moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wy pokazujecie wielkość Polski

Dziękuję wam serdecznie za dotychczasową wspaniałą służbę ojczyźnie. Wy pokazujecie wielkość Polski. Wszyscy jesteśmy z was ogromnie dumni. Składam hołd wszystkim polskim żołnierzom, którzy polegli. Składam wyrazy szacunku wszystkim weteranom i kombatantom. Składam im wszystkim głęboki ukłon i chcę żołnierzom powiedzieć: będę czynił wszystko, abyście i wy, i wasze rodziny mieli poczucie, że ojczyzna tak was kocha, jak wy ją kochacie – mówił prezydent Andrzej Duda, składając żołnierzom życzenia podczas obchodów Święta Wojska Polskiego.

Wspaniali żołnierze!

Ogromnie się cieszę, że dziś dzień naszej wielkiej rocznicy i naszej wielkiej radości. Radosne święto zwycięstwa Polski. 95 lat od Wielkiej Bitwy Warszawskiej, bitwy, w której polscy żołnierze razem, mężnie, niezależnie od pochodzenia, zatrzymali nawałę bolszewicką, nie tylko na Polskę, ale nawałę bolszewicką na Europę.

Wy, polscy żołnierze, jesteście spadkobiercami swoich pradziadków, dziadków, którzy w tej wielkiej bitwie brali udział, którzy wezwani przez marszałka Józefa Piłsudskiego, przez Wincentego Witosa poszli na front i zwyciężyli. To wielkie zobowiązanie do służby Polsce, do wiernego prowadzenia spraw naszego kraju, do tego, aby bronić rodaków, aby bronić obywateli, a też, gdy trzeba – walczyć za wolność waszą i naszą.

Żołnierze, składając wam najlepsze życzenia w dniu waszego święta, dziękuję wam serdecznie za dotychczasową wspaniałą służbę ojczyźnie. Wy pokazujecie wielkość Polski. Wszyscy jesteśmy z was ogromnie dumni. Z dumą patrzą na was młodsze pokolenia Polaków i Polek, którzy, gdy zakończycie swoją służbę, zajmą wasze miejsce i dalej będą nieśli dumę polskiego oręża.

Patrzę na wspaniałe, zgromadzone pododdziały, patrzę na polskich żołnierzy, patrzę na naszych gości. Cisną mi się na usta słowa naszej starej, tradycyjnej, wojskowej piosenki: „Lśni polska broń, jak złotych kłosów łan”. Niech lśni coraz jaśniej.

Musimy w tym kierunku działać, modernizować polską armię, wzmacniać ją, wzmacniając tym samym bezpieczeństwo Polski i nas wszystkich, obywateli naszego kraju – Polek i Polaków. To także działanie ramię w ramię ze wszystkimi siłami Sojuszu Północnoatlantyckiego, naszymi sojusznikami, naszymi gwarantami bezpieczeństwa. Wierzę w to, że bezpieczeństwo to już w najbliższym czasie będzie umocnione coraz bardziej.

Składam hołd wszystkim polskim żołnierzom, którzy polegli i w Bitwie Warszawskiej, i wcześniej, i potem, i w II Wojnie Światowej, i po II Wojnie Światowej, kiedy walczyli o niepodległą Polskę. Składam wyrazy szacunku wszystkim weteranom i kombatantom, wszystkim tym, którzy o Polskę walczyli, czy to z bronią w ręku, czy to swoją niezłomnością i odwagą także w czasach Solidarności. Składam im wszystkim głęboki ukłon i chcę żołnierzom powiedzieć: będę czynił wszystko, abyście i wy, i wasze rodziny mieli poczucie, że ojczyzna tak was kocha, jak wy ją kochacie, że będziecie mieli poczucie, że możecie jej służyć, nie martwiąc się o swój przyszły los, o swój przyszły byt, o byt swoich rodzin.

Chciałem jeszcze raz serdecznie dziękując wszystkim polskim żołnierzom i przybyłym gościom, podziękować także organizatorom pięknych patriotycznych uroczystości dziś w całej Polsce. Za to, że zapraszają żołnierzy, za to, że zapraszają weteranów, za to, że stojąc razem tu i w tylu innych miejscach w naszej ojczyźnie, umacniamy poczucie wspólnoty, jednoczymy się wokół ważnych wartości, szukamy tego co wspólne, co dla nas ważne. Ta odbudowa wspólnoty, o której mówiłem tyle razy, to jedno z naszych ważnych zadań. Dziękuję, że dziś jest ono tak pięknie realizowane.

Szanowni Państwo, Polska jest piękna, Polska staje się coraz silniejsza. Chciałbym, abyśmy mieli państwo – tak jak zawsze mówiłem, powtarzając słowa Lecha Kaczyńskiego – które umie bronić słabszych i nie musi bać się silnych. To wielkie zadanie nie tylko polskich żołnierzy, ale także polskich władz na przyszłość i prezydenta Rzeczypospolitej.

Z tego miejsca deklaruję, że to zadanie będę wypełniał ze wszystkich sił!

Andrzej Duda
prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

dodaj komentarz

komentarze

~chor.
1439889600
Może to już najwyższy czas aby rozważyć możliwość przedłużenia okresu służby dla korpusu starszych szeregowych. Wydaje mi się że decydenci rozwiązań prawnych tego problemu nie biorą pod uwagę faktu o podstawowym znaczeniu dla Armii i Państwa Polskiego - tego mianowicie żę ten coraz to nowocześniejszy sprzęt muszą obsługiwać bardzo dobrze wyszkoleni żołnierze i to Oni w konsekwencji tego szkolenia wygrywają wojny ( nie rakiety czy czołgi). Pytanie brzmi - czy opłaca się Państwu Polskiemu- zwłaszcza w obecnej sytuacji za naszą wschodnią granicą-wyrzucać poza bramy koszar fachowców, którzy akurat w tym momencie opanowali rzemiosło perfekcyjnie. Oby nie było tak że strach przed wypłatą świadczenia emerytalnego dla żołnierza polskiego,w przyszłości będzie opisywał historyk, np. Gotlandii. Pozdrawiam , st.chor. rez. Piotr
61-0B-6D-15
~żołnierz
1439828520
No wszystko pieknie ładnie ale art 13 ustawy daje nam tylko 12 lat służby a wy nic z tym nie robicie sami pograżacie sie w swojej dumie a za chwile wojska nie bedzie i nie bedzie miał kto obsługiwac sprzet wojskowy Panie Prezydencie zwierzchniku sił zbrojnych prosze cos z tym zrobic my korpus szeregowych zgadzamy sie na 25 lat służby by miec na utrzymanie rodzin a nie zwiekszac procent bezrobotnych ja żołnierz 18 batalionu powietrzno desantowego w drużunie transportowej powinno nas być 8 zołnierzy a jest za sprawą art już 4 a pojazdów jest 8 mamy podwójny sprzęt na garbie czy tak ma wyglądać armia?.Prosze nie słuchac dowódców zwłaszcza generałów oni kłamią i udają ze jest wszystko ok jeżeli ma pan prezydent godnośc honor i poczucie obowiązku że jest pan prawdziwym zwierzchnikiem sił zbrojnych prosze o zmiane art 13 ustawy dlaczego w innych słuzbach mundurowych moze byc normalnie?Z dnia na dzień odchodza dobrze wyszkoleni żołnierze a na ich miejsce nikt nie jest chętny czy to ma być normalne?.Z poszanowaniem dla nowego Prezydenta żołnierz 18 batalionu powietrzno desantowego.
00-D7-61-C2
~żołnierz
1439750880
Szanowny Panie prezydencie mam nadzieję , że coś Pan zmieni w sprawie żołnierzy kontraktowych...Osobiście dla mnie ta ustawa pragmatyczna z limitem 12 lat jest karygodna ...Dajcie nam robić co KOCHAMY .Szeregowy nie odejdzie po 15 latach będzie służył dalej tylko dajcie nam tą możliwość na litość boską!!! Pański wyborca...
4A-06-9D-D8
~PiotrS
1439673180
Ja osobiście jestem z Panem- Panie Prezydencie, niemniej mam nadzieję że zrobi Pan coś z tymi 12-toma latami. Sam osobiście chociaż zgłosiłem się do odbycia Służby Przygotowawczej dowiedziałem się że na taką służbę są pewne limity, nawet dla ludzi, którzy spełniają kryteria naboru w danej sytuacji. Dziwne że odmawia się przeszkolenia osobom, które są pewne tego, że w sytuacji zagrożenia są/będą gotowi stawić się mimo ryzyka do wsparcia zawodowych żołnierzy i jak sytuacja tego będzie wymagała- oddania życia bądź zdrowia za wolność/ za nasze matki, żony, siostry, dziewczyny, dzieci, rodziny... Mam nadzieję że same limity na szkolenia da się znieść i że Pan coś racjonalnego z tym zrobi. Wyrazy szacunku PiotrS
68-D6-E2-C4
~St.szer.
1439667120
Pokazujcie więcej sprzętu i więcej takich parad. Wmawiajcie ludziom, że to ich obroni. Pokazujcie w wiadomościach tzw. "tematy zastępcze" by odwrócić uwagę opinii publicznej od sytuacji na wschodzie i prawdziwej kondycji WP. Kto tym sprzętem pojedzie skoro rząd pozbywa się szeregowych? "...wojsko liczy 120 000 żołnierzy" to jest 120 000 etatów czyli po odjęciu kucharzy, prawników, generałów itp. zostanie kilka tyś. etatów bojowych. Czy te kilka tyś. wystarczy? Czy nowy prezydent faktycznie coś zmieni? Oby...
BA-40-56-85

Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
 
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Sprawa katyńska à la española
Głos z katyńskich mogił
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Wojna w świętym mieście, część druga
Zachować właściwą kolejność działań
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Czerwone maki: Monte Cassino na dużym ekranie
Szarża „Dragona”
Sandhurst: końcowe odliczanie
Strażacy ruszają do akcji
Na straży wschodniej flanki NATO
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Kolejne FlyEle dla wojska
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Front przy biurku
Barwy walki
Gunner, nie runner
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zmiany w dodatkach stażowych
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Święto stołecznego garnizonu
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Kadisz za bohaterów
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Wojna na detale
Morze Czarne pod rakietowym parasolem
25 lat w NATO – serwis specjalny
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Ramię w ramię z aliantami
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Lekkoatleci udanie zainaugurowali sezon
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Wojskowy bój o medale w czterech dyscyplinach
NATO on Northern Track
Active shooter, czyli warsztaty w WCKMed
Przygotowania czas zacząć
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Wojna w świętym mieście, epilog
Szpej na miarę potrzeb
Donald Tusk: Więcej akcji a mniej słów w sprawie bezpieczeństwa Europy
SOR w Legionowie
NATO na północnym szlaku
W Italii, za wolność waszą i naszą
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Charge of Dragon

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO