kolejne pięć derbowych spotkań zakończyło się remisami. Dzisiaj gola na wagę trzech punktów strzelił dla drużyny z Lubochni Kamil Seliga. Dzięki zwycięstwu rywale tomaszowian utrzymali piątą pozycję w tabeli.

Pół minuty przed stratą gola bliscy zdobycia bramki byli tomaszowianie. Wojskowi stworzyli groźną sytuację pod bramką gości po rzucie wolnym egzekwowanym z kilku metrów od narożnika boiska. Od utraty gola jedenastkę z Lubochni uratował jej bramkarz, który wybił piłkę zmierzającą do siatki niespełna pół metra przed linią bramkową. Po tej akcji goście wyprowadzili skuteczną kontrę. Kamil Seliga znalazł się „sam na sam” z bramkarzem Kawalerii mł. chor. Edwardem Adamczykiem i nie zmarnował doskonałej okazji do wpisania się na listę strzelców. Poza okazją z 77. minuty tomaszowianie stworzyli jeszcze jedną wyborną sytuację bramkową – w pierwszej połowie bramkarza gości mógł pokonać 16-letni Michał Hajdera.

Film: Jacek Szustakowski/ portal polska-zbrojna.pl

– Nie możemy przełamac fatalnej passy. Mogliśmy jako pierwsi strzelić gola i pewnie wtedy ten mecz ułożyłby się inaczej. Tymczasem ponownie przegrywamy różnicą jednej bramki – mówi st. sierż. Piotr Mostowski, prezes Kawalerii. – To przykre, że zajmujemy przedostatnią pozycję w tabeli. Nie zasługujemy na nią, ale piłka jest okrutna i niewykorzystane sytuacje się mszczą – dodaje prezes i chwali kapitana drużyny młodzieżowej 16-letniego Michała Hajdera, który dzisiaj z powodu kontuzji drugiego młodzieżowca przewidzianego do gry o punkty z LKS Lubochnia musiał po raz pierwszy zagrać pełne 90 minut w drużynie seniorów. – Michaś jest przygotowany fizycznie do gry w pierwszej drużynie. Dzisiaj to potwierdził i myślę, że w rundzie wiosennej będzie już grał w seniorach – przyznaje chorąży.

W 13. kolejce (8 listopada), na zakończenie rundy jesiennej, Kawaleria grać będzie w Drzewicy z jedenastką Gerlacha. Najbliższy rywal wojskowych w dwunastu meczach zdobył 17 punktów i zajmuje ósmą pozycję w tabeli. Ostatnio wojskowi grali z drużyną z Drzewicy w sezonie 2013/14. Na wyjeździe tomaszowianie przegrali 2:5, a u siebie zremisowali 1:1.

SZUS

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Ostatnia niedziela…
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Kajakiem na światowe podium
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Odniesione w walce rany łączą
PKW Irak zostaje w Jordanii
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Tour przez garnizony
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Test w stratosferze
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Azjatycka szansa
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
W drodze po oficerskie gwiazdki
Poskromić kolosa
Wyścig snajperów
Morska bryza w dwóch odsłonach
Pancerne starcie
Pieta Michniowska
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Prezydent RP o szczycie NATO
Baobaby docierają do wojska
Polski Gnom
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Borsuki i roje dronów
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Wsparcie ma znaczenie
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Spadochronowy triumf
Innowacje z PERUNA
Paliwowy krwiobieg NATO
Atak i przejęcie dokumentów
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Gen wojownika
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Śmierć w sercu Azji
Inwestycje w bezpieczeństwo
Dawka wiedzy na trudne czasy
Marzenia częściowo spełnione
Wojsko stawia na „armię talentów”
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Pierwszy krok do Invictusa
Wielki sukces podchorążych z AMW
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Pierwszy krok do specjalsów
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
MON i MSZ o szczycie NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO