moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Małachowski i Lewandowski powalczą o medale

Na mistrzostwach świata w lekkiej atletyce, które odbywają się w Moskwie, dwóch polskich żołnierzy zapewniło sobie awans do finałów. Starszy kapral Piotr Małachowski w eliminacjach rzutu dyskiem zajął drugą pozycję, a szeregowy Marcin Lewandowski awansował do finału biegu na 800 metrów.

Jutro trzymać będziemy kciuki za st. kpr. Piotra Małachowskiego. Finał dysku na stadionie w Moskwie rozpocznie się o godz. 17.

Kapral Małachowski z Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu awansował do finału z wynikiem 66 metrów już w pierwszej serii. Lepszy wynik uzyskał tylko mistrz olimpijski z Londynu, Niemiec Robert Harting. Posłał dysk na odległość 66 m 62 cm.

W finale, oprócz naszego wicemistrza olimpijskiego z Pekinu, zobaczymy też Roberta Urbanka, który do jutrzejszej batalii o medale awansował z piątym wynikiem – 64,21 m. W finałowym konkursie nie zobaczymy zaś dwukrotnego mistrza świata Litwina Virgilijusa Alekny.

Droga do finału biegu na 800 metrów była bardzo trudna. Z dwójki Polaków tylko szeregowy Marcin Lewandowski z czasem 1 min 44,56 s zapewnił sobie prawo walki o medal. W pierwszym biegu półfinałowym zajął trzecie miejsce. Z każdej z trzech serii automatyczny awans do finału uzyskiwała najlepsza dwójka zawodników oraz dwóch z najlepszymi czasami z trzech biegów. Lewandowski był jednym z dwóch szczęśliwców.

Dzisiaj w Moskwie odbyły się również biegi eliminacyjne na dystansie 3000 metrów z przeszkodami. Niestety, żadnemu z Polaków nie udało się zakwalifikować do finałowej rywalizacji. Krystian Zalewski zajął piątą lokatę z czasem 8 min 27,16 s, a starszy szeregowy Mateusz Demczyszak był jedenasty. Aktualny mistrz kraju w biegu na 3000 metrów z przeszkodami uzyskał wynik 8 min 34,60 s, ale Polak stracił cenne sekundy przez niefortunny upadek na jednej z przeszkód.

szus

autor zdjęć: Archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Barakudy z Polski
Zbrodnicza farsa
Polski wkład w operację „Overlord”
Ostatnia niedziela…
Domek Pilota w LAW otwarty
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Mundur i bokserskie rękawice
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
„Iks” nasz powszedni
Bez zmian w emeryturach
Kosmiczna współpraca Polski i Stanów Zjednoczonych
Rutte: NATO jak drużyna piłkarska
Zmiana na szczytach US Army w Europie
Miliardy na obronność
Tropem tajemnic z przeszłości
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Szerszeń z Sochaczewa
Studenci w koszarach
Przełomowe porozumienie
Królowa wspinaczki kończy karierę
USA znów uderzyły w Iran
Nadchodzą zmiany
Drony na Legii
PKW Irak zostaje w Jordanii
Zatrzymać drona
Gdzie w tym roku powstaną nowe strzelnice?
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Sojusznicza medycyna pola walki
Twarzą w twarz
Paliwowy krwiobieg NATO
Rotacja wojsk USA do Polski będzie wznowiona
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Szkolenia załogi okrętu podwodnego – już w sierpniu
Dowództwo RSZ celebrowało swoje święto
Pobudka 5:30 i ostra taktyka. Przetrwasz te 27 dni?
Równanie z „Iksem”
Nowy mechanizm wsparcia obronności kraju
Westerplatte zmieni się nie do poznania
NATO liczy wydatki przed szczytem
Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Zdolności do produkcji tylko dla zaufanych
Kajakarze i pięcioboista na medal!
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Medale za typowo wojskowe dyscypliny
Dronowy kierunek przyszłości
Sztuka tworzenia kryptonimu
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
NATO zwiększy produkcję broni
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
Airbus A330 MRTT
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Przełomowe zdolności artylerzystów
Śmierć w sercu Azji
Mundur w paczkomacie
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Podróż w ciemność
Jarzębina i nowe miny przeciwpiechotne
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Wsparcie ma znaczenie
PIRX-1 na orbicie
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Prezydent RP o szczycie NATO
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
„Przychodzimy, by pokazać, że nie zapominamy”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO