moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
JWK szkoliło „Afgańskie Tygrysy”

Na zdjęciach szkolenie jednostki taktycznej afgańskiej policji w prowincji Ghazni przez żołnierzy Jednostki Wojskowej Komandosów z TF-50 w 2011 roku. Szkolenie było prowadzone w trzech formach: teorii i zapoznania z procedurami dowodzenia, treningów taktycznych oraz działań bojowych prowadzonych przez operatorów z Lublińca z udziałem afgańskich policjantów, początkowo jako wsparcie dla polskich komandosów, a następnie role zostały odwrócone – to polscy żołnierze korygowali i wspierali afgańskich policjantów. Jednostka „Afgańskich Tygrysów” uzyskała samodzielne zdolności taktyczne w 2012 roku.

Więcej o szkoleniu „Afgańskich Tygrysów” czytaj na portalu polska-zbrojna.pl.


Fot.: kmdr Janusz Walczak
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO