moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Rakiety z Kuby płynęły do Korei Północnej

Panama skonfiskowała broń znalezioną wczoraj na północnokoreańskim statku, który płynął z Kuby. Agenci antynarkotykowi kontrolujący jednostkę przed wpłynięciem do Kanału Panamskiego odkryli, że poza cukrem przewozi ona niezgłoszone uzbrojenie. Prawdopodobnie były to elementy pocisków rakietowych.

Kanał Panamski.

O zatrzymaniu wpływającego do Kanału Panamskiego północnokoreańskiego statku „Chong Chon Gang”, na którego pokładzie znaleziono nielegalną broń, poinformował prezydent Panamy Ricardo Martinelli. Jednostkę zatrzymano w pobliżu Manzanillo na atlantyckim wybrzeżu Panamy. Kapitan statku próbował popełnić samobójstwo, gdy agenci antynarkotykowi rozpoczęli kontrolę ładunku. – Załoga odmówiła współpracy – powiedział Martinelli stacji Radio Panama. Zatrzymano 35 osób.

Panamczycy zatrzymali płynącą z Kuby jednostkę północnokoreańską, bo jej załoga zachowywała się podejrzanie. Agenci uznali, że może przemycać narkotyki. Zamiast nich na pokładzie znaleźli niezgłoszoną broń. Była ukryta w dwóch kontenerach ustawionych między 100 tonami brązowego cukru. Prezydent Martinelli ujawnił, że chodzi o sprzęt rakietowy i pokazał zdjęcie, na którym widać duży zielony obiekt w kontenerze. Władze Panamy postanowiły sprawdzić ładunek.

Za testy broni atomowej Rada Bezpieczeństwa ONZ nałożyła na Koreę Północną sankcje. Po ostatniej próbie z 12 lutego zostały one wzmocnione. Korea Północna nie ma prawa do eksportu jakiegokolwiek uzbrojenia. Nie może też sprowadzać broni lekkiej. ONZ pozwoliła trzecim państwom na kontrolowanie północnokoreańskich statków i samolotów, jeśli pojawi się podejrzenie, że przewożą zakazane ładunki.

Źródło: BBC News, ABC, AFP, Reuters, NBC News, The Telegrach. Elconomista.es, Europa Press

WR

autor zdjęć: Wikimedia

dodaj komentarz

komentarze


Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
„Mewa” na północnym szlaku
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Patrioty pod Płockiem
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Armia testuje naziemne drony
Tysiące Piorunów dla Polski i sojuszników
Sojusznicza tarcza antydronowa
MON: planujemy zakup kolejnych F-35
Łzy na treningu to cena, jaką warto zapłacić za sukces
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Flanka pod strażą
„Kryzysowy” Jaśmin
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Cztery brygady, jeden cel
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Rok 2027 bez Air Show Radom
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Siatka niewidka dla wojska
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Ukraina zgodziła się na ekshumacje w Hucie Pieniackiej
Jakie limity dla przyszłych oficerów?
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Aukcja dla weterana
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Zmarł gen. Mirosław Różański
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Tarcza i miecz
Dwa marzenia spełnione naraz
Moskwa w poszukiwaniu partnerów
Abordaż z polskim wsparciem
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
Coraz więcej Alpha Scramble
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Młodzi medycy na poligonie
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Legion Medyczny na poligonie
Lancaster PA163 nie dotarł do Szczecina
Gorący lipiec PKW Łotwa
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Resort o przyszłości M28, Black Hawków i i MiG-ów 29
Z prądem i pod prąd

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO