moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Policjanci pokonali specjalsów i górników

Reprezentacja Komendy Głównej Policji zwyciężyła w II Mistrzostwach Polski Sił Specjalnych w Piłce Nożnej. Drugie miejsce w imprezie zorganizowanej w Lublińcu pod honorowym patronatem dowódcy Wojsk Specjalnych gen. bryg. Piotra Patalonga zajęła pierwsza drużyna Jednostki Wojskowej Komandosów. Trzecią lokatę wywalczyli górnicy z Piekar Śląskich.


W turnieju zorganizowanym przez Fundację Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych „Szturman” wzięło udział pięć drużyn. Niestety, w ostatniej chwili z udziału w mistrzostwach zrezygnowało kilka ekip. Po rozegraniu czterech spotkań przez każdą z drużyn końcowe zwycięstwo odnieśli policjanci, którzy zdobyli dwanaście punktów. W turnieju stracili zaledwie cztery bramki, a zdobyli ich 29. Najwięcej – dziewięć – strzelił Karol Ponikiewicz i został królem strzelców mistrzostw. Drugą nagrodę indywidualną – dla najlepszego bramkarza – przyznano Grzegorzowi Stępniowi z drużyny z Piekar Śląskich.

Policjanci, dla których udział w turnieju był jednym ze sprawdzianów przed zbliżającymi się branżowymi Mistrzostwami Europy w Wilnie, wystąpili w składzie: Krzysztof Mikosz (bramkarz i asystent trenera), Mateusz Kocyk, Jacek Horok, Rafał Windak, Paweł Duda, Piotr Pacholski, Tomasz Juraczek, Łukasz Matyskiewicz, Łukasz Burczyk i Karol Ponikiewicz. – Nie graliśmy w najsilniejszym składzie. Część kandydatów do występu w Wilnie brała bowiem udział w innym turnieju. Cieszę się z drugiego z rzędu zwycięstwa w Lublińcu – mówi trener policjantów Grzegorz Modzelewski. Drużyna reprezentująca Komendę Główną Policji w tym roku wygrała również turniej w piłce halowej organizowany przez Fundację „Szturman”.

W meczu, który rozstrzygnął o końcowym zwycięstwie w mistrzostwach policjanci wygrali 6:2 z ubiegłorocznymi triumfatorami imprezy – pierwszą drużyną Jednostki Wojskowej Komandosów. – Szkoda, że nie mogliśmy wystąpić w najsilniejszym składzie – mówi „Kosi” kapitan najlepszej wojskowej drużyny w turnieju. – Może mocniejszą ekipę uda nam się zmontować na listopadowe Mistrzostwa Wojska Polskiego w Futsalu – dodaje kapitan pierwszej drużyny gospodarzy lublinieckiego turnieju.

Wyniki wszystkich meczów

Jednostka Wojskowa Komandosów II – Jednostka Wojskowa „Nil” 1:3

 Jednostka Wojskowa Komandosów I – Związek Zawodowy „Kadra” Piekary Śląskie 5:2

Jednostka Wojskowa Komandosów II – Komenda Główna Policji 0:8

Jednostka Wojskowa Komandosów I – Jednostka Wojskowa „Nil” 3:1

Związek Zawodowy „Kadra” Piekary Śląskie – Komenda Główna Policji 0:4

Jednostka Wojskowa Komandosów II – Jednostka Wojskowa Komandosów I 0:8

Jednostka Wojskowa „Nil” – Związek Zawodowy „Kadra” Piekary Śląskie 0:3

Jednostka Wojskowa Komandosów I – Komenda Główna Policji 2:6

Jednostka Wojskowa Komandosów II – Związek Zawodowy „Kadra” Piekary Śląskie 1:8

Jednostka Wojskowa „Nil” – Komenda Główna Policji 2:11.

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Wojskowi nurkowie trenowali pod lodem
Together on the Front Line and Beyond
Zmiany w wojskowym szpitalu w Żarach
Komponent Obrony Pogranicza wzmocni Tarczę Wschód
Śmigłowce przyszłości dla NATO
Kiedy marzenia stają się rzeczywistością
Debiut skialpinizmu
Torami po horyzont
Spluwaczki w nowej odsłonie
Walka o pierwszą dziesiątkę
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Arktyczny „Szlachetny obrońca”
Finlandia dla Sojuszu
O krok bliżej do wdrożenia SAFE
Sprintem do bobsleja
Wojsko zyska na inwestycjach w infrastrukturę w Małopolsce
Polski Piorun trafi do Bundeswehry?
Polska i Norwegia razem dla bezpieczeństwa
Modernizacja indywidualnego wyposażenia żołnierzy trwa
W Karkonoszach szkolili się z technik górskich
Cztery lata wojny w Ukrainie
PGZ szykuje Baobaba na eksport
Partnerstwo dla artylerii
Przełom w sprawie Huty Pieniackiej
„Jaskółka” na Bałtyku
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
„Chińczykiem” do jednostki nie wjedziesz
Rada Pokoju rozpoczęła działalność
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Litwa drugim największym użytkownikiem JLTV na świecie
Selonia, czyli łotewski poligon
Dolina Dronowa – polskie centrum technologii bezzałogowych
Kierunek Rumunia
Tomczyk o SAFE: nie możemy stracić tej szansy
Życie pod ostrzałem
Polscy piloci przetarli szlaki w USA
Wyprawa w przyszłość, czyli studenci z AWL-u w Korei
Czy polskie Pioruny „zestrzelą” amerykańskie Stingery?
Wniosek o Krzyż Wielki Orderu Zasługi RP dla żołnierza US Army
Fenomen podziemnej armii
Polska poza konwencją ottawską
Biegały i strzelały – walczyły do końca
Wojsko wskazało priorytety
Rubio: należymy do siebie
Focus of Every Move
Kosiniak-Kamysz: SAFE to szansa dla Polski
Outside the Box
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Bezszelestny napęd dla „Ratownika”
Cyberbezpieczeństwo w roli głównej
Polskie wojsko stawia na polskie bezzałogowce
Wspólnie dla bezpiecznej Europy
Skromny początek wielkiej wojny
Oko na Bałtyk
Polska sprzeda broń na kontynent afrykański
Koniec olimpijskich zmagań
Chciałem być na pierwszej linii
Inżynier Kościuszko ratuje Amerykę
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Desant w Putlos
Nowe otwarcie w psychiatrii wojskowej
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
Oczy armii, czyli batalion, jakiego jeszcze nie było
Laboratorium obrony państwa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO