moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Gwarantowana modernizacja polskiej armii

Rząd słusznie zdecydował, by „Priorytetowe zadania modernizacji technicznej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w ramach programów operacyjnych” uczynić programem nie tylko resortowym, ale rządowym. Uważam, że daje to lepsze gwarancje stabilnej modernizacji polskich Sił Zbrojnych – mówi polsce-zbrojnej.pl gen. Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Dzięki temu nie tylko minister obrony narodowej, ale także finansów będzie zobligowany do realizowania 14 najważniejszych programów dla polskiego wojska. Oznacza to, że resort finansów będzie musiał tak planować budżet państwa, by uwzględniać w nim wydatki przeznaczane na modernizację techniczną armii. Jest jeszcze inny plus dzisiejszej decyzji Rady Ministrów – przyjęcie programu przez rząd daje lepszą podstawę do utrzymania w dłuższej perspektywie stałego poziomu wydatków na obronność – 1,95 proc. PKB.

Chciałbym podkreślić, że przyjęty dziś przez rząd dokument wśród priorytetów wymienia także te, na które wskazywał prezydent Bronisław Komorowski. Chodzi o trzy, niezwykle istotne dla polskiej obronności programy: obronę powietrzną – przeciwrakietową i przeciwlotniczą; zwiększenie mobilności Wojsk Lądowych, w tym kupno śmigłowców, oraz zinformatyzowane systemy pola walki i wsparcia. Cieszę się więc, że rządowy program jest zbieżny z oczekiwaniami prezydenta.

Przyjęcie programu przez Radę Ministrów oraz decyzja rządu o przeprowadzeniu konsolidacji polskiego przemysłu obronnego dają pewność racjonalnego rozwoju polskich Sił Zbrojnych. Jestem przekonany, że konsolidacja krajowych zakładów zbrojeniowych zwiększy szansę na realizację programu modernizacyjnego armii. Ale tu korzyści będą obopólne – bo jednocześnie realizacja programu da impuls dla polskiej gospodarki, szczególnie przemysłu obronnego. Chodzi przecież o to, by pieniądze wydawane przez polskiego podatnika zostawały w Polsce.

prof. dr hab. Stanisław Koziej
szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego

dodaj komentarz

komentarze


Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Gdy ucichnie artyleria
Pierwsze Czarne Pantery w komplecie
Sukces Polaka w biegu z marines
Dolny Śląsk z własną grupą zbrojeniową
Polskie Homary za kołem podbiegunowym
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Standardy NATO w Siedlcach
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
My, jedna armia
Im ciemniej, tym lepiej
Pięściarska uczta w Suwałkach
Rekordowe wyniki na torze łyżwiarskim
Nieznani sprawcy wysadzili tory
Ułani szturmowali okopy
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
System identyfikacji i zwalczania dronów już w Polsce
Wojskowy bus do szczęścia
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Awanse w dniu narodowego święta
Święto wolnej Rzeczypospolitej
Nowe zasady dla kobiet w armii
Kosmiczna wystawa
Kaman – domknięcie historii
„Road Runner” w Libanie
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Jak zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców polskich miast?
Marynarze podjęli wyzwanie
Lojalny skrzydłowy bez pilota
Dzień wart stu lat
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
Mity i manipulacje
Polska, Litwa – wspólna sprawa
„Łączy nas bezpieczeństwo”. Ruszają szkolenia na Lubelszczyźnie
Pierwsze Rosomaki w Załuskach
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Polski „Wiking” dla Danii
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Obrońcy Lwowa z 1939 roku pochowani z honorami
Mundurowi z benefitami
Ogień z Leopardów na Łotwie
Dywersja na kolei. Są dowody
Is It Already War?
Plan na WAM
Nowe K9 w Węgorzewie i Toruniu
Torpeda w celu
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Dodatkowe zapory
Czy to już wojna?
Brytyjczycy na wschodniej straży
„Zamek” pozostał bezpieczny
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Straż pożarna z mocniejszym wsparciem armii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO