moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Kierunek Bangi

Buntownicy w Republice Środkowoafrykańskiej zdobyli stolicę, a prezydent kraju uciekł. Po Mali to kolejne państwo na tym kontynencie, w którym rozgorzały walki, a Francja musiała wzmocnić swą obecność wojskową. Siłowe przejęcie władzy w Republice potępiły ONZ i Unia Afrykańska.

Film przedstawia przylot francuskich oddziałów na lotnisko w Bangi. Stacjonują tam liczące około tysiąca żołnierzy regionalne siły pokojowe FOMAC. Francja zwiększyła swój kontyngent do 550 żołnierzy. Mają zapewnić ochronę francuskim obywatelom oraz placówkom dyplomatycznym w RŚA.

Więcej o wydarzeniach w RŚA czytaj w materiale na portalu – W Afryce coraz bardziej niespokojnie.

Reżyseria: Pascal Dupont. Produkcja: Studio Beta Prod 32. Zdjęcia: EMA/ECPAD. Muzyka: SaaKHans.
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO