moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Tomasz Siemoniak: Musimy być w stanie odstraszać wrogów

Nie możemy sobie powiedzieć, że mamy potężnych sojuszników, w związku z tym nie musimy dbać o własną obronę. Takich państw nikt na świecie nie szanuje – powiedział na antenie radiowej Trójki wicepremier i minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.


Film: Trójka Polskie Radio

Szef MON podkreślił, że Polsce zależy na jak największej obecności żołnierzy Sojuszu na swoim terytorium i przeprowadzaniu częstych, wspólnych ćwiczeń. – Na szczycie w Newport zostały ustalone trzy formy: ciągła rotacyjna obecność żołnierzy NATO, USA w Polsce, siły natychmiastowego reagowania, czyli „szpica” i wzmocnienie roli korpusu Północ-Wschód w Szczecinie, który ma stać się organizatorem obrony na wschodniej flance – tłumaczył minister.

Wicepremier mówił w radiowej Trójce, że w lutym przyszłego roku ministrowie obrony NATO mają przesądzić – jak będą wyglądały siły natychmiastowego reagowania. Oddziały „szpicy” nie będą przebywać w jednym miejscu, ale będą „wydzielane przez poszczególne państwa członkowskie”. – „Szpica” będzie tam, gdzie będą zagrożenia, jeśli będą w Polsce, to elementy dowodzenia będą u nas – dodał Tomasz Siemoniak.

Minister podkreślił, że państwo wielkości Polski i będące w takim położeniu geograficzno-historycznym powinno dbać o własną obronę i o sojusze. – Nie możemy sobie powiedzieć, że mamy potężnych sojuszników, w związku z tym nie musimy dbać o własną obronę. Takich państw nikt na świecie nie szanuje – tłumaczył minister Siemoniak.

Szef MON wskazał również, że Polska musi mieć potencjał wojskowy na tyle silny, by móc odstraszać potencjalnego przeciwnika.

Źródło: MON

PZ

autor zdjęć: arch. MON

dodaj komentarz

komentarze

~ja
1412968080
As! Nie martw się! PiS zadba o uzbrojenie Armii, może nawet lepiej niż PO/PSL Najważniejsze jest to że po 25 latach, można powiedzieć nawet rozbrajaniu armii, dotarło do polityków wszystkich partii, że musimy mieć silną armię i liczyć głównie na siebie. Mam nadzieję że w kwestii islamu i islamistów w Polsce też kiedyś się obudzą politycy i wprowadzą zakaz islamizacji Europy i Polski właściwymi ustawami i przepisami. To bardzo ważne bo za kilka lat Belgia będzie pierwszym krajem europejskim w którym będą obowiązywać pełne prawa islamskie i to będzie koniec kultury europejskiej tego kraju. Później dotknie to Francję, Niemcy, Anglię itd. Jak będzie wówczas wyglądała wspólnota europejska, jaki kształt nabierze sojusz NATOwski? Przecież w chwili gdy przystępowaliśmy do UE nikt nie mówił ani nie pomyślał nawet że Europa może być islamska.
3B-E4-43-39
~Katol
1412958720
1.02 - Wietnamczycy nigdy tak nie myśleli. Ho Chi Minh - uparcie powtarzał cyt; " nigdy nie wygracie tej wojny" . Jom Kippur - porównując potencjał oraz zawszywszy , że Izrael został napadnięty ze wszystkich stron też można byłoby odnieść wrażenie , że nie mają szans. p.s. "Rosja nigdy nie jest ani tak słaba, ani tak silna jak się wydaje"-- Otto Eduard Leopold von Bismarck-Schönhausen
13-69-35-B3
~As
1412944200
Zaczynam się obawiać kto będzie ministrem obrony gdy pis dojdzie do władzy po przyszłorocznych wyborach...
ED-E4-CA-1F

Trump: dodatkowe 5 tys. żołnierzy do Polski
Od cyberkursu po mundurówkę
Polski wkład w San
Ryś w boksie
Śladami „Rudego 102”, czyli jak Żagań stał się planem filmowym?
Bez zmian w emeryturach
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
„Burza” na horyzoncie
Pierwsze umowy z SAFE
Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Symbol skupiający wiele znaczeń
Polsko-estońska współpraca
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Sprawdzian na Bornholmie
SAFE dla marynarki
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Syndrom Karbali
Masz problem prawny? Pomogą studenci ASzWoj-u
Bez patosu o misjach
Ochrona lasu dla obronności
Ogniowy debiut polskich AH-64D
Marsz prawdę ci powie
Nowe miny przeciwpiechotne dla polskiego wojska
Groźny incydent w Libanie
Polsko-kanadyjska współpraca
Wypadek w PKW UNIFIL
Początek wielkiej historii
Kilometry pamięci: motocykliści w hołdzie kolegom
Drony z SAFE
Strzały na granicy. Żołnierz uniewinniony
Blizny, których nie widzimy
Tatuaże pod mundurem
Specjalsi: mała, wielka siła
Adaptacja i realizm
Roboty saperskie bez tajemnic
Wyposażenie osobiste i pojazdy dla logistyki z SAFE
Biało-czerwona na Monte Cassino
„Wulkan” w programie „Ratownik”
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Szef MON-u: Nie ma decyzji o redukcji sił USA w Polsce
Polskie F-16 wróciły z Grecji
Tu nie ma miejsca na błędy
Odbić farmę z rąk przeciwnika
Czerwieńsze będą…
Polska i Kanada zacieśniają współpracę zbrojeniową
SAFE – czas kontraktów
Ślady, których nie widać
Koniec odliczania, wielki dzień Wojska Polskiego
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Oddawanie krwi to cichy akt odwagi
Przed misją w Rumunii
Czy amunicja do Patriotów powstanie w Polsce?
Generał z cienia
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Sprawdzian dla zawiszaków
NATO i USA o Iranie
Leopardy 2PL na podium
Równanie z „Iksem”
Czekamy na F-35

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO