moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wizyta w ramach CFE

17 lipca 2013 roku w 34 Brygadzie Kawalerii Pancernej (34 BKPanc) z Żagania gościli żołnierze amerykańscy działający w ramach inspekcji szkoleniowej, zgodnie z postanowieniami Traktatu CFE o Konwencjonalnych Siłach Zbrojnych w Europie (ang. Treaty on Conventional Forces in Europe) .


Działania w ramach CFE dotyczą implementacji międzynarodowych porozumień w zakresie kontroli zbrojeń, rozbrojenia oraz środków budowy zaufania i bezpieczeństwa w Europie. Amerykanom towarzyszyli inspektorzy polscy z Warszawy, z Departamentu Wojskowych Spraw Zagranicznych.

Goście zostali przyjęci przez szefa sztabu brygady ppłk. Zbigniewa Śliżewskiego. Podczas briefingu przekazano im wszelkie niezbędne informacje, zgodnie z postanowieniami Traktatu CFE oraz standardami i wymogami prowadzenia inspekcji zagranicznej.

Całodniowa wizyta miała swój finał w Sali Tradycji „czarnej dywizji”, gdzie po części oficjalnej, tj. podpisaniu protokołu końcowego, miało miejsce wręczenie upominków. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał oprawione, wykonane wcześniej pod pomnikiem czołgisty pamiątkowe zdjęcie, po czym goście zwiedzili Centrum Tradycji, zapoznając się z historią polskich wojsk pancernych.

W przededniu wizyty w 34 BKPanc, inspektorzy odwiedzili również pałac w Kliczkowie, a w czwartek złożyli wizytę w Muzeum Obozów Jenieckich oraz złożyli wieńce pod pomnikiem ofiar Stalagu Luft III.

Źródło: por. Rafał Nowak

PZ

autor zdjęć: por. Rafał Nowak

dodaj komentarz

komentarze


Logistyczna rewolucja w Opolu
Rosomaki na lądzie i morzu
Wypadek w PKW UNIFIL
Bądź bezpieczny w sieci
Marynarz w koreańskim tyglu
Zmiany kadrowe na szczycie PGZ-etu
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Pytania o „chińczyki” w jednostkach
WAM wraca do Łodzi
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Większe możliwości Nitro-Chemu
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
54 sekundy próby
Były żołnierz WOT-u z zarzutami szpiegostwa
Zbrodnia bez kary
Debata o bezpieczeństwie
Psiakrew, harmata!
Mała Orka?
Fińska armia luzuje rygory
Pomnik gen. Rozwadowskiego stanie przed Sztabem Generalnym
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Pierwsze szkolenie Legionu Medycznego
Adaptacja i realizm
Lotnicy NATO kontra drużyna Gortata
Our Only One
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
NATO i USA o Iranie
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Polski sukces w Duńskim Marszu
Pasja i fart
Syndrom Karbali
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
Grzmoty zamiast Goździków
Pierwsze loty
Początek wielkiej historii
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Pamięci ofiar zbrodni katyńskiej
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Apache w polskich rękach
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Zbrodnia i kłamstwo
Przyszłość polskich Czarnych Panter
Absolwenci do wojska. Nabór trwa
Jelcz coraz silniejszy
Architekci pola walki
Twarde na poligonie
Ruszyły Wojskowe Targi Służby i Pracy
Pierwszy dom dla Husarzy gotowy
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Studia dla żandarmów
Głos żołnierzy ma znaczenie
Nieszczęśliwy wypadek na strzelnicy
Szef MON-u Człowiekiem Roku 2025
Wzmocnienie polskiej tarczy powietrznej
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Zabójczy team nad Anglią
View from Outer Space
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO